RECENZE: Venom 2: Carnage přichází aneb lesk a bída současných komiksových filmů

Pokračování Venoma s Tomem Hardym odhaluje aktuální stav superhrdinských spektáklů. Obsahová vyprázdněnost je maskována vizuálně zábavným kabátkem, který nedokáže dostatečně zakamuflovat vetchou kostru. Otázka zní, měli byste na dvojku Venoma vyrazit do kina?

Eddie Brock (Tom Hardy) je trošku připitomělý týpek, do kterého se „vsáknul“ mimozemský symbiont Venom. V prvním filmu jsme se o něm něco málo dozvěděli a nyní se ukazuje, že rozhodně není jediný svého druhu, protože se na Zemi objevil další – Carnage. Ten se usídlil trestanci Cletusi Kasadym (Woody Harrelson) a rozhodně nehodlá být hodný.

Teoreticky zajímavě rozehraná partie se však záhy rozpadá. Dobrá polovina filmu je totiž pouze o „manželském“ soužití Venoma s Hardym, který pochoduje po bytě a hádá se se svým symbiotickým souputníkem. Bohužel, po pár minutách se vtípky začínají zajídat, a po deseti minutách si říkáte, kdy už tohle skončí.

Z nudy diváka vytrhne finální bitka, která je poměrně dlouhá a konečně je náležité nasvícená, takže aspoň vidíte, co se na plátně děje. Ale nápaditost soubojů se blíží nule. Navíc jde evidentně o řezající se jedničky a nuly, kterým příliš nevěříte a souboj tak postrádá jakékoliv emoce. Nemáte totiž důvod se bát, protože podvědomě tušíte, že to Venom, teda promiňte Brock, zvládne.

Sony se již u prvního Venoma zaleklo původně proklamovaného Rkového ratingu a s dvojkou pokračují ve stejných šlépějích. Z potenciálně zajímavého démonického monstra, které trhá své nepřátele vejpůl, nebo je rovnou celé spořádá, se tak stává ukecaná zubatá příšerka, jež sotva vyděsí pětileté dítě.

Woody Harrelson zase strašně tlačí na pilu, protože vzhledem k velmi krátké stopáži 97 minut, mu příliš času na řádné etablování záporného protagonisty nezbývá. Člověk to neříká příliš často, ale deset patnáct minut stopáže navíc, by snímku prospělo. Ale pouze za předpokladu, že by byla věnována Kasadymu s Carnagem a jejich řádné iniciaci.

Vizuální rovina se s příchodem režiséra Andyho Serkise posunula, ovšem těžko říct, zda lepším směrem. Minimálně je na obě monstra dobře vidět a není nutné je lovit někde ve stínu mezi odstínem tmavě modrošedé a černé. Je patrné, že Venom nechce být barevnou omalovánkou ve stylu Marvelu, ale nevýrazná tlumená paleta, která barvami připomíná komiksové snímky před Nolanovým Temným rytířem, působí dosti archaicky. Doba se změnila a lid si žádá barvu. Na druhou stranu, kdyby byl snímek pojat jako téměř hororová procházka temným městem plným opravdu zlých lidí a monster, pak by podobné ladění docela sedělo – jenže tomu tak není.

Celkové hodnocení je nutně rozporuplné, protože ti, kteří byli spokojení s prvním filmem, budou spokojeni i tentokrát, ale nové fanoušky si dvojka nejspíš nezíská. Dvojitá dávka téhož prostě někdy nestačí k tomu, aby byl snímek lepší. Triková stránka je obecně na dobré úrovni, ale bitky jsou nezajímavé a celkově je dvojka Venoma poměrně nevýrazná. Po pár dnech si asi vzpomenete na jednu nebo dvě hlášky a možná na nějaký záblesk z finální bitky, ale to je tak vše. Cílová skupina náctiletých bude nejspíš opět celkem spokojena a kravaťáci v Sony si budou mnout ruce, jak to zase dobře vymysleli. Bohužel tratit bude zejména náročnější divák, který nejde do kina pouze vypnout a u filmu i přemýšlí. Ti by se dvojice Venoma měli rozhodně vyhnout.

Celkové hodnocení: 45 %

Venom: Let There Be Carnage (2021)

Hrají: Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson, Naomie Harris, Stephen Graham, Reid Scott, Sean Delaney, Laurence Spellman, Etienne Vick, Amber Sienna, Peggy Lu, William W. Barbour, Andrew Koponen a další.

Režie: Andy Serkis

Scénář: Kelly Marcel

Kamera: Robert Richardson

Hudba: Marco Beltrami

USA / 97 min / akční, sci-fi, thriller

Související

ONEMANSHOW: The Movie

Recenze: Film ONEMANSHOW: The Movie je kvůli přesahu do reality nutné vidět opakovaně. Na to ale tak dobrý není

Za doprovodu velkého očekávání a ne zrovna pozitivních prvotních reakcí se po letech rádiového klidu vrátil tvůrce obsahu, který, jak sám Kazma rád prohlašuje, nemá minimálně v Česku obdoby. Ještě ho nezavřeli, a tak je zpět, tentokrát však ne se svým klasickým půlhodinovým formátem, ale filmem určeným pro plátna kin. Filmem, na který se nelze tak úplně dívat jako na film. Filmem, který skutečná má avizovaný přesah do reality. A zároveň filmem, který není tak úplně nutné vidět.
film Asteroid City

RECENZE: Surrealistická komedie Asteroid City má výborné obsazení, ale neosloví každého

Nový snímek Wese Andersona nabízí hvězdné obsazení v čele s Tomem Hanksem, Scarlett Johansson, Tildou Swinton či Edwardem Nortonem. Ač se může zdát, že se jedná o záměr zaujmout široké publikum, tak se Anderson drží své specifické vizuální poetiky, která mnohé diváky může odradit. Nicméně snímek je vizuálně opojný a na velkém plátně skvěle vynikne jeho barevnost a estetika. 

Více souvisejících

recenze filmy Kina film Venom film "Venom 2: Carnage přichází" horor žánr: akční Tom Hardy (herec) Andy Serkis Woody Harrelson Michelle Williams

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí se po víkendu oteplí. Teploty vyrostou nad nulu

Příští týden bude bude oproti uplynulým dnům citelně teplejší. Denní maxima porostou až k 9 °C, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy