Fotbalová tragédie. Český reprezentant Schick se krátce po návratu zase zranil

Jedna z opor českého fotbalového národního týmu Patrik Schick se po říjnovém reprezentačním srazu nepředstaví ani na tom listopadovém. Přestože už se nedávno vrátil z marodky, kde byl kvůli zranění třísel, na jednom z tréninků se opět zranil. Tentokrát by se mělo jednat o lýtko, které podle lékařů fotbalového Leverkusenu, jenž je současným Schickovým zaměstnavatelem, zabere nejméně tři týdny, než se vyléčí.

Minulý týden ve čtvrtek se Schick objevil přesně po 231 dnech v ostrém zápase, konkrétně v rámci Evropské ligy proti Karabachu. V něm naskočil až jako náhradník a stačil odehrát 29 minut. Nyní se chystal na zápas německého poháru s třetiligovým Sandhausenem, nakonec do něj však nenaskočil, jelikož právě na tomto tréninku se opět zranil. Realizační tým tak s jeho službami bude moct podle německých médií počítat až do bundesligového duelu v Brémách 25. listopadu.

Schickovy zdravotní patálie se táhnou už od minulé sezóny. Už tu většinou strávil na marodce kvůli již zmiňovaným tříslům, kvůli kterým šel letos v červnu na operaci, kterou podstoupil na berlínské klinice. I proto se tak v národním dresu neobjevil již od loňského září.

V týmu, kde působí kromě Schicka i další dva čeští legionáři, gólman Matěj Kovář a útočník Adam Hložek, tak během Schickovy absence nastupuje Nigerijec Victor Boniface. Zástupu se zhostil výtečně, neboť během třinácti duelů zaznamenal hned deset branek.

Související

Patrik Schick

Po roce byl vyhlášen českým Fotbalistou roku opět reprezentační útočník Schick

Tradiční českou anketu o nejlepšího českého hráče „Fotbalista roku“ vyhrál letos stejně jako loni reprezentační útočník Patrik Schick. Sedmadvacetiletý forvard oblékající na klubové úrovni dres německého Leverkusenu, jenž je momentálně ve stavu zraněných a neúčastní se aktuálního reprezentačního srazu na úvod kvalifikace na mistrovství Evropy 2024, ovládl 58. ročník ankety pod hlavičkou Fotbalové asociace ČR (FAČR), když o více než 200 bodů vyhrál před druhým záložníkem Antonínem Barákem z Fiorentiny. Na třetím místě pak skončil plzeňský gólman Jindřich Staněk. 
Fotbal je nejpopulárnějším sportem.

Další trable s nominací. Šilhavý nově nemůže počítat se Schickem, s Hložkem ani Doležalem

Už dříve byla nominace kouče fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého okleštěná o fotbalisty z tuzemské ligové špičky, protože jak Sparta, tak Slavia s Plzní nepustily své hráče na reprezentační sraz. Vedle nich pak stejný krok učinil i Baník Ostrava. Problémy tím však, ale zdaleka realizačnímu týmu neskončily. V listopadové přípravě proti Faerským ostrovům v Olomouci a proti Turecku se nově nepředstaví ani trio původně zamýšlených útočníků Patrik Schick, Adam Hložek a Martin Doležal. Místo nich se tak tedy srazu zúčastní Tomáš Pekhart, Antonín Růsek a Jan Navrátil, pro něhož se jedná o reprezentační premiéru.

Více souvisejících

Patrik Schick Fotbal

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

včera

včera

včera

včera

Piráti mohou pokračovat na stejné vlně. Bartoš chce být nadále předsedou

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš chce v lednu na celostátním fóru usilovat o pokračování v čelní stranické funkci, vyplývá to z kandidátské řeči na pirátském fóru. V tuto chvíli má jednoho protikandidáta, jímž je hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy