Ostrava - Během prvoligového fotbalového zápasu mezi Baníkem Ostrava a Brnem byl v sobotu zraněn pětatřicetiletý fanoušek Brna, kterého v sektoru hostů zasáhla mobilní toaleta vržena dalšími příznivci hostujícího týmu. Toaleta muže přimáčkla ke kovovému oplocení. Byl převezen do nemocnice, doba jeho léčení zatím nebyla určena. ČTK to sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
Policisté případ vyšetřují jako výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví. Zjišťují i okolnosti dalších činů, které se odehrávaly v sektoru hostů. Příznivci Brna tam poškozovali sedačky a jejich části házeli na stadion. "V průběhu utkání byly pořízeny obrazové záznamy protiprávního jednání, které budou policisté dále analyzovat a zjišťovat totožnost osob, jež se dopouštěly protiprávního jednání," uvedla Holčáková.
Policie také zjišťuje, kdo poskytl alkohol třináctiletému chlapci, který se opil natolik, že musel být ze stadionu převezen do nemocnice. Vzhledem k jeho stavu se ani nedalo dechovou zkouškou zjistit, kolik alkoholu v krvi měl. "Věc bude pravděpodobně prověřována pro trestný čin podání alkoholu dítěti," uvedla policejní mluvčí.
V souvislosti s fotbalem v Ostravě už letos řešili policisté události z dubnového zápasu Baníku s pražskou Spartou. Příznivci pražského týmu také ničili sedačky. Několik z nich policie zadržela a později obvinila z výtržnictví a násilí proti úřední osobě.
28. června 2026 21:01
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
Související
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
Domácí Mexiko si zajistilo postup ze skupiny. Kanada zase pro změnu rozdrtila Katar
Fotbal , FC Banik Ostrava , FC Brno , sport
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
před 2 hodinami
Zelenskyj se vysmál Putinovi: Stanovil už 15 termínů pro dobytí Donbasu, nevyšel ani jeden
před 2 hodinami
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
před 3 hodinami
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
před 5 hodinami
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera
V Česku hrozí velmi silné bouřky. Meteorologové nastínili, kde budou nejintenzivnější
včera
Putin kvůli "katastrofálnímu nedostatku lidských zdrojů" odmítl ukrajinský návrh na omezení úderů
včera
USA a Írán se stáhnou z Hormuzského průlivu. Nechtějí situaci eskalovat
včera
"Vždyť v zimě u vás umírá víc lidí." V USA zlehčují extrémně horké počasí v Evropě
včera
WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých
Evropou se prohnala bezprecedentní vlna veder, která si podle šéfa Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse vyžádala od jednadvacátého června již více než 1 300 nadbytečných úmrtí. Extrémní teploty doprovázené takzvaným efektem tepelné kopule se o víkendu přesouvaly dále na východ kontinentu a na mnoha místech přepisovaly historické tabulky.
Zdroj: Libor Novák