Jerevan – Po katastrofálním výkonu proti Dánsku se naši fotbalisté konečně vzchopili a aktuálně předposlední tým tabulky porazili jasně 3:0. Postup na mistrovství světa tak zatím ještě není ztracený.
V prvním poločase to ale příliš nadějně nevypadalo. Z rychlých brejků hrozili spíš Arménci, kterým se dařilo vytvářet si zajímavé šance ovšem gól z toho naštěstí nebyl. Když už se přeci jen dostali k zakončení, náš výběr podržel výborný Petr Čech.
Po změně stran sice domácí ještě párkrát zahrozili, ale pak už přišel čas talentovaného Matěje Vydry. Ten se nově posunul na místo hrotového útočníka, za což se trenéru Bílkovi odvděčil nelépe jak mohl.
Po skvělé akci, na jejímž počátku stál Tomáš Rosický, se proti gólmanu Berezovskimu prosadil hlavou a mohl se radovat z vůbec prvního gólu v reprezentaci. K tomu navíc po samostatném úniku v 81. minutě přidal ještě jeden a dílo dokonal v nastavení Kolář.
Na malou chvíli se tak Česká republika v tabulce posunula na průběžné třetí místo a zda-li na něm setrvá či nikoliv bude záviset na tom jak dopadne aktuálně probíhající utkání mezi Dány a Bulhary.
Související
Spartu zasáhla další nepříjemnost. Rosický byl hospitalizován kvůli problémům se srdcem
Rosický potvrdil setrvání kouče Larse Friise na lavičce pražské Sparty
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Trump opět blafoval? Tvrdí, že údery odvolal kvůli prosbám Teheránu o dohodu, podle Íránu je to lež
před 2 hodinami
ISW: Rusko veřejnosti lže. Za minimální posun na frontě platí enormními lidskými ztrátami
před 3 hodinami
Lesní požáry zasáhly i Řecko. Při hašení se srazily dvě helikoptéry
před 4 hodinami
Detaily výbuchu v Moskvě: Bombu do restaurace přinesla žena, mezi mrtvými je jeden z hostů
před 5 hodinami
Trump znepokojil svět. Kvůli válce s Íránem varuje před návratem Velké hospodářské krize
před 6 hodinami
Právo na opravu je tady. Rozbité spotřebiče už nemusíte vyhazovat, výrobci je musí opravit
před 8 hodinami
Ukrajina sestřelila od začátku války téměř půl milionu ruských raket a dronů
před 9 hodinami
Nůžky se rozevírají. Kongo čelí masivnímu šíření eboly, Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy
před 10 hodinami
Bílý dům se opřel do Sáncheze. Pokud chcete proti Španělsku zakročit, podpoříme vás, vzkázal Evropě
před 11 hodinami
Trump: Odvolal jsem úder proti Íránu. Měl být tak silný, že ho svět nezažil od konce druhé světové
před 13 hodinami
Počasí: Extrémní teploty budou pokračovat, vlna veder se příští týden vrátí
včera
V kavárně v Moskvě došlo k výbuchu. Na místě údajně slavili ruští hlavouni
včera
Jak má probíhat odzbrojení Pásma Gazy? Bílý dům chce začít do měsíce, podle expertů jde o práci na rok
včera
Coca-Cola, Mondelēz, Danone, Ferrero a další firmy bojkotují snahy o potlačení obezity, varuje WHO
včera
Počasí: Moravu zasáhly silné bouřky, mohou padat kroupy
včera
Proti FIFA se bouří světové fotbalové organizace. Současný způsob řízení je neudržitelný, vzkazuje UEFA
včera
Rusko mění strategii. Místo energetické infrastruktury si na Ukrajině vybírá nový typ cílů
včera
Záchranáři převezli na Bulovku ženu s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc
včera
Jak překonali migranti opevněnou hranici? Proč zamířili zrovna do Ceuty? Otázky, na které se ptá celý svět
včera
Španělsko odsoudilo reakci EU na příliv migrantů. Sánchez si stěžuje von der Leyenové na sobeckost a ignoraci
Španělsko ostrým způsobem odsoudilo reakci některých členských států Evropské unie na nedávný masivní příliv běženců do severoafrické enklávy Ceuta. Během krátké doby se do tohoto španělského území pokusilo z Maroka dostat zhruba šedesát tisíc lidí. Španělský premiér Pedro Sánchez označil postoje některých unijních partnerů za sobectví, které podle něj odporuje unijnímu právu a zbytečně polarizuje celou společnost.
Zdroj: Libor Novák