Nyon - Ve švýcarském Nyonu se losovalo čtvrtfinále Ligy mistrů. Obhájci trofeje z Realu Madrid změří síly s Bayernem Mnichov. V dalším souboji gigantů se Barcelona střetne s Juventusem. Zbylé dvě dvojice tvoří Atlético Madrid s Leicesterem City a Borussia Dortmund s AS Monakem.
Šlágrem čtvrtfinále bude konfrontace Realu Madrid a Bayernu Mnichov. Španělský klub vloni Ligu mistrů opanoval a také letos vzhlíží k finálovému klání, které 3. června bude hostit velšský Cardiff. Po Neapoli ale Bílý Balet čelí o poznání kvalitnějšímu vyzyvateli. Německý mistr si v úvodní vyřazovací fázi smlsl na Arsenalu, Londýňany dvakrát rozdrtili 5:1.
Barcelona má za sebou senzační obrat proti Paris St. Germain a i mezi nejlepší osmičkou ji otestuje silný protivník. Italský Juventus soutěží proplouvá bez většího zaváhání, naposledy vyřadil Porto.
Atlético Madrid, třetí španělský zástupce v osudí a loňský finalista, narazí na překvapení z Leicesteru. Jediný velvyslanec Premier League si druhý rok po sobě žije vlastní pohádku. Po titulu v domácí lize poprvé v historii prošel mezi nejlepší osmičku Ligy mistrů.
Gólově plodné se očekává zápolení mezi Borusií Dortmund a AS Monakem, síla obou celků tkví v útočné hře. Více zkušeností by mohlo převážit misky vah na stranu Němců, ovšem Monako nelze podceňovat. Své o tom vědí v Manchesteru City.
První zápasy čtvrtfinále se odehrají 11. a 12. dubna, odvety jsou na programu o týden později. O složení semifinálových dvojic se opět rozhodne v Nyonu, los je naplánován na 21. dubna.
Los čtvrtfinále Ligy mistrů:
Atlético Madrid - Leicester City Borussia Dortmund - AS Monako Bayern Mnichov - Real Madrid Juventus - Barcelona
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek
Fotbal , Liga mistrů , Real Madrid , Bayern Mnichov , FC Barcelona , Juventus FC , Atlético Madrid , Leicester City , Borussia Dortmund , AS Monaco
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
před 1 hodinou
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
před 2 hodinami
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
před 3 hodinami
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
před 3 hodinami
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
před 4 hodinami
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
před 5 hodinami
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
před 5 hodinami
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
před 7 hodinami
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
před 7 hodinami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 8 hodinami
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 10 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
včera
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
včera
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
včera
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
Český hydrometeorologický ústav vydal varování před ledovkou, která se může vytvořit už během dnešního večera. Komplikace hrozí především v severních a severovýchodních Čechách, konkrétně v Ústeckém a Libereckém kraji. Přechod studené fronty sem přinese nejen sněžení, ale místy i mrznoucí mrholení nebo déšť, což může na silnicích a chodnících vytvořit nebezpečný kluzký povrch. Riziko těchto nebezpečných srážek by mělo pominout během noci na neděli.
Zdroj: Libor Novák