Ve StarDance se rozhodlo o finalistech. Došlo na velké překvapení

Ve StarDance tentokrát netradičně zbývaly ve hře o vítězství pouhé tři páry už dvě kola před koncem. Každý z nich čekaly dva tance, které měly rozhodnout o tom, kdo si udrží šanci stát se za týden králem či královnou tanečního parketu. Televize si však připravila překvapení, jelikož nikdo nevypadl.

Zásadní roli v devátém pokračování aktuální řady sehráli porotci. Tři z nich totiž měli možnost spolupracovat s páry na jejich dnešních tanečních vystoupeních. Celá čtveřice navíc zahájila přenos speciálním číslem. Pak už ale přišli na řadu soutěžící.

Jako první nastoupili na parket Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík, jimž během týdne radil Jan Tománek. Společně nastudovali slowfox, který Richard Genzer netradičně zhodnotil z houpačky. Mluvil o výrazném zlepšení v průběhu soutěže. Promítlo se i na bodovém ohodnocení - 32 bodů.

Tomáše Vernera a Kristýnu Coufalovou, které zpracovával přes týden Zdeněk Chlopčík, čekalo na úvod večera paso doble. Porota ocenila, že se objevily emoce, které dříve chyběly. Známky daly dohromady 39 bodů.

Jan Cina a Adriana Mašková zatančili rumbu, mentorem jim byla Tatiana Drexler. Líbil se přirozený výkon dvojice i absence technických nedostatků, což se odrazilo na výsledném skóre. Čtyři desítky, tedy plný počet bodů.

Na parket se nejprve vrátili farářka Kopecká a její partner Dědík, aby předvedli svou sambu na hiphopovou hudbu. Znovu zazněly zmínky o velkém pokroku, ale známky potvrdily, že tento pár za soupeři malinko zaostává. 34 bodů.

S waltzem se na parketu znovu objevili také krasobruslař Verner s tanečnicí Coufalovou. Porotci vyjádřili spokojenost nad tím, jak se páru daří standardní tance. Podle Tománka šlo o nejlepší tanec jedenácté řady. Podruhé během večera z toho bylo 40 bodů.

Deváté kolo uzavřeli herec Cina s taneční partnerkou Maškovou se svým nastudováním quickstepu, který se neobešel bez chyb, především co se týká rytmu. Dvojici je vyčítala i její mentorka. Výsledkem bylo 35 bodů.

StarDance ale nakonec před branami finále neopustil nikdo, produkce si totiž připravila překvapení, protože nikdo nevypadl. Ve finále tak opět budou tři taneční páry.

Související

Více souvisejících

StarDance

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Jaderná elektrárna, ilustrační foto

Evropa na pozadí energetického šoku zvažuje návrat k jaderným elektrárnám

Evropa se znovu ocitá v sevření energetického šoku, který nutí rodiny i průmyslové podniky s obavami sledovat nekontrolovaný růst cen plynu a pohonných hmot. Zatímco britská vláda nabádá občany ke klidu, Evropská komise již přistoupila k doporučením, aby lidé omezili cestování a v maximální možné míře pracovali z domova. Tato situace vyvolává naléhavou otázku, zda je cestou k záchraně renesance jaderné energetiky.

před 2 hodinami

NASA zahajuje program Artemis

Posádka mise Artemis II překonala polovinu cesty k Měsíci

Čtyřčlenná posádka mise Artemis II překonala v pátek večer polovinu cesty k Měsíci. Podle údajů amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se modul Orion v tu chvíli nacházel více než 219 tisíc kilometrů od Země. Jde o první pilotovaný let k našemu přirozenému satelitu po více než padesáti letech, tedy od dob legendárního programu Apollo.

před 3 hodinami

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Maska příjemného politika se hroutí. Orbánovi hrozí drtivá porážka, propagandě zasadil smrtelnou ránu internet

Po šestnácti letech neotřesitelné vlády čelí maďarský premiér Viktor Orbán dosud největší výzvě své politické kariéry. Na předvolebním shromáždění v Győru se jeho obvyklá maska klidného státníka na moment rozpadla, když se s hněvem pustil do opozičních demonstrantů. Jeho ostrá reakce na pokřiky odpůrců ukázala jinou tvář muže, který byl dříve známý spíše vtipkováním a schopností okouzlit i své kritiky.

před 4 hodinami

včera

včera

Ceny Anděl

Ceny Anděl budou rozdány příští týden. Pořadatelé odhalili jména vystupujících

S blížícím se datem konání 35. ročníku Cen Anděl Coca-Cola odhalují pořadatelé kompletní složení letošních vystupujících. Na pódiu pražského Výstaviště se 11. dubna představí nominovaní napříč žánry i věkovými kategoriemi – od Michala Prokopa a Framus Five, přes Lenny s Unique Quartetem, po Annet X nebo trio GUFRAU s Victorem Kalem a Rohonym. Večerem v hlavním vysílacím čase na ČT1 provedou Libor Bouček a Martin „Mikýř” Mikyska.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Fotbal v Itálii v krizi. Potřetí v řadě se nepostoupilo na MS, končí šéf svazu i trenér

Zatímco české fotbalové prostředí navzdory korupční sázkařské kauze prožívá vlnu euforie po postupu reprezentace na mistrovství světa, kde se tak představí po 20 letech, ve velké tradiční fotbalové zemi, jako je Itálie, mají fotbaloví fanoušci naprosto odlišnou náladu. Jejich země se totiž potřetí v řadě neprobojovala na světový šampionát, když tentokrát v baráži překvapivě nestačila na Bosnu a Hercegovinu. Tato skutečnost otřásla italským fotbalem natolik, že ve své funkci skončil dosavadní šéf italského fotbalového svazu Gabriele Gravina a ve funkci vedoucího delegace brankářská legenda Gianluigi Buffon. Končí i dosavadní trenér italského národního A-týmu Gennaro Gatusso. Do toho všeho pak šéf UEFA Aleksander Čeferin přišel s kritikou kvality italských fotbalových stadionů.

včera

včera

Václav Moravec a Andrej Babiš

Moravec zřejmě po konci v ČT půjde na vlastní pěst

Dlouholetý moderátor politických debat Václav Moravec, který před několika týdny po více než 20 letech odešel z veřejnoprávní České televize, začíná mít jasno o své budoucnosti. S předchozím zaměstnavatelem ale stále potřebuje vyřešit jednu zásadní věc. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Češi před fotbalovým MS odehrají dva přípravné duely. Je problém s nákupem lístků

Český fotbal v posledních dnech žije fantastickým úspěchem v podobě postupu české reprezentace na mistrovství světa, kam se dostala po 20 letech. Proto není divu, že už nyní se řeší podoba přípravných zápasů na vrchol letošního fotbalového roku. Ty by měly být na programu na přelomu května a června, přičemž soupeři českého národního týmu jsou teprve v jednání. Mezinárodní fotbalová federace FIFA mezitím přidělila české reprezentaci základnu poblíž amerického Dallasu. Zároveň také řeší počáteční trable s prodejem vstupenek na světový šampionát.

včera

Ilustrační fotografie

Historie legendární značky Mercedes. První vůz vyjel před 125 lety

Psal se 25. březen roku 1901, když byl v německé továrně Daimler Motoren Gesellschaft vyroben první osobní automobil značky Mercedes. Pod tímto označením se automobily proslavily po celém světě a jsou oblíbené dodnes. Jaká je historie těchto vozů? A po kom byly pojmenovány?

včera

včera

včera

včera

včera

ODS

Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS

Českou politickou scénu na přelomu března a dubna zasáhla smutná zpráva. Ve věku 66 let v úterý zemřel Petr Pleva, někdejší politik ODS a bývalý poslanec. Věcem veřejným se věnoval i na komunální úrovni v Brně. 

včera

Ilustrační fotografie.

Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně

Česku opět náleží jeden primát v rámci zemí EU. Motorová nafta totiž v březnu v ČR zdražila v reakci na válku v Íránu vůbec v nejvýraznějším procentuálním rozsahu ze všech zemí EU, a to v přepočtu do eur o 42,6 procenta, plyne z dnešních nových dat Evropské komise. V EU jako celku ceny nafty přidaly ve sledovaném období ve dnech 2. až 30. března v přepočtu do eur 27,4 procenta.

včera

Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé

Začalo čtyřdenní velikonoční volno, které má doprovázet poměrně teplé počasí. Maximální teploty během období překročí 20 stupňů. K jarním svátkům se zároveň vztahuje spousta pranostik. Často jde jen o pověry, zdůraznili meteorologové.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy