Beatles

Ringo Starr, George Harrison, Paul McCartney, John Lennon

Legendární přechod z alba The Beatles dostal nový nátěr

Ikonický přechod na londýnské ulici Abbey Road, kterou proslavilo stejnojmenné album kapely The Bealtes z roku 1969, dostal nový nátěr. Umožnila to liduprázdnost města způsobená výzvou britské vlády, aby lidé kvůli koronaviru chodili co nejméně ven. Informoval o tom britský list The Guardian.
The Beatles

Bývalý režisér nového Bonda chystá muzikál s Beatles tématikou

Teď, když režisér Danny Boyle opustil režisérské křeslo nového Jamese Bonda, může se plně soustředit na postprodukci svého prvního muzikálu. Zatím bezejmenný film bude obsahovat hvězdy ze seriálu EastEnders, show Saturday Night Live nebo z filmu Mamma Mia. Na plátně se objeví i slavný zpěvák Ed Sheeran.
Ringo Starr

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru. Bude to jeho druhý koncert v Česku.
Happening Bed-In Johna Lennona a Yoko Ono v Amsterodamu (1969).

Chladnokrevně zavražděn na prahu domova. Od smrti Johna Lennona uplyne 37 let

Praha - Dvě šťastné sedmičky by se v pondělí 9. října objevily na narozeninovém dortu Johna Lennona. Ale 8. prosinec 1980 rozhodl jinak. John Lennon byl před svým bydlištěm v rezidenci Dakota Forum ve 22 hodin 50 minut těžce raněn pěti výstřely z revolveru psychicky labilního M. D. Chapmana. O pár minut později po příjezdu do nemocnice zemřel.
Andy White

Zemřel Andy White, bubeník z počátků Beatles

Londýn - Ve věku 85 let zemřel skotský studiový hudebník Andy White, který v roce 1962 bubnoval při nahrávání prvního singlu Love Me Do/P.S. I Love You z počátků gramofonové éry skupiny Beatles. Informoval o tom server BBC.
Beatles

Před půl stoletím natočili Beatles svou Pomoc!

Jejich první film byl průlomový, u druhého to chtěli ještě posunout o krok dál. Ačkoliv měl druhý celovečerní snímek Beatles velký ohlas, oni sami byli notně zklamáni. Nahlédněme nyní do zákulisí toho, co se při natáčení dělo.
Paulova Yesterday slaví půl století.

Slavná Yesterday slaví půl století

Původně to mělo být jen takové kytarové hračičkaření. Baskytarista Beatles Paul McCartney si brnkal a zkoušel slovíčka, aniž by tušil, že právě dává dohromady nejnahrávanější skladbu všech dob.
Radovan Vítek

Český miliardář Vítek koupil panství od Ringo Starra z Beatles +FOTO

Londýn - Nový dům Radovana Vítka, českého miliardáře a šéfa realitní skupiny CPI Property Group, je jakobínské sídlo vzdálené 65 km od centra Londýna. Nákup vzbudil zájem médií nejen kvůli ceně 13 milionů liber, ale i kvůli jménu prodávajícího. Tím není nikdo jiný, než legendární "Brouk" Ringo Starr.
Druhý vánoční počin měl tu zvláštnost, že jako jediný byl vydán ve formátu 45 otáček.

Co nadělovali Beatles k Vánocům? Dnes je to už půl století

Londýn - Přesně před touto dobou u některých dveří v britských městech zazvonil poštovní doručovatel se zvláštní zásilkou. Chtělo to splnit jen dvě podmínky: museli jste být fanoušky Beatles a tuto skutečnost stvrdit členstvím v jejich oficiálním Fan clubu.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Zuzana Čaputová

Čaputová vyzývá Slováky k účasti ve volbám, zatímco ji Fico chce žalovat

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala Slováky k účasti ve volbám. Ty se konají už v sobotu 30. září a kampaň je na vrcholu. Učinila tak opakovaně a zdůrazňuje, že volby jsou obrazem stavu společnosti ve státě. A ať dopadnou jakkoliv, stále jsou demokratické, což je podle ní správné. Slovenská prezidentka nebude pokračovat do druhého volebního období a předseda nejsilnější strany Robert Fico ji chce po volbách obžalovat. 

před 14 hodinami

před 16 hodinami

před 16 hodinami

Morawiecki varuje německého kancléře, aby "nestrkal nos" do polských záležitostí

„To, co nyní německý kancléř říká, může být příprava na scénář uzavření hranic. Ať zjistí, jaká je skutečná situace, a nezasahuje do polských záležitostí,“ řekl premiér Mateusz Morawiecki v Kraśniku v Lubelskie. Uvedla TVP s odkazem na polskou agenturu PAP.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy