Unifikovaná kuchyně, nebo raději kuchyně na míru? Jaký je rozdíl v ceně?

Máte o svojí kuchyni konkrétní představu, ale nějak nevíte, jak si ji splnit? Unifikované kuchyně jsou úplně jiné, kuchyně na míru se trochu bojíte? Co kdybyste ji zadali špatně? Obojí má svoje výhody i nevýhody, my si je teď ukážeme podrobně.

Kuchyň nesmí chybět v žádném bytě
Říká se, že kuchyň je pravým srdcem domova. Někdo to tvrdí o obývacím pokoji, někdo o kuchyni. Rozsoudit tyto dva tábory je nemožné, obojí má v bytě své místo, ani bez jednoho se neobejdete. V kuchyni se toho ale přece jenom odehrává o něco víc, kromě vaření se tu můžete setkávat i s rodinou či přáteli a povídat si.

Kuchyně by měla být praktická
Novou kuchyň si většina z nás pořizuje jen jednou za život, tak to neuspěchejte. Měla by být praktická, funkční a taky pohodlná. Přece jenom se po ní budete pohybovat z jednoho místa na druhé, sem tam a různě přenášet suroviny a kuchyňské náčiní.

Kdo je omezený nějakým prostorem, ten se mu musí přizpůsobit a snažit se z něj vytěžit maximum. V kuchyni je totiž třeba co nejvíc úložných prostor. A to může být na malém prostoru pořádně tvrdý oříšek. Oproti tomu ten, kdo má prostoru dostatek, ten si může vymýšlet další a další vybavení, které si do kuchyně přeje.

Sektorové kuchyně lákají nižší cenou
Když zajdete do obchodu, zjistíte, že nabídka kuchyní je široká, můžete vybírat z mnoha tvarů, stylů, barev, materiálů apod. Již hotové kuchyně si tu můžete prohlédnout, popřemýšlet, kam která skříňka půjde, potěší vás i jejich příznivá cena. Jenže pokud máte atypické prostory nebo konkrétní představy, nejspíš si žádnou nevyberete.

Kuchyně na míru přesně kopíruje vaše představy
Mnozí z nás si myslí, že kuchyně na míru je drahá a navíc se může stát, že vám nakonec do prostoru vůbec nesedne. Ani jedno ale nemusí platit bezvýhradně, i kuchyně na míru mohou být cenově dostupné, co se zaměření týká, s tím vám pomohou odborníci, kteří vám s plánováním kuchyně pomohou. Ničeho z toho se tedy nemusíte bát a můžete si plánovat svoji vysněnou kuchyň.

Víte, že v kuchyni na míru se budete cítit opravdu jako ryba ve vodě? Bude totiž přesně odpovídat vašim potřebám a představám, můžete si v ní splnit své sny. Vybrat a naplánovat si můžete:

  • Rozměry kuchyňské linky
  • Tvar linky do kuchyně
  • Použitý materiál
  • Barvu sladíte s ostatním vybavením interiéru
  • Vyberete si i úchytky, které i tu nejobyčejnější linku mohou vystřelit o několik levelů výš.
  • Nebudete muset dělat kompromisy mezi realitou a představami.

Kuchyně na míru je sice o něco dražší než ta sektorová, na druhou stranu je důležité si uvědomit, že odborníci zaměří vaši kuchyň, naplánují linku, využijí každý centimetr prostoru a počítat můžete i s odbornou montáží. A to se vyplatí, protože co si budeme povídat, kdo se u montování nábytku nepohádá se svými nejbližšími, protože neví, kam patří který šroubek a skříňka?

Související

Více souvisejících

kuchyň recepty, vaření - Bydlení

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

včera

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy