Monte Carlo - Australan v barvách týmu Red Bull Mark Webber věří, že v nedělní Velké ceně Monaka F1 zúročí start z první pozice, který vybojoval v sobotu v kvalifikaci. Zprávu přinesl server Autosportu.
"Je fantastické startovat zase z pole position, tým dnes udělal skutečně dobrou práci," řekl čtyřiatřicetiletý Australan. "Pro tým je skvělé, že jsme získali šestou pole position v šestém závodě sezony. Teď to musíme zúročit v závodě," dodal pilot, který triumfoval jasně, druhého Roberta Kubicu předčil o tři desetiny vteřiny. Australan získal pole position podruhé za sebou, před týdnem ve Španělsku ji dokázal s převahou proměnit ve vítězství.
Webber připomněl, že během celé kvalifikace měl výborné auto. "Byla radost s ním jezdit. Hoši odvedli neuvěřitelnou práci, je to velký úspěch týmu. Srdce mi tluče, jsem šťastný," radoval se. "A navíc, tři motory Renault úplně vpředu," připomněl, že kapoty vozů Red Bull skrývají stejný motor jako vůz Renault druhého Roberta Kubici.
"Někdo měl dnes smůlu, všichni jsme viděli, co se stalo Fernandovi," připomněl Alonsovu havárii, která Španěla odsoudila ke startu z boxů. "Vím, že závod bude dlouhý a trať je velmi úzká. Jsem ale optimista a věřím, že všechno půjde hladce a že odvedu co nejlepší výkon," uzavřel spokojený Webber.
Související
Double Red Bullu: Vettel podeváté v řadě vítězí, Webber se loučí
Začnou se v F1 měnit pneumatiky pod 2 vteřiny?
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
včera
Z Bulharska do vazby. Soud rozhodl o dalším obviněném v pardubickém případu
včera
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
včera
Radioaktivita z Černobylu doputovala i do Česka, potvrzuje mapa od meteorologů
včera
Babišova vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky
včera
Macinku navštívili policisté na ministerstvu. Kvůli esemeskám prezidentu Pavlovi
včera
První předpověď počasí na letní měsíce. Experti řekli, jaký bude trend
včera
Větší armáda ano, ale kvůli nám, ne Evropě. Macronovy ambice ve Francii tvrdě narážejí
včera
Teherán dostal od Trumpa košem, tak začal jednat s Putinem. Arakčí v Rusku svalil všechnu vinu na USA
včera
Nenávist mezi Zelenským a Putinem přijde Trumpovi k smíchu
včera
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Vláda schválila prodloužení regulace marží u pohonných hmot. Ceny bude nově určovat jinak
včera
Írán navrhl USA ukončení blokády Hormuzského průlivu. Ovšem za vysokou cenu
včera
Britský král Karel III. se sejde s Trumpem. Bude v bezpečí, slíbil mu prezident
včera
Britům dochází trpělivost. Tlačí na Starmera, aby proti Trumpovi vytvořil vlastní verzi evropské obchodní bazuky
včera
Politico: Válka mezi USA a Íránem se pro EU mění z ekonomického šoku v závažnou krizi
včera
Kim Čong-un ocenil vojáky bojující na Ukrajině. Národu je představil jako symboly oběti a loajality
včera
Motivem útočníka zřejmě byla nenávist k Trumpovi. Vyjma politiků nechtěl nikoho zranit
včera
Počasí se pořádně oteplí. O prodlouženém víkendu dorazí téměř letní teploty
26. dubna 2026 21:24
Nejhorší jaderná katastrofa v dějinách. Okolí Černobylu může být neobyvatelné i tisíce let
Dnes uplynulo přesně 40 let od nejhorší jaderné katastrofy v dějinách lidstva. V roce 1986 došlo v tehdejším Sovětském svazu na území dnešní Ukrajiny k explozi reaktoru číslo 4 v černobylské jaderné elektrárně. Tato událost, která kontaminovala téměř 50 000 kilometrů čtverečních půdy a ovlivnila životy více než 3,5 milionu lidí, zůstává dodnes mementem jaderné bezpečnosti.
Zdroj: Libor Novák