StarDance se nesla v charitativním duchu. Esemesky neposloužily vyřazování, ale dobré věci

Probíhající jedenáctá řada StarDance v sobotu pokračovala dalším tanečním večerem, který byl tentokrát benefiční. Pro soutěžící to znamenalo úlevu, nevyřazovalo se. Ani o tomto víkendu se show neobešla bez absencí. Na dobrou věc se vybralo přes 20 milionů korun.

Již v týdnu byla Českou televizí avizována neúčast Lenky Nory Návorkové ze zdravotních důvodů. Zpěvák a hudebník Mirai Navrátil tak trénoval na toto kolo s Terezou Pruckovou, původně partnerkou herce Zdeňka Godly. Podruhé v řadě také v porotě neusedl Zdeněk Chlopčík.

SMS zprávy tentokrát nesloužily k určení postupujících, ale k charitativním účelům ve prospěch Centra Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy.

Na parket v rámci speciálního kola jako první vstoupili zpěvačka Tereza Černochová a Dominik Vodička se svým nastudováním rumby. Porota tento pár už tradičně chválila, což se projevilo i na hodnocení. Čtyři osmičky, tedy celkem 32 bodů.

Jako druzí v řadě se s quickstepem předvedli farářka Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík. Tatiana Drexler i Václav Kuneš byli poměrně kritičtí, zároveň byl ale vyzdvižen bojovný duch dvojice. Na známkách se to však odrazilo - 25 bodů.

Druhou rumbu večera zatančili muzikant Mirai Navrátil s náhradní partnerkou Terezou Pruckovou. Smyslný tanec v jejich podání měl podle Jana Tománka nedostatky. Výsledkem tak bylo 28 bodů.

Tango natrénovali pro benefiční díl soutěže herec Jan Cina a jeho partnerka Adriana Mašková. Porotcům se číslo líbilo, mluvilo se dokonce o uměleckém díle. Padly dvě desítky, pár si nakonec odnesl 38 bodů. Průběžně nejlepší výkon večera.

O poslední párový tanec večera, další rumbu na tóny slavné písně Hotel California, se postarali krasobruslař Tomáš Verner a Kristýna Coufalová. Tománek v tomto případě chválil, stejně tak jediná porotkyně Drexler. 39 bodů znamenalo nejlepší výkon večera.

Na závěr benefice pro dobrou věc spojilo pět tanečních párů síly s klienty Centra Paraple, pro které se nakonec vybralo přes 21,5 milionu korun, ve společné choreografii od Marka Zelinky.

Související

Finálová trojice StarDance

Letošní řadu StarDance vyhráli Jan Cina a Adriana Mašková. Covid zasáhl i do finále

Finále 11. řady StarDance je u konce. O přízeň porotců i diváků i tentokrát soutěžily tři nejlepší páry, králem a královnou tanečního parketu se ale mohl stát jen jeden. Vítězný titul si po několika náročných měsících odnášejí Jan Cina a Adriana Mašková. Na druhém místě se umístili Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík a třetí příčku zaujali Tomáš Verner a Kristýna Coufalová. Finálový večer jsme pro vás sledovali živě.
StarDance

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech. Došlo na velké překvapení

Ve StarDance tentokrát netradičně zbývaly ve hře o vítězství pouhé tři páry už dvě kola před koncem. Každý z nich čekaly dva tance, které měly rozhodnout o tom, kdo si udrží šanci stát se za týden králem či královnou tanečního parketu. Televize si však připravila překvapení, jelikož nikdo nevypadl.

