Filadelfie - Fanoušci nejslavnější hokejové ligy světa, kanadsko-americké NHL už jen odpočítávají dny do jejího začátku. Sezona 2015/2016 startuje už ve čtvrtek 8. října. Pojďme se podívat na přehled toho nejzajímavějšího, co nás v novém ročníku čeká!
Sezona 2015/16 bude 98. herní sezónou NHL. Už na konci června 2015 schválila ligová rada několik změn v pravidlech soutěže.
Pravidlo 3 na 3 v prodloužení: Pokud zápas dospěje do prodloužení v základní části soutěže, nebudou proti sobě bojovat čtyři hráči na každé straně, ale pouze tři. Toto pravidlo má snížit počet nájezdů, které následovaly po prodloužení, ve kterém nepadl gól.
Pravidlo při vhazování: Bránící centr je povinen mít první hokejku přiloženou k ledu, útočící centr se k vhazování staví jako druhý. To však neplatí pro vhazování ve středním pásmu, kde zůstávají pravidla pro postavení hráčů na vhazování stejná.
Pravidlo pro vyžádání opakovaného záběru: Tady se NHL inspirovala NFL a zavedla totožné pravidlo. Tým, který bude požadovat po rozhodčím opakovaný záběr nejasné situace, si bude muset nejprve vyžádat oddechový čas, který se v případě úspěšného rozhodnutí rozhodčích ohledně dané situace vynuluje a týmu tak oddechový čas zůstává do dalšího průběhu zápasu.
New York Islanders nebude své domácí zápasy hrát nadále v aréně Nassau Veterans Memorial Coliseum, ale stěhuje se do brooklynské Barclays Center. Přesun čeká také Edmonton Oilers, který však ještě nadcházející ročník odehraje v aréně Rexall Place, příští rok však bude jeho novým domovem aréna Rogers Place.
10 nejzajímavějších přestupů před sezonou 2015/16:
1 - Patrick Sharp - z Chicaga Blackhawks do Dallas Stars2 - Marc Savard - z Bostonu Bruins do Floridy Panthers3 - T. J. Oshie - ze St. Louis Blues do Washingtonu Capitals4 - Jiří Tlustý - z Winnipegu Jets do New Jersey Devils5 - Troy Brouwer - z Washingtonu Capitals do St. Louis Blues6 - Brad Boyes - z Floridy Panthers do Toronta Maple Leafs7 - Marek Židlický - z Detroitu Red Wings do New Yorku Islanders8 - Justin Williams - z Los Angeles Kings do Washingtonu Capitals9 - Reilly Smith - z Bostonu Bruins do Floridy Panthers10 - Matt Beleskey - z Anaheimu Ducks do Bostonu Bruins
10 nejlepších Čechů v NHL:
Nový ročník nabídne přes třicet stabilně nasazovaných českých hokejistů v NHL. Zde je seznam těch nejlepších, kteří si určitě zaslouží vaší pozornost!
1 – Jaromír Jágr (Florida Panthers), ve třiačtyřiceti letech ho čeká sezóna číslo 22 v NHL. Bude bojovat o zisk třetího Stanley Cupu v kariéře
2 – Jakub Voráček (Philadelphia Flyers), vloni pátý nejproduktivnější hráč NHL, který podepsal smlouvu se svým týmem až do roku 2024
3 – Pavel Zacha (New Jersey Devils), teprve osmnáctiletého a velmi talentovaného útočníka čeká premiérová sezóna v NHL. Čekají se od něho ty nejlepší výkony
4 – Jiří Hudler (Calgary Flames), v loňské sezóně se stal osmým nejproduktivnějším hráčem NHL. Opět by měl patřit mezi nejlepší české hráče ligy
5 – Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning), minulou sezónu patřil k oporám svého týmu a Tampu dovedl až do finále, kde však na Stanley Cup nedosáhl. Tuto sezónu to může napravit!
6 – Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens), dres Canadiens oblékne už po dvanácté. Znovu bude patřit mezi nejlepší hráče NHL. Dosáhne letos na první Stanley Cup v kariéře?
7 – Petr Mrázek (Detroit Red Wings), do loňské sezóny nastupoval spíše na farmě v Grand Rapids. V play-off už dostal šanci, hlavně díky zranění Howarda a ukázal se ve výborném světle. Letos by měl dostat v Red Wings ještě více prostoru, než dříve!
8 – David Pastrňák (Boston Bruins), loňská sezóna byla Pastrňákova první v NHL a byla povedená! Za šestačtyřicet zápasů nasbíral úctyhodných 27 bodů. Překoná je letos?
9 – Tomáš Hertl (San Jose Sharks), přes léto chtěl určitě na loňskou sezónu zapomenout. Na dva zápasy se ocitl na farmě a nesplnil tak úplně to, co od něj trenéři očekávali. Letos to bude chtít určitě napravit
10 – Ondřej Pavelec (Winnipeg Jets), česká brankářská stálice, kterou čeká osmá sezóna v NHL. Ve Winnipegu by měl být opět jasnou jedničkou!
Kdo z Čechů letos pravděpodobně zažije premiéru v NHL?
Pavel Zacha, Vojtěch Mozík (oba New Jersey Devils), Dominik Simon (Pittsburgh Penguins), Jakub Nakládal (Calgary Flames), Petr Zámorský (New York Rangers), Jakub Zbořil (Boston Bruins)
14. dubna 2026 21:04
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
Související
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Aktuálně se děje
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
včera
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
včera
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
včera
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
včera
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
včera
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
včera
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
včera
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
včera
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
včera
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
včera
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
včera
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
včera
Zemřel známý herec Jan Potměšil
včera
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno 16. dubna 2026 23:41
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
16. dubna 2026 21:40
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
Česká republika je připravena aktivně se zapojit do řešení napjaté situace v Hormuzském průlivu. Premiér Andrej Babiš (ANO) po čtvrtečním pražském jednání s generálním tajemníkem NATO Markem Ruttem potvrdil, že Praha má vypracovanou konkrétní nabídku na zajištění bezpečnosti v této strategické námořní cestě. Tento návrh hodlá česká vláda oficiálně představit na páteční mezinárodní videokonferenci.
Zdroj: Libor Novák