Představitel Gluma čte živě celého Hobita, chce získat peníze na boj s koronavirem

Britský herec Andy Serkis, známý jako představitel Gluma z filmové série Pán prstenů, dnes naživo čte celý Tolkienův román Hobit, aby pomohl získat peníze na boj s koronavirem. Čtenářský maraton má trvat zhruba 12 hodin a Serkis předem slíbil, že bude předčítat nepřetržitě, jen s krátkými přestávkami na jídlo a na návštěvu toalety, napsal server BBC.

Sledovat snahu šestapadesátiletého Serkise může na crowdfundingovém serveru GoFundMe každý. Do příběhu o několika stech stranách se herec ponořil v 11:00 SELČ a spolu s hobitem Bilbem Pytlíkem bude jeho dobrodružství nejspíš prožívat až do noci.

Vybrané peníze půjdou na pomoc britskému zdravotnímu systému NHS a charitativní organizaci Best Beginnings, která pomáhá rodinám s čerstvě narozenými dětmi. Cílem je částka 100.000 liber (tři miliony Kč).

Jestli Serkis bude při čtení napodobovat specifický hlasový projev jeskynního tvora Gluma, který jej charakterizoval ve filmech, bude překvapení. Už předem ale herec řekl, že se nebude snažit opisovat interpretaci, kterou na plátně vytvořili herci Ian McKellen jako čaroděj Gandalf a Martin Freeman v roli hobita Pytlíka.

"Nebude to suché čtení, bude to živé a jsem si jistý, že tam bude spousta přeřeknutí a klopýtnutí. Není to nahrávka, takže se nepůjde vrátit zpátky a něco opravit, bude to naživo a když přijde kočka a skočí na stůl, tak tam prostě bude," dodal Serkis.

Související

Batmana hraje v novém filmu Robert Pattinson.

RECENZE: The Batman je temnou devadesátkovou detektivkou se slabým závěrem

Nový netopýří muž s tváří Roberta Pattinsona vybočuje z řady barevných komiksových spektáklů, drží se při zemi a rozehrává temné detektivní drama, které se podobá Fincherovým snímkům Zodiac a Sedm, ale říznutým trochou solidní akce a nejlepší komiksovou honičkou, jakou jsme doposud viděli.

Více souvisejících

Andy Serkis Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy