sport

Jak vybrat sportovní oblečení a obuv do jarního počasí?

Jak vybrat sportovní oblečení a obuv do jarního počasí?

Jaro je v plném proudu a slunečných dní přibývá. Teplejší počasí láká ke sportování venku. Především ranní a večerní teploty mohou být chladnější a výjimkou nejsou ani dešťové přeháňky. Výběr správného sportovního oblečení a obuvi proto může být v jarním období celkem oříšek. V tomto článku se podíváme na několik kousků oblečení, které byste měli zařadit do svého šatníku pro jarní období.
Cyklistika, ilustrační fotografie.

Češi s příchodem teplého počasí vyráží ven. Rostou prodeje oblečení na běh a na kolo

Do prodejů sportovního oblečení a obuvi se začíná promítat teplejší počasí, Češi se v posledních dnech připravují především na běhání nebo jízdu na kole. Roste ale také kategorie outdoorového vybavení, vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci. Například zájem o běžecké boty nebo cyklistické kalhoty je podle online srovnávače cen Heureka.cz asi o 30 procent vyšší než před týdnem.
Česká republika

Po bronzu i zlato. Adam Ondra se stal mistrem Evropy v lezení na obtížnost

Poté, co v rámci mistrovství Evropy v Mnichově nejprve v sobotu získal bronz na tzv. boulderingu, přidal lezec Adam Ondra k tomuto cennému kovu z tohoto šampionátu i kov nejcennější a to v lezení na obtížnost. Stříbro získal Slovinec Luka Potočar a bronz si pak veze do Španělska Alberto Ginés.
sport

Česko bude při předsednictví v EU prosazovat dostupná a udržitelná sportoviště

Česko bude při předsednictví v Radě Evropské unie, kterého se ujme na začátku července, prosazovat dostupná a udržitelná sportoviště. Výsledkem by mělo být vypsání evropského dotačního programu na výstavbu energeticky úsporných sportovišť nebo rekonstrukci těch stávajících. Téma je aktuální kvůli strmě rostoucím cenám energií, které výrazně prodražují provoz sportovišť.
sport

Český sport jako ten ruský? Bylo nalezeno přes 40 chyb u antidopingového výboru

Loni začátkem listopadu proběhl historicky první audit Světové antidopingové agentury WADA v českém antidopingovém výboru, při kterém tak zkoumala jeho práci. Jak zjistil server iRozhlas.cz, nedopadlo to vůbec slavně, jelikož auditoři nalezli při práci Antidopingového výboru ČR hned přes 40 nedostatků a porušení pravidel. Nyní je na českém antidopingovém výboru, aby všechny nalezené chyby opravil a pokud se mu to ve stanovené lhůtě nepodaří, může se tak stát , že Češi na tom budou stejně jako Rusové. Jejich sportovci by nemohli na vrcholných akcích reprezentanovat pod svou vlajkou. Podle šéfa Antidopingového výboru ČR Jiřího Janáka je na vině bývalé vedení, avšak věří, že všechny nalezené chyby se stihnou napravit.
film Poslední závod

RECENZE: Poslední závod aneb krásně nasnímaný boj o život Hanče a Vrbaty

Výpravné historické drama z počátků lyžařského sportu v Krkonoších vypráví nejen o nacionalistické řevnivosti Čechů a Němců, ale také o síle přátelství a zarputilosti Bohumila Hanče. Samotný závod se po prvním kole mění ze sportovního klání na boj o přežití. Ukazuje se tak, že i české hory umí zahýbat s lidskými osudy.
Ruská vlajka

Rusům se poprvé od invaze podařilo uspět s odvoláním. Sáňkaři můžou závodit

Po únorové invazi na Ukrajinu se rozhodla větština sportovních federací v reakci na to vyloučit Rusy ze závodů, nebylo ale divu, že se nejedou Rusové snažili toto rozhodnutí odvrátit odvoláními. Dosud s nimi neuspěli, ovšem nyní si zapisují první úspěch a to u arbitráže světového sáňkářské federace FIL, kam podal stížnost ruský sáňkařský svaz FSSR. Podle sobotního rozhodnutí této arbitráže se tak tedy ruší suspendace ruských sportovců, trenérů a funkcionářů ze závodů.
sport

