Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) se ve středu rozhodla po Romanu Berbrovi rezignovat na všechny funkce v českém fotbale i jeho životní partnerka Dagmar Damková. „Po konzultaci s předsedou FAČR Martinem Malíkem se rozhodla na vlastní žádost rezignovat na pozici v Řídící komisi pro Čechy a také na pozici členky výkonného výboru,“ potvrdil tuto informaci svazový mluvčí Michal Jurman.

Korupce
doporučujeme

Po rezignaci Dagmar Damkové tak bude mít výkonný výbor FAČR pouze deset členů. Doplnit jej o nové dva členy by mohla mimořádná valná hromada, o jejímž svolání bude samotný výkonný výbor jednat příští týden. Původně je valná hromada naplánovaná až na jaro příštího roku.

"Situací se bude zabývat výkonný výbor, který je svolaný na příští týden. Ten bude jako kolektivní orgán, který rozhoduje o zásadních otázkách asociace, řešit také možnost případného svolání mimořádné valné hromady FAČR a otázku jejího uskutečnění," řekl konkrétně mluvčí Jurman a pokračoval: "Předseda FAČR Martin Malík je v tomto směru stále přesvědčen, že jakákoli rychlá a překotná řešení v tuto chvíli neznamenají smysluplnou cestu ze současné krize. Rozhodovat ale bude samozřejmě výkonný výbor."

Rezignace Damkové na všechny vedoucí funkce v FAČR přišla poté, co se o tom bavila se samotným předsedou FAČR Martinem Malíkem.Přitom ještě v pondělí na tiskové konferenci Malík netušil, jestlibude Damková rezignovat či nikoli. „To je otázka spíše pro ni. Dagmar Damková tráví coby elitní členka komise rozhodčích na FIFA a UEFA obrovskou část roku v zahraničí při plnění povinností právě pro FIFA a UEFA. Přibližně sedmdesát procent ze všech dnů v roce," uvedl tehdy na přímý dotaz novinářů, zda by neměla rezignovat i Damková.

Kromě toho, že bývalá úspěšná mezinárodní rozhodčí Damková působila ve strukturách českého fotbalu, působí i v exekutivách Evropské fotbalové unie UEFA a Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Je pak o ní známo, že je dlouholetou životní partnerkou Romana Berbra, hlavní postavy nejnovější fotbalové kauzy.

Připomeňme, že vedle Romana Berbra je po víkendu ve vazbě i jeho známý - sportovní ředitel druholigového Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý ligový fotbalista  a nyní funkcionář Domažlic Michal Káník. Berbr v reakci na tuto skutečnost v pondělí z vězení rezignoval na všechny své funkce v českém fotbale (tedy na místopředsedu FAČR, člena výkonného výboru a šéfa Plzeňského krajského fotbalového svazu).

Kauza pak smetla i dosavadní komisi rozhodčích v čele s Jozefem Chovancem, přičemž v ní zůstal pouze Tomáš Bárta nominovaný za Ligovou fotbalovou asociaci.

Dodejme, že nejnovější kauza se týká ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy a kromě toho je Berbr obviněn i ze zpronevěry peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Messi se měl prodat, nechal se slyšet dočasný šéf Barcelony. Co na to…

04.12.2020 19:50 Ani poté, co koncem října odešel šéf katalánské Barcelony Josep Bartomeu, nezmizely spory v tomto…

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Gesto fair-play karvinského fotbalisty nemá v Česku obdoby. Po přiznání…

28.11.2020 21:47 Česká nejvyšší fotbalová Fortuna liga během svého sobotního programu, kdy se hrály duely 9. kola,…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama