Bělehrad - O rizikovosti duelu mezi Srbskem a Albánií věděl asi každý. Že ale emoce vzplanou po tak zvláštní situaci jistě nikdo nečekal. Potyčku na stadionu Partizanu Bělehrad, po které byl kvalifikační duel předčasně ukončen, odstartoval dron s albánskou vlajkou.
Veškeré problémy rizikového zápasu odstartovaly na konci prvního poločasu, kdy se začal nad plochou stadionu vznášet dron, na kterém byla zavěšena albánská vlajka s mapou tzv. Velké Albánie (území Kosova a Albánie, dále části Černé Hory, Srbska, Makedonie a Řecka).
Ta byla pohotově stržena domácím hráčem díky čemuž vznikla potyčka s hostujícími albánskými fotbalisty. Celá situace vygradovala poté, co se do ní zapojili srbští fanoušci - utkání muselo být přerušeno a nakonec se nedohrálo.
Mezi napadeným albánskými hráči byl také útočník pražské Slavie Bekim Balaj. Situaci musela řešit pořádková policie, která zatlačila několik desítek domácích diváků zpět na tribuny.
Anglický sudí Martin Atkinson bezbrankový zápas z bezpečnostních důvodů předčasně ukončil. Termín náhradního utkání zatím není znám.
Podle informací srbské televize zřejmě vypustil dron bratr albánského premiéra Olsi Rama, který měl být na stadionu také zadržen.
Nacionalistické rozmíšky mezi Srby a Albánci jsou dané historicky. V poslední době se točí především kolem vyhlášení nezávislosti Kosova, kde žije albánská většina, ale Srbsko jeho suverenitu neuznává.
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek
Aktuálně se děje
před 2 minutami
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
před 1 hodinou
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
před 2 hodinami
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
před 3 hodinami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 4 hodinami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 5 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 7 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 8 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 9 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 10 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 12 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
Francie se vyrovnává s úmrtím legendární herečky a zpěvačky Brigitte Bardotové. Upřímnou soustrast rodině vyjádřil i úřadující prezident Emmanuel Macron. Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela ve věku 91 let.
Zdroj: Lucie Podzimková