Sport Čechy nebere. Polovina lidí na něj nevynaloží ročně ani korunu

Polovina lidí nedá do sportu ani korunu ročně, naopak zhruba pětina i více než 3000 korun. O výsledcích průzkumu, který si nechala zpracovat loni v listopadu společností ppm factum research, dnes Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) informovala v tiskové zprávě. V důsledku epidemie covidu-19, kdy byla zavřena či omezena i některá sportoviště, zaznamenala VZP pokles žádostí o příspěvek na sport téměř o polovinu.
Biatlon, ilustrační fotografie

Ukrajinští biatlonisté bojují na frontě, ti ruští a běloruští nemohou závodit. Svitolinová proti Rusce nastoupila

Ukrajiští sportovci v těchto dnech nemají na samotný sport ani pomyšlení. Jejich země je těžce zkoušená oté, co do ní minulý týden vpadla ruská vojska a rozpoutala tam tak největší válečný konflikt v Evropě od roku 1945. Naopak místo toho, aby sportovali, někteří narukovali, aby bránili svou zem. To je třeba případ ruských biatlonistů, třeba takový mistr vstěa a reprezentant na nedávných Zimních olympijských her v Pekingu Dmytro Pidručnyj slouží u národní gardy ve svém rodném Ternopilu. Se zbraní v ruce proti ruským vojákům pak stojí nyní i zlatá olympijská šampionka ze štafet z roku 2014 Julia Džymová. To ruští a běloruští biatlonisté se do konce sezóny tohoto ročníku Světového poháru v biatlonu na základě sankce ze strany Mezinárodní biatlonové ederace IBU na tratích neobjeví.
Tenis, ilustrační fotografie

Ukrajinka Svitolinová nechtěla nastoupit proti ruské tenistce, cizinci opouští ruský fotbal

Ve sportovním světě se nadále reaguje na ruskou agresi vůči Ukrajině. Třeba ukrajinská tenistka Elena Svitolinová nenastoupila do zápasu 1. kola tenisvého turnaje v mexickém Monterrey a to proto, že její soupeřkou měla být Ruska Anastasia Potapovová. Zároveň zkritizovala liknbavý prozatímní postup vůči Rusku ze strany tenisových organizací ITF, ATP a WTA. Kromě tohoto případu pak v úterý zaujaly i odchody cizinců z ruské fotbalové ligy. Skončil v ní například německý trenér Markus Gisdol z Lokomotivu Moskva, za níž hraje exslávista Jan Kuchta.
sport

Představitelé českého sportu podporují vyloučení Rusů a Bělorusů ze soutěží

Představitelé českého sportu podporují vyloučení Rusů a Bělorusů z mezinárodního sportovního dění, k němuž vyzval Mezinárodní olympijský výbor. Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval a předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta podepsali společné prohlášení, v němž stejně jako česká politická reprezentace zastávají nekompromisní postoj kvůli okupaci Ukrajiny. Věří, že tvrdý přístup v oblasti sportu může pomoci.
Ilustrační foto

MOV vyzývá organizace k vyloučení Rusů a Bělorusů z mezinárodních soutěží

Nejprve Mezinárodní olympijský výbor (MOV) obvinil Rusko z porušení tzv. olympijského příměří, které končí až po paralympijských hrách, které letos ještě ani nezačaly, nyní zaujal jasný postoj. Vyzývají totiž mezinárodní sportovní organizace k tomu, aby vyloučily Rusko za vpád na Ukrajinu a Bělorusko, které k tomuto vpádu pomohlo, z mezinárodních soutěžích.
sport

Čeští sportovci podpořili Ukrajinu, šéf hokeje Král navrhne zrušit zápasy s Rusy

České fotbalové kluby dnes v prvoligových zápasech podpořily Ukrajinu a za invazi chce Rusko potrestat například šéf hokeje Tomáš Král nebo Národní sportovní agentura. Ta nebude ruským sportovcům vydávat povolení ke vstupu do Česka a předseda NSA Filip Neusser se kvůli jednotnému postupu v otázce zápasů s ruskými reprezentanty v neděli sejde s šéfy největších domácích sportovních svazů.

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 33 minutami

před 1 hodinou

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Evropa se probouzí. Státům dochází s Ruskem trpělivost, pocit ohrožení narůstá

Polsko by jako stát mělo přejít do stavu "přímého ohrožení" a zvýšit výdaje na obranu, uvedl ve středu polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Zároveň upozornil, že ruská ekonomika přešla na válečný model a Polsko a Evropa by proto měly být připraveny. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy