Obránce Limberský oznámil konec v reprezentaci

Praha - Fotbalový obránce působící v plzeňské Viktorii David Limberský v pondělí oznámil, že ve svých 32 letech ukončí svou reprezentační kariéru. Stal se tak po Petru Čechovi, Jaroslavu Plašilovi a Davidu Lafatovi již čtvrtým hráčem po letošním neúspěšném Euru ve Francii, jenž tak učinil. Informoval o tom veřejnost přes deník Právo. "Před národním týmem je nový kvalifikační cyklus. Pár kluků už skončilo, myslím, že už jsem měl také na čase," uvedl v rozhovoru.

Limberského mrzí, že turnaj starého kontinentu české reprezentaci nevyšel a že se tedy s reprezentací neloučí po nějakém větším úspěchu. "Zrálo to ve mně celé jaro. Dokonce jsem i zvažoval, že skončím ještě před mistrovstvím Evropy. Docházely mi ke konci sezony síly. Nakonec jsem se rozhodl, že do Francie pojedu. Bohužel turnaj se nepovedl mně ani týmu. O to je můj konec smutnější, rád bych se loučil důstojněji," řekl.

Jedna z největších opor západočeského klubu, tedy Viktorie Plzeň, zažila první start v reprezentačním dresu v červnu roku 2009, o tři roky později pak už patřil do základní sestavy národního týmu. Dohromady nastoupil ke 40 mezistátním zápasům, ve kterých ale vstřelil pouze jeden gól a událo se tak lolni v září, kdy se v kvalifikaci trefil proti Lotyšsku. Byl k vidění i na posledních dvou evropských šampionátech. "Nechci už tříštit síly mezi klub a reprezentaci. Na jaře jsem cítil, že nemám potřebný drajv. Raději chci odehrát méně zápasů kvalitně než všechny průměrně," dodal, proč se nakonec ke konci v reprezentaci rozhodl.

Limberský zastával v národním týmu levý kraj obrany, nyní tak má nastupující trenér reprezentace Karel Jarolím k dispozici na tento post Daniela Pudila, Adama Hlouška nebo Filipa Nováka. Tito tři už za reprezentaci na levém kraji obrany hráli. Vedle těchto jmen pak může tuto pozici zastávat i Theodor Gebre Selassie, jenž je normálně vídán na druhé straně defenzivy. Jenže nový reprezentační lodivod může sáhnout i po nových jménech a tak se může v sestavě objevit například Martin Frýdek ze Sparty, Aleš Matějů z Plzně nebo Jan Bořil, který se před pár dny stal nositelem kapitánské pásky v pražské Slavii a který Karla Jarolíma zná ze svého působení v Mladé Boleslavi.

Související

Více souvisejících

Fotbal David Limberský (fotbalista)

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy