"Nemyj se, pospíším si a do osmi dnů jsem u tebe," psal Napoleon své manželce Josefině. Časy se naštěstí změnily, ale náš primitivní mozek, který se utvářel před miliony let, je možná méně civilizovaný, než bychom si pomysleli. V každém případě ta správná vůně umožňuje lépe si vychutnat sexuální aktivitu, píše francouzský deník Le Figaro.
Němečtí psychologové Johanna Bendasová a Ilona Croyová z Drážďanské univerzity podrobily za pomoci specialisty na ušní, nosní a krční choroby 70 dospělých lidí podrobným testům, při nichž zkoumali jejich čichovou citlivost.
Myšlenka analyzovat souvislost mezi vůní a sexuální aktivitou má svůj původ v tom, že byla pozorována ztráta libida u těch, kdo trpí ztrátou čichu. Vědci tentokrát chtěli zjistit, co se děje s mladými a zdravými dospělými v závislosti na čichu. Pokusu se zúčastnilo 28 mužů a 42 žen ve věku od osmnácti do šestatřiceti let.
Nejprve vdechovali vůni ze tří flakonů, z nichž jen jeden obsahoval vonící látku. Měli identifikovat ten správný flakon. Aby jejich úkol nebyl tak snadný, čichali nejprve ke značně zředěné substanci, která pak byla postupně stále koncentrovanější. Poté vyplňovali dotazníky týkající se zvláště jejich sexuální touhy, frekvence sexuálních vztahů a jejich charakteru.
Autoři studie zjistili, že účastníci pokusu, kteří měli nejlepší vůni, pociťovali rovněž při sexuálních vztazích nejvíce radosti.
"Účinek čichové citlivosti na sexuální potěšení byl výraznější u mužů než u žen. Muži tedy mohou více počítat s čichovou stimulací při sexuálních vztazích," uvedli vědci. Podrobná analýza výsledků testů však ukazuje velkou roztříštěnost a je možné, že konstatované rozdíly mezi oběma pohlavími jsou jenom náhodné.
Němečtí vědci závěrem konstatovali, že vůně neovlivňuje sexuální touhu ani četnost vztahů. Je však známo, že člověk byl vynalézavější než matka Příroda.
Související
Zemřel nejslavnější indický "sexpert", jeho rady přitáhly i pozornost cenzorů
Britská vláda terčem posměchu kvůli novému pravidlu, dostalo přezdívku "zákaz sexu"
Pohlavní styk , Láska, intimnosti, vztahy , ženy , Muži
Aktuálně se děje
před 43 minutami
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
před 1 hodinou
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
před 2 hodinami
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
před 3 hodinami
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
před 3 hodinami
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
před 4 hodinami
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
před 6 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
včera
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
včera
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
včera
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
včera
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
včera
Oscar pro dokument Pan Nikdo proti Putinovi. Pomohli s ním i Češi
včera
Půjde národní tým do příští sezóny s novým trenérem? Rulík měl dostat nabídku trénovat Kladno
včera
Fico požaduje, aby EU zatlačila na Ukrajinu ohledně dodávek ropy
včera
Jedna z pražských dominant. Petřínská rozhledna slaví 135 let
včera
Tři rány pro reprezentaci krátce za sebou. Před baráží jsou zranění Šulc, Vitík i Schick
včera
Feri opět stanul před soudem. Zaskočil ho nečekaným požadavkem
včera
Výdaje na obranu jsou podle Pavla nedostatečné, rozpočet ale vetovat nebude, tvrdí Schillerová
včera
Británie se nenechá zatáhnout do války, vzkázal Trumpovi Starmer. Pomoci odmítla Austrálie i Japonsko
včera
Německo velmi tvrdě odmítlo Trumpa
Německá vláda se v pondělí ostře ohradila proti požadavkům amerického prezidenta Donalda Trumpa a vzkázala do Washingtonu, že probíhající konflikt na Blízkém východě nepovažuje za záležitost Severoatlantické aliance. Berlín oficiálně odmítl poskytnout vojenskou podporu pro zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu s tím, že NATO nemá v této válce své místo.
Zdroj: Libor Novák