Londýn - Angličané po dnešku už neuvidí reprezentovat svoji zemi jednu z největších legend anglického fotbalu. V pondělí totiž oznámil konec u tamní reprezentace kapitán Steven Gerrard. Ten se tak rozhodl poté, co národní mužstvo Anglie nevyhrálo na světovém šampionátu v Brazílii ve skupině ani jeden zápas a tak nepostoupilo do vyřazovací fáze tohoto turnaje.
Steven Gerrard konkrétně uvedl: „Užíval jsem si každou minutu reprezentování své země a tohle je pro mě smutný den, když vím, že už nikdy na sebe neobléknu anglický dres." Kapitán reprezentačního mužstva, za které nastupoval celých čtrnáct let nastřílel celkem 21 branek a odehrál 114 zápasů. Jeho první utkání bylo proti Ukrajině.
„Bylo to velice složité rozhodnutí, jedno z nejtěžších, které jsem během své kariéry musel učinit. Trápil jsem se tím celou dobu po návratu z Brazílie. Mluvil jsem s rodinou, přáteli i lidmi, kteří mi jsou blízcí z fotbalu," popisoval Gerrard těžké dny, během kterých se rozhodoval. Steven Gerrard si zahrál na třech světových šampionátech a byl i na třech místrovstvích Evropy.
Kouč anglické reprezentace Roy Hodgson se rozhodl udělat z Gerrarda kapitána týmu před dvěma roky. Kapitánskou pásku nosí i když hraje v anglické Premier League za Liverpool. „Musím teď pečovat o svoje tělo, co nejvíc je to možné. Věřím, že jde o správné rozhodnutí, abych mohl hrát na té nejvyšší úrovni a odevzdat Liverpoolu úplně všechno. Zahrát si zase na Anfield Road Ligu mistrů bylo dalším důležitým prvkem v mém rozhodnutí," řekl Gerrard, který se tedy bude soustřeďovat od nynějška především na klubovou úroveň.
Samotný trenér anglického národního týmu Hodgson okomentoval konec reprezentační kariéry Stevena Gerrarda takto: „Přestože jsem zklamaný z jeho rozhodnutí, naprosto dokážu pochopit Stevenovu situaci. Nemůžu si na něj stěžovat, protože pro svou zemi odvedl úžasné služby. Je to skvělý člověk, fantastický fotbalista a skvělý kapitán. Jeho vůdcovské schopnosti nám budou scházet. Do budoucnosti mu přeju jenom to nejlepší."
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek
Aktuálně se děje
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
včera
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
29. prosince 2025 21:33
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
29. prosince 2025 20:24
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
29. prosince 2025 19:10
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
29. prosince 2025 18:03
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že ukrajinské drony zaútočily na jednu z rezidencí prezidenta Vladimira Putina v Novgorodské oblasti. Ačkoliv incident nezpůsobil žádné škody ani oběti na životech, Moskva varovala, že kvůli tomuto útoku přehodnotí svou vyjednávací pozici v probíhajících mírových rozhovorech.
Zdroj: Libor Novák