Karel Gott a leukémie: Veřejnost i úřady jsou zdrceny. Lidé doporučují marihuanu

Víc než 24 hodin uplynulo od chvíle, kdy se zpěvák Karel Gott na sociální síti svěřil s tím, že trpí leukémií. Během té doby mu vyjádřilo podporu bezmála deset tisíc lidí včetně několika úřadů a politiků. Někteří se rovněž pokouší legendě české hudební scény poradit alternativní způsoby léčby.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Karel Gott
doporučujeme

Profil Karla Gotta na sociální síti je od včerejšího dne jedním z nejsledovanějších v Česku. Zpěvák na něm přiznal, že trpí leukémií, tedy zhoubným nádorovým onemocněním krve a kostní dřeně. A od té doby mu vyjadřují podporu tisíce fanoušků a příznivců.

" Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav," napsal kromě jiného Gott na facebooku.

Pod jeho příspěvkem se okamžitě začaly objevovat stovky soucitných komentářů a přání pevného zdraví. Mnoho lidí se netají tím, že je zpráva o rakovině hluboce ranila, a celkový počet veskrze podporujících komentářů dosahuje témě 10 tisíc. Takzvaných "liků" příspěvek získal dokonce čtyřikrát tolik.

Mezi soucitnými komentáři lze najít i přání například od úřadů. "Spolu se všemi Vašimi německými fanoušky Vám přejeme brzké uzdravení," napsal Gottovi německý velvyslanec Christoph Israng spolu se svým týmem.  Mnoho zdraví mu už ve čtvrtek popřál i prezident Miloš Zeman.

Mezi soucitnými příspěvky se ale najdou i takové, v nichž lidé Gottovi doporučují alternativní a neprokázané léčebné metody, například užívání marihuany či alespoň látky THC.

"Moje maminka trpěla Parkinsonovou nemocí - byla na tom už hodně špatně - mohu potvrdit, že THC ve formě Fenixovi slzy její stav ze stavu ležák nechápajícího realitu otočily do stavu chodím, mluvím, vařím... nikdy bych tomu nevěřila, kdybych to nezažila... takže určitě doporučuji... určitě tím nic nepokazíte," píše jedna z fanynek.

"Konopnými výtažky jde leukémii léčit poměrně snadno. Přeji hodně štěstí a rychlou úzdravu," radí Gottovi další fanynka. Mnozí také zpěvákovi podle svých slov "posílají energii" či se za něj modlí.

Gott s rakovinou nebojuje poprvé. Na podzim 2015 mu lékaři diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin a zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu, do konce února 2016 absolvoval šest chemoterapií a 18. března oznámil, že nádorové onemocnění vymizelo. K vystupování na veřejnosti se Gott poté vracel jen pomalu, ještě koncem listopadu 2015 ale za mohutných ovací osobně převzal počtyřicáté Zlatého (či Českého) slavíka.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nádor děložního hrdla. Proč je tak záludný? Tyto rady vám mohou zachránit…

20.09.2019 18:07 Zákeřnost zhoubného onemocnění děložního hrdla spočívá především v tom, že se dlouho nijak…

Mladík se osprchoval a oslepl. Lékaři se nestačili divit

20.09.2019 09:59 Britští lékaři museli řešit poměrně neobvyklý případ. Devětadvacetiletý Nick přišel o zrak poté, co…

Co vaše dcera možná neví o antikoncepci. Nejčastější mýty a obavy

19.09.2019 18:22 Antikoncepce je v moderním světě jednoznačně nejspolehlivějším způsobem, jak mohou ženy zodpovědně…

Děti po "císaři" mají ve střevech odlišné bakterie, prokázala studie

19.09.2019 09:38 Děti, které se narodily císařským řezem, mají ve střevech jiné bakterie než miminka, která přišla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama