Vydražily se Lennonovy sluneční brýle, konečná cena zcela předčila očekávání

Sluneční brýle, které kdysi nosil frontman kapely The Beatles John Lennon, se v dražbě v Londýně prodaly za 137.500 liber (více než čtyři miliony korun). Aukční síň Sotheby's přitom původně odhadovala, že prodej poškozených brýlí s typicky kulatými tenkými obrubami by mohl vynést maximálně 8000 liber.

Brýle se spolu s dalšími upomínkovými předměty na členy slavné hudební skupiny rozhodl prodat Alan Herring, který pro ni v 60. letech pracoval jako řidič.

"V létě 1968 jsem vyzvedával Johna, Ringa a George Ringovým mercedesem a vezl jsem kluky do kanceláře. Když John vystupoval z auta, všiml jsem si, že nechal tyhle sluneční brýle na zadním sedadle a že jedna obruba nedrží pohromadě. Zeptal jsem se Johna, jestli mu je mám nechat spravit. Řekl mi, ať si s tím nedělám starosti, že je nosí jen kvůli image," řekl aukční síni dosavadní majitel. "Spravit jsem je nikdy nenechal. Zůstaly prostě tak, jak je John u mně zapomněl," dodal Herring.

Skupina The Beatles má dodnes na celém světě statisíce skalních fanoušků, proto se předměty, které jejím členů patřily nebo na ně upomínají, prodávají často za enormně vysoké částky. Například v roce 2015 se Lennonova akustická kytara Gibson vydražila za 2,4 milionu dolarů, sitár George Harrisona se v roce 2017 prodal za 62.500 dolarů.

Související

John Lennon

Lennonův vrah promluvil. Měl v srdci zlo a toužil po slávě

Mark David Chapman, vrah britského hudebníka Johna Lennona, letos v srpnu podvanácté žádal o podmínečné propuštění z newyorského vězení Green Haven. Komisi, která o jeho propuštění mohla rozhodnout, řekl, že v jeho srdci bylo zlo a že toužil po slávě. Nyní vím, že zabít bývalého člena Beatles bylo špatné, řekl Chapman. Komise jeho podmínečné propuštění neschválila, napsala dnes agentura AP.
John Lennon Rozhovor

Před 40 lety Chapman zastřelil Lennona. Jeho hudba mě fascinuje, ničily jej drogy, říká Svátek

ROZHOVOR – V jeho duši se usadil hluboký žal. Předseda celorepublikového klubu The Beatles Jiří Svátek vždy truchlivě prožívá datum 8. prosince, kdy Mark David Chapman zastřelil u Dakoty v New Yorku zakladatele legendárních Brouků Johna Winstona Lennona. Dnes od kytaristovy vraždy uplynulo čtyřicet let. „Přepadne mě nostalgie a vyrazím zapálit svíčku k Lennonově zdi na Malé Straně. John byl výjimečně talentovaný člověk, bohužel jej ničily drogy. Jeho hudba mě fascinuje. Dnes ho budu hrát v rádiu,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Svátek.

Více souvisejících

John Lennon aukce dražby Velká Británie Beatles

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pád člověka z portálu tunelu zastavil vlaky na hlavním nádraží v Praze

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy