Řím - Všemožné spekulace o tom, kam přestoupí jednadvacetiletý český fotbalový reprezentant Patrik Schick, už jsou konečně u konce. Poté, co mu kvůli zdravotní prohlídce nevyšel transfer do Juventusu Turín, kam měl přestoupit za téměř 800 milionů korun, čímž by se tak stal druhým českým nejdražším fotbalistou vůbec a kde už byl skoro prakticky oběma nohama, se o tohoto útočníka působícího doposud v Sampdorii Janov, kde se blýskl svými skvělými výkony během minulé sezóny 2016/17, zajímal nejeden italský velkoklub jako třena Inter Milán či Neapol, ale také například německý Dortmund. Všechny tyto nabídky ale přebila ta z AS Řím, jenž ho chce za zhruba 38 milionů eur, což je v přepočtu asi 991 milionů korun. V historii AS Řím je to vůbec nejvyšší částka, za kterou kdy tento klub koupil nějakého hráče.
Tím dosud vůbec nejdražším hráčem, který kdy oblékal dres římského celku, byl argentinský forvard Gabriel Bastituta, jenž do Věčného města přišel v roce 2000 za 36 milionů eur a to z Fiorentiny.
Jak informuje italský deník Corriere dello Sport, 36 milionů eur by měl AS Řím zaplatit Janovu za Schickův přestup, přičemž další dva miliony k tomu přibydou kvůli různým bonusům. Jiná média mluví o tom, že si italský klub vezme českého fotbalistu nejprve na hostování za 5 milionů eur, následně ho pak koupit za další 33 milionů.
Tak či tak, pokud do klubu Schick nakonec přestoupí na trvalo, může se pyšnit tím, že je druhým českým nejdražším hráčem v historii a to hned po Pavlu Nedvědovi, který před šestnácti lety přestupoval z Lazia Řím do Juventusu za cca. 1,6 miliardy korun.
Související
Fiorentina má zájem o čekého reprezentanta. Veroně za něj nabídla až 14 milionů eur
Bude Nedvěd osm měsíců mimo fotbal? Takový trest pro něj žádá prokuratura
italská série A Fotbal , Fotbal , Patrik Schick
Aktuálně se děje
včera
Apple pracuje na novém modelu iPhone. Ceny už jsou předmětem spekulací
včera
Pro skicrossařky bylo maximem osmifinále, v short tracku nedojela Vaňková. Zdráhalová čtrnáctá
včera
Policie vyšetřuje pobodání u Prahy. Panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno včera
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
včera
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
včera
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
včera
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
včera
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
včera
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
včera
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
včera
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
včera
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
včera
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
včera
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
včera
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
včera
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
včera
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
včera
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
včera
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
Ve středu dalším dnem pokračovaly zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo a opět přinesly řadu příběhů. V ženském slalomu se podařilo Američance Mikaele Shiffrinové prolomit olympijské prokletí trvající od Pekingu 2022 a konečně získala zlatou olympijskou medaili ze své královské disciplíny, tedy ze slalomu. V něm se neztratila ani česká reprezentantka Martina Dubovská, jež po své druhé jízdě chvíli figurovala na druhém místě. Nakonec skončila na 18. pozici. Stejně tak se to dá říct i o mužském sprintu dvojic volnou technikou české dvojice Jiří Tuž-Michal Novák. Ti totiž v závodě skončili na velice slušném osmém místě. Není překvapením, že sprint dvojic ovládli Norové i s Johannesem Klaebem, který získal již desáté olympijské zlato. Český mužský curlingový tým Lukáše Klímy pak navázal na výhru s Německem další výhrou nad Čínou.
Zdroj: David Holub