Španělsko bez posil? Po Barceloně hrozí zákaz i Atlétiku s Realem

Madrid/Barcelona - Barcelona nemůže obchodovat s hráči po celý rok 2015. Teď údajně hrozí podobný scénář i úhlavním konkurentům z Madridu. Kluby to však odmítají.

Ve všech třech případech byl/je problém s nakupováním hráčů mladších osmnácti let ze zahraničí. Hráč totiž může být podepsán jen v případě, že jeho rodiče se přistěhují do země, ve které klub působí, z důvodů, které nesouvisí s fotbalem. Druhou možností je místo bydliště v okolí klubu nebo pokud pochází z jiného státu evropské unie.

FIFA nezveřejnila „problémové" přestupy ani v případě Barcelony, takže se dá pouze spekulovat, koho celky z Madridu zlanařily. Každopádně se ve Španělsku mluví o tom, že Real už se na zákaz přestupů začal připravovat. Nedávno klub podepsal Lucase Silvu a Martina Odegaarda, v létě přijde obránce Porta Danilo a také Marco Asensio, který je momentálně na hostování v Mallorce.

Pokud by se trest pro oba celky potvrdil, zákaz přestupů by byl na dvě následující přestupová období jdoucí za sebou. Dá se ale očekávat, že oba celky by se okamžitě odvolaly. Se správným načasováním by to totiž znamenalo, že bude trest odsunut o jedno přestupové období. Oba kluby by tak stihly své řady posílit o nové hráče před rokem „půstu".

„Real Madrid odmítá, že by klub kdy nedodržoval předpisy FIFA. Jsme zarmouceni zprávami, které se objevily v médiích. Pravděpodobně jde o pokud poškodit jméno klubu za činy, které jsme nespáchali, " komentoval Real Madrid situaci na webových stránkách.

„Vždy jsme spolupracovali s organizací FIFA při veškerém vyšetřování. Jsme si jistí, že jsme ve všech případech postupovali správně. Všechny smlouvy prošly schvalovacím systémem Madridské a Španělské fotbalové federace," reagovalo Atlétiko.

Případný trest by určitě pomohl v konkurenčním boji Barceloně. Té se chytlo trio Neymar – Messi – Suárez a kdyby jejich úhlavní soupeři byli bez posil, mohlo by to být v příštích bojích o titul v La Lize klíčové. Své vyjádření s největší pravděpodobností přinese v nejbližších dnech i organizace FIFA.

Související

Více souvisejících

Primera Division (fotbal Španělsko) Real Madrid FC Barcelona

Aktuálně se děje

před 50 minutami

Olympijský hokejový stadion v Miláně

Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu

Po nedávných zimních olympijských hrách v Miláně, na kterých s českými hokejovými reprezentantkami došla do čtvrtfinále, trenérka Carla MacLeodová ukončila úspěšnou spolupráci s Českým svazem ledního hokeje. Kromě toho v kanadsko-americké PWHL vedla také klub Ottawa Charge. Nyní si dává od trénování pauzu, aby se mohla věnovat léčbě rakoviny prsu, která ji byla diagnostikována loni v listopadu.

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Oto Klempíř (ministr kultury)

Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj

Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Péter Magyar

Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem

Příští maďarský premiér Péter Magyar už od nedělního volebního triumfu mluvil s deseti evropskými lídry. Zdůraznil, že sám od sebe rozhodně nebude volat ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, který je považován za blízkého spojence končícího premiéra Viktora Orbána. Magyar ale zmínil, že by zvedl telefon, pokud by mu Putin zavolal. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech

Premiér Andrej Babiš (ANO) po zasedání vlády informoval o dalších krocích jeho kabinetu k zachování konkurenceschopnosti českého a evropského průmyslu. Babiš se rozhodl napsat dopis do Bruselu. Vláda zároveň schválila návrh novel zákonů o cestovních dokladech a o občanských průkazech nebo novelu nařízení vlády o stanovení částek životního minima a existenčního minima.

včera

Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku

Slovensko má nadále zájem o vzájemně výhodné vztahy a spolupráci s Maďarskem, reagoval slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) na výsledky parlamentních voleb v sousední zemi. Poděkoval zároveň končícímu premiérovi Viktoru Orbánovi.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy