Harry a Meghan v Evropě: Z her Invictus se vydali za členem královské rodiny

Princ Harry a jeho žena Meghan byli v září v Evropě a návštěvu si podle posledních mediálních informací ještě prodloužili. Zastavili se totiž ještě v Portugalsku, kde v současnosti žije jedna z výrazných postav britské královské rodiny. 

Princ a jeho manželka se v tichosti zastavili po cestě domů na dovolené v Portugalsku, napsal server Nova Gente. Podle magazínu People se pravděpodobně podívali za Harryho sestřenicí princeznou Eugenií, která na Pyrenejském poloostrově část roku žije.

Vnučka zesnulé královny Alžběty II. v minulém roce oznámila, že její manžel Jack Brooksbank získal novou práci, takže rodina bude dělit čas mezi Velkou Británií a Portugalskem. 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu zavítali do Evropy kvůli hrám Invictus Games, což je sportovní akce pro trvale postižené válečné veterány, která vznikla v reakci na rozsah konfliktu v Afghánistánu, kde byl mladší syn současného britského krále Karla III. hned dvakrát. Letošní ročník proběhl od 9. do 16. září v Düsseldorfu v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. 

Harry a Meghan jinak žijí se synem Archiem a dcerou Lilibet Dianou na západním pobřeží Spojených států. Přestěhovali se tam poté, co ještě za panování Alžběty II. opustili institut královské rodiny. 

Související

Více souvisejících

Princ Harry Meghan Markleová portugalsko princezna Eugenie

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 45 minutami

Palestina

Francie: Palestina není stát. Nesplnila podmínky pro uznání

Podmínky pro uznání Palestiny jako státu zatím nebyly splněny, uvedl ve středu francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné po oznámení několika evropských zemí, že tak učiní v naději na přinesení míru na Blízký východ. Uvedla to agentura Reuters.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Bude trvat kratší dobu

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

před 2 hodinami

Robert Fico

Ficův stav je stále vážný. Převoz do Bratislavy je vyloučený

Stav slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri (TOP 09)

Feri obdrží výzvu k nástupu do vězení, odsedět si má tři roky

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

UNRWA zastavila distribuci jídla ve městě Rafah

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) v úterý oznámil, že pozastavuje distribuci jídla ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy pro nedostatek dodávek pomoci, uvedla agentura AFP. "Distribuce jídla v Rafahu je momentálně pozastavena pro nedostatek dodávek a nejistotu," uvedla UNRWA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy