Brazilská fotbalová reprezentace si brousí zuby na Ancelottiho. Zatím ji ale povede Diniz

Brazilský fotbalový svaz se rozhodl dát funkci hlavního kouče brazilské reprezentace prozatímně Fernandu Dinizovi, dosavadnímu trenérovi brazilského klubu Fluminense. Po roce by ho měl ideálně nahradit současný trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti. Jak brazilská televize Globo připomíná, Ancelottimu končí smlouva u madridského velkoklubu až po příští sezóně  a právě po jejím skončení by byl šéf brazilského fotbalu Ednaldo Rodrigues rád, kdyby další kroky tohoto velezkušeného a veleúspěšného stratéga zamířily právě do Brazílie. 

Diniz s brazilským fotbalovým svazem podepsal roční smlouvu o spolupráci s tím, že kromě národního týmu bude moct i nadále působit u klubu. Jeho prvním zápasem v roli reprezentačního kouče bude 7. září domácí duel s Bolívií v rámci kvalifikace na světový šampionát 2026. "O tomhle sní všichni. Pracovat pro národní mužstvo je čest a velká hrdost. Je to výzva, zvlášť způsob, jak se to stalo. Jsem přesvědčený, že máme všechno, abychom se posunuli dál a tým fungoval,“ nechal se slyšet devětačtyřicetiletý trenér. 

Toho si měli přát ke kormidlu národního týmu sami brazilští fotbalisté. "Vyznává podobnou taktiku jako trenér, který přijde před Copou América, Ancelotti," uvedl k Dinizovi šéf brazilského fotbalu Rodrigues, jenž tak naznačil, jaký bude další postup svazu v otázce kouče reprezentace. Sám Ancelotti sice už před časem řekl, že si cení toho, že je v hledáčku „Kanárků“, ještě ale nesdělil, zda se opravdu přestěhuje do Brazílie. 

Připomeňme, že tato jihoamerická země, pro kterou je fotbal náboženstvím, je bez kouče již od vypadnutí Brazílie z mistrovství světa v Kataru. Tehdy v prosinci skončili ve čtvrtfinále a kouč Tite tak musel dát národnímu týmu sbohem. 

Dočasně ho pak nahradil trenér brazilských reprezentantů do 20 let Ramon Menezes, který tak A-tým vedl v několika přípravných zápasech s africkými soupeři, přičemž v nich Brazílie nestačila na Maroko a Senegal. Uspěla pouze s Guineou. 

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Co nejdříve po Novém roce má být jasno o novém kouči národního týmu. Řeč přišla i na zahraničního trenéra

Jen den po oznámení rezignace kouče národního týmu Jaroslava Šilhavého na svou funkci se k nastalé situaci vyjádřil na tiskové konferenci v Olomouci po mimořádném zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) šéf českého fotbalu Petr Fousek. Novinářům řekl, jakým způsobem bude probíhat proces výběru nového kouče, do kdy chce mít o novém jménu jasno a že varianta se zahraničním koučem je „okrajová záležitost“. Je tak jasné, že na los skupin Eura 2024 na začátku prosince pojede česká delegace bez hlavního kouče, ale zatím není jasné, nad jakými případnými jmény na uvolněný post trenéra bude asociace v nejbližších dnech a týdnech uvažovat.

Více souvisejících

Fotbal Carlo Ancelotti Brazílie

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy