Fotbalová reprezentace se bude muset obejít bez kouče Šilhavého. Má koronavirus

Na nejbližších dvou zápasech české fotbalové reprezentace bebude přítomen u hrací plochy její kouč Jaroslav Šilhavý. A to proto, že se nakazil krátce před začátkem posledního reprezentačního srazu v tomto kalendářním roce koronavirem. Kvůli tomu tak tedy zastoupí Jaroslava Šilhavého v následujících dvou duelech (11.11. proti Kuvajtu a 16.11. proti Estonsku) jeho asistent Jiří Chytrý.

Čerstvý šedesátník tak své nedávné narozeniny dodatečně neoslaví v následujících dnech prací, ale bude se naopak léčit. K dispozici bude svým kolegům z realizačního týmu přes telefon.

„Je zapotřebí zdůraznit, že trenér Jaroslav Šilhavý se v posledních dvanácti dnech nepotkal s žádným jiným členem reprezentace. Abychom předešli jakýmkoliv spekulacím, tak musíme také dodat, že je očkovaný. Bohužel, navzdory všem opatřením se v dnešní době nakažení zcela vyhnout nelze. Jarda bude se zbytkem trenérského štábu intenzivně komunikovat na dálku," uvedl k aktuální situaci v národním A-týmu Libor Sionko, manažer české reprezentace.

Pro Šilhavého asistenta Jiřího Chytrého nebude stav, kdy povede reprezentaci v zápase coby trenér v zastoupení. Takovou roli si vyzkoušel už loni v rámci Ligy národů v duelu, ve kterém se Češi převedli ve Skotsku. Na veení ze strany Jiřího Chytrého se dohodlo vedení Fotbalové asociace ČR s vedením reprezentace.

„Pro nás je to samozřejmě komplikace, ale i na tuto variantu jsme byli připravení. Loni ve Skotsku jsme si to vyzkoušeli, s Jardou budeme v častém kontaktu a budeme všechno probírat. Věřím, že oba zápasy zvládneme úspěšně," věří Chytrý.

Ten během pondělního dne v Praze vedl první trénink a ve středu se reprezentace přesune do Olomouce, kde se o den později uskuteční první ze dvou duelů a to ten přátelský proti Kuvajtu.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Trable u Hložka pokračují. Kvůli zranění nebude Leverkusenu k dispozici až čtyři týdny

Těžké časy českého fotbalového útočníka Adama Hložka pokračují. Poté, co se v posledních dnech v Německu u něj mluví o případném hostování, a poté, co se mu úplně nevydařil poslední reprezentační sraz, si nyní zkomplikoval svou cestu k nominaci na letošní fotbalové Euro zraněním. To si přivodil během sobotního bundesligového zápasu Leverkusenu s Unionem Berlín, ve kterém si poranil levý kotník.

Více souvisejících

Fotbal Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy