Český fotbalový národní tým nebude mít nouze o kvalitního soupeře ani o červnové generálce na letošní mistrovství Evropy. Poté, co třeba v kvalifikaci na MS 2022 narazí na taková mužstva jako Belgie a Wales a poté, co v Lize národů bude poměřovat síly s mužstvy v elitní Lize A, se před letošním Eurem, kde budou mít Češi za soupreře Anglii, Skotsko a Chorvatsko, střetnou 4. června s Itálií a to v Boloni. O čtyři dny později pak změří své síly s Albánií.
Právě s Itálií už měli hrát svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého hrát před mistrovstvím Evropy generálku již loni, ale vzhledem k tomu, že byl tento závěrečný turnaj starého kontinentu o rok odložen kvůli koronavirové pandemii, musela se domlouvat generálka pro národní tým znovu. Již dříve rozhodlo o tom, že 8. června se utká s Albánií a nyní je známo jméno dalšího soupeře v této závěrečné přípravě reprezentace. Čtvrtého června si zahraje proti Itálii u ní doma v Boloni.
Už před tím bude absolvovat národní tým přípravný kemp v Jižním Tyrolsku na severu Itálie, kam odcestuje 31. května. "Dopadlo to tak, jak jsme chtěli. Itálie bude před mistrovstvím Evropy výbornou prověrkou. Navíc nebudeme muset složitě cestovat do jiné země, než ve které se budeme na Euro chystat," nechal se slyšet Libor Sionko, reprezentační manažer.
Italská "squadra azzura" patří k nejúspěšnějším fotbalovým národním týmům v historii tohoto sportu. Nejenže vyhrála čtyři zlaté medaile na MS, přičemž naposledy se ze světového zlata radovala již v roce 2006, ale také jedno zlato na mistrovství Evropy. S týmem, které se v současnosti v žebříčku FIFA nachází na desátém místě, hrál český potažmo československý tým v minulosti několikrát a má s ním vyrovnaniou bilanci: 11 výher, 11 proher a 10 remíz.
Pro tým kouče Jaroslava Šilhavého tak půjde o dalí z řady utkání se špičkovým národním týmem. Stačí si vzpomenout jen na předloňské a loňské přípravné duely s Brazílií a Německem. "Čeká nás další špičkové mužstvo. V zápasech proti Brazílii a Německu nasbírali hráči cenné zkušenosti. Jsme přesvědčení, že nám může podobně pomoci také utkání proti Itálii. Čeká nás těžký soupeř se slavnou minulostí, ale na Euru nás potom čekají také velmi kvalitní mužstva, takže tuto konfrontaci vítáme," řekl k chystané přípravě před ME Šilhavý.
Související
Norská pohádka na fotbalovém MS pokračuje. Po přestřelce na Aztéce postupují Angličané
Maroko přehrálo Kanadu, Francie přešla přes Paraguay. Řeší se výkony sudích
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Le Penová je vinna, dostala náramek. Ve volbách ale kandidovat může
před 1 hodinou
Ministerstvo pro místní rozvoj zasáhlo náhlé úmrtí náměstka ministryně
před 2 hodinami
Další čínská provokace. Japonci nařkli Peking z porušování mezinárodního práva
před 2 hodinami
Začala výluka na hlavním železničním koridoru. Cestující musí počítat se zpožděním
před 3 hodinami
Suché a větrné počasí znepokojuje meteorology. Platí staronová výstraha
před 4 hodinami
Zelenskyj jede na summit NATO s jasným úkolem. Měl by se i setkat s Trumpem
před 5 hodinami
Češi havarovali v Rakousku při návratu z dovolené. Zasahoval vrtulník
před 5 hodinami
Pavel naznačil, jaký bude jeho program na summitu NATO
před 6 hodinami
Zemřel uznávaný psycholog a manželský poradce Petr Šmolka
před 7 hodinami
Babiš a spol. odlétají na summit. Macinka popřál Pavlovi, ať si to užije
před 8 hodinami
Tropické počasí si vzalo pauzu. Kdy se vrátí vedra?
včera
Evropa čelí dalším rozmarům počasí: Po vlně veder vypukly rozsáhlé lesní požáry
včera
Teheránem prošel smuteční průvod za Chameneího. Na pohřeb dorazily miliony lidí
včera
Dodržujte zásady fair play, vyzvala EU Trumpa po červené kartě USA
včera
Červená karta pro nejlepšího hráče USA se Trumpovi nelíbí. Chce, aby to FIFA prošetřila
včera
Britové vyslali stíhačky k ruskému letadlu. Otravovalo letadlovou loď
včera
Norská pohádka na fotbalovém MS pokračuje. Po přestřelce na Aztéce postupují Angličané
včera
Princ Harry měl možnost přespat v Buckinghamském paláci. Vše končí sporem
včera
Maroko přehrálo Kanadu, Francie přešla přes Paraguay. Řeší se výkony sudích
včera
Putin si bude s Trumpem volat i nadále, nastínil Kreml
Moskva v pondělí znovu okomentovala telefonní hovor mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem, kteří si volali minulý týden. Podle prezidentova mluvčího Dmitrije Peskova zůstanou politici ve spojení i nadále.
Zdroj: Lucie Podzimková