Praha - Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba oznámil výčet hráčů pro kvalifikační dvojzápas o postup na mistrovství Evropy v Turecku a Kazachstánu. Zaujme návrat trojice Plašil, Sivok a Necid. Vynechá byl naopak Jiráček z Hamburku.
Že umí Pavel Vrba překvapit, ví fotbalová veřejnost už dlouho. Dnes se tak opět stalo. Na tiskové konferenci k nominaci na nadcházející dvojzápas s Tureckem a Kazachstánem totiž oznámil, že se do národního týmu vrací Jaroslav Plašil.
„Plašil první půl rok nehrával vůbec, po příchodu do Bordeaux, jako kdyby ožil. Vytvořil si silnou pozici v klubu a v zápasech patřil k hráčům, kteří odváděli velice dobré výkony. Navíc hraje v mužstvu, které hraje špičku francouzské ligy a takových hráčů tu moc nemáme," prohlásil před kamerami České televize Vrba.
Vedle dvaatřicetiletého záložníka hlásí comeback také stoper Tomáš Sivok (Besiktas) a slávistický odchovanec hájící barvy nizozemského Zwolle Tomáš Necid.
„Chtěli jsme ho už vyzkoušet v zápase s Rakouskem, ale jeho zdravotní stav nám to neumožnil. Nyní ukazuje, že je ve formě. Ve Zwolle si vytvořil silnou pozici," dodal Vrba na adresu pětadvacetiletého Necida.
Oproti poslední nominaci na domácí utkání s Nizozemskem (2:1) český lodivod opomenul čtveřici Hořava, Petržela, Jiráček a Mazuch. Přestože ve svých klubech téměř nehrají, nechybí největší hvězdy Petr Čech a Tomáš Rosický.
Po úvodním zápase má Česko po překvapivé výhře 2:1 nad Nizozemskem tři body, které může rozšířit už 10. října v Turecku a o tři dny později v dalekém Kazachstánu.
Nominace ČR:
BrankářiPetr Čech (Chelsea), Tomáš Vaclík (Basilej), David Bičík (Sparta)
ObránciPavel Kadeřábek (Sparta), Tomáš Sivok (Besiktas Istanbul), Václav Procházka (Plzeň), Radim Řezník (Plzeň), Marek Suchý (Basilej), David Limberský (Plzeň), Daniel Pudil (Watford), Michal Kadlec (Fenerbahce Istanbul)
ZáložníciJaroslav Plašil (Bordeaux), Tomáš Rosický (Arsenal), Bořek Dočkal (Sparta), Lukáš Vácha (Sparta), Vladimír Darida (Freiburg), Daniel Kolář (Plzeň), Václav Pilař (Plzeň), Ladislav Krejčí (Sparta)
ÚtočníciDavid Lafata (Sparta), Tomáš Necid (Zwolle), Matěj Vydra (Watford), Josef Šural (Liberec)
Související
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
Koubek zveřejnil svoji první nominaci. Na baráž s Irskem se Šulcem, Daridou i Klimentem
Fotbal , Pavel Vrba (fotbalový trenér) , Jaroslav Plašil
Aktuálně se děje
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
včera
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
včera
Paříž či Londýn v ohrožení. Írán představuje globální hrozbu, zní z Izraele
včera
Policie apeluje na média. Jde o dopadení pachatelů útoku v Pardubicích
včera
Ochlazení v Česku potvrzeno. Meteorologové naznačili, co přinese příští týden
včera
ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran
včera
Novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích. Policie opustila místo činu
včera
Jsme mimořádně oslabení a ohrožení, říká Fico po unijním summitu
včera
Evakuace žižkovské věže v Praze. Na místě zasahovali hasiči
včera
Češi či Poláci stáhli vojáky z Iráku. Důvodem je situace na Blízkém východě
včera
Incident s airsoftovou zbraní na Letné. Policie upřesnila, co se stalo
včera
Trump vyhrožuje Íránu. Dal mu ultimátum ohledně Hormuzského průlivu
včera
Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád
včera
Výhled počasí na příští víkend. Bude poměrně chladno
21. března 2026 22:02
Epstein neměl kontakty jen s Andrewem. Pomohl také exmanželce bývalého prince
Židle už se nekýve, ale spadla s ním. Bývalý princ Andrew přišel prakticky o veškerá privilegia v souvislosti s kauzou finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jeden z předních britských deníků se nyní rozhodl připomenout, jak se vztah obou mužů vyvíjel.
Zdroj: Lucie Podzimková