Více souvisejících

StarDance Česká televize

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 45 minutami

ČEZ, ilustrační foto

Zisk ČEZu loni stoupl na rekordních 80 miliard, na energetické krizi vydělal osminásobek

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na rekordních 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Významný nárůst podle firmy odráží enormní růst cen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, rekordní zisk z obchodování s komoditami na zahraničních trzích a vysokou provozní spolehlivost elektráren ČEZ. Provozní výnosy byly meziročně vyšší o 27 procent, dosáhly 288,5 miliardy korun. 

před 1 hodinou

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruské síly se snaží dosáhnout alespoň okrajových zisků na Donbasu

Ruské síly se snaží dosáhnout alespoň okrajových zisků na ukrajinském Donbasu dřív, než při své jarní ofenzivě přijdou o iniciativu, uvedli v novém hodnocení situace na ukrajinském bojišti analytici z amerického Institutu pro studium války (ISW). Rusové podle ISW v uplynulém dni zaznamenali malé úspěchy v Bachmutu a jeho okolí. Za cenu vysokých ztrát také zesilují útoky na Avdijivku.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

European Sleeper plánuje rozšířit své spojení z Berlína do Prahy.

Proč se v celé Evropě vrací lůžkové vlaky

Není pochyb, že Julia Senningerová je milovnicí vlaků. Třiatřicetiletá žena, která žije ve švédském hlavním městě Stockholmu, pravidelně cestuje po železnici nejen za svou rodinou do Lucemburska, ale také do prázdninových destinací. Cestování tímto způsobem dává přednost před létáním především z ekologických důvodů. Dodává však, že vlaky jsou prostě příjemnější, zejména lůžkové spoje. Má štěstí, protože noční vlaky zažívají v kontinentální Evropě comeback a od loňského léta je v nabídce řada nových služeb a další přibudou ještě letos nebo v roce 2024, napsal server BBC News.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Jevgenij Prigožin

Prigožin varoval ruské ministerstvo před ukrajinským protiútokem

Šéf ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin v otevřeném dopise varoval ministerstvo obrany v Moskvě, že ukrajinská armáda plánuje protiofenzivu s cílem odříznout jeho jednotky od zbytku ruských sil na východě Ukrajiny. Uvedl také, že asi 70 procent města Bachmut je nyní v rukou jeho bojovníků.

Aktualizováno včera

Do záchranných prací se zapojili i čeští hasiči.

Počet mrtvých po zemětřesení v Turecku podle úřadů překročil 50 tisíc

Počet mrtvých po zemětřesení ze začátku února v Turecku překročil 50.000, oznámily dnes turecké úřady. V Sýrii, jejíž severní část otřesy také silně zasáhly, zemřelo podle odhadů nejméně 6000 lidí. Podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zemětřesení v jeho zemi způsobilo škody za více než 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), informovala agentura AFP.

včera

Rupert Murdoch

Mediální magnát Murdoch se v 92 letech znovu zasnoubil

Zakladatel mediálního impéria News Corp Rupert Murdoch se chce v 92 letech popáté ženit. Americký podnikatel australského původu v dnes zveřejněném rozhovoru uvedl, že se o víkendu zasnoubil se 66letou Ann Lesley Smithovou. Svatba je prý plánována na léto.

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Česko poskytne ICC policejní a ministerské experty k šetření ruské agrese na Ukrajině

Česko poskytne Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) v Haagu až 15 forenzních expertů ministerstva obrany a dva forenzní experty Policie ČR. Oznámil to dnes náměstek ministra spravedlnosti Karel Dvořák na konferenci v Londýně, která se týkala možností potrestání válečných zločinů na Ukrajině. Předmětem diskuse bylo také zřízení zvláštního tribunálu pro stíhání zločinů ruské agrese. ČTK o tom v tiskovém prohlášení informovalo ministerstvo spravedlnosti.

Aktualizováno včera

včera

včera

Biden poprvé vetoval zákon. Šlo o republikánský návrh k penzijním fondům

Joe Biden dnes poprvé ve funkci amerického prezidenta vetoval zákon. Republikánský návrh měl správcům penzijních fondů zamezit v rozhodování o investicích na základě faktorů, jako je klimatická změna, vysvětluje agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Další zprávy