Praha - Už se o tom spekulovalo delší dobu, teď je to potvrzeno. Brankář Petr Mrázek sice zámořské NHL už s Detroitem v play off skončil, hokejovou reprezentaci na blížícím se mistrovství světa ale neposílí. Důvod? Nemá podepsanou smlouvu a nechce se mu riskovat.
Čtyřiadvacetiletý Mrázek pomohl Detroitu k postupu do play off, ovšem ani ostravský rodák nedokázal zabránit vyřazení hned v úvodním kole s Tampou. Má tedy po sezoně, nicméně možnost, že by posílil reprezentaci na světovém šampionátu v Ruku, definitivně padla.
"Indicie, že nepřijede, jsme měli delší dobu. Minulý týden s ním mluvil Slávek Lener (manažer týmu Slavomír Lener) a potvrdilo se to. Nemá smlouvu na novou sezonu a nechce riskovat," prozradil trenér Vladimír Vůjtek ve Finsku, kde čeká jeho svěřence v sobotu přípravný duel proti domácím.
Zkušený kouč sice původně prohlašoval, že na brankáře z NHL nechce čekat, teď ale uznal, že Mrázek by byl pro tým velkou posilou. "Je to pro nás ztráta, samozřejmě. Dnes je to jeden z nejlepších gólmanů v NHL, je v ideálním věku. Hodně jsme s ním počítali, ale rozhodl se takhle," přiznal Vůjtek.
Mrázek sice padl, ale reprezentaci by jeden brankář ze zámoří mohl přeci jen posílit. Ve hře je totiž ještě Michal Neuvirth z Philadelphie, kterou dělí v sérii se silným Washingtonem jediný zápas od vyřazení. "Ještě jsme se s ním nespojili. Nechceme mu během play off volat. Uvidíme, jak to dopadne," vyčkává Vůjtek.
Zatím to tedy vypadá, že národní tým do Ruska odcestuje s trojicí gólmanů z Evropy. O pozici jedničky by si to mělo rozdat Pavel Francouz z Čeljabinsku s Dominikem Furchem z Osmku, role trojky připadne plzeňskému Matěji Machovskému.
11. května 2026 20:59
Rulík a spol. se poprali s řadou omluvenek. Pastrňák nepojede, šanci mají hráči z AHL
Související
Rulík a spol. se poprali s řadou omluvenek. Pastrňák nepojede, šanci mají hráči z AHL
Potvrzeno. Roman Červenka pojede na třinácté mistrovství světa v kariéře
hokej , Hokej MS , Petr Mrázek
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Polsko jako hlavní terč hybridní války. Počet cizích špionů v zemi raketově roste
před 1 hodinou
Trump odletěl na ostře sledovanou návštěvu Číny
před 1 hodinou
Pentagon zveřejnil, na kolik už USA vyšla válka v Íránu
před 2 hodinami
Trump prohlásil, že se blíží konec války na Ukrajině
před 3 hodinami
Muž v černém ukradl lebku svaté Zdislavy. Policie se obrátila na veřejnost
před 4 hodinami
Počasí do konce týdne: Celý víkend proprší
včera
Francie požaduje okamžitou celoevropskou reakci na šíření hantaviru
včera
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
včera
Sobotní exces v Edenu bude mít dohru. Šťastný chce zakázat zahalování obličeje na sportovních akcích
včera
Nové detaily o útoku Hamásu na Izrael: Ozbrojenci používali extrémní formu znásilňování a mučení
včera
Kvůli hantaviru není důvod panikařit, tvrdí vědci. Proč tím veřejnost příliš neuklidňují?
včera
Proč Starmer pod tlakem nerezignuje? Bojuje o čas
včera
Prohraný zápas, obří pokuta a zápasy bez diváků. Slavia zná trest, podle LFA s problémy musela počítat
včera
WHO poskytla zemím návod, jak se připravit na hantarivus
včera
Starmer rázně odmítl spekulace o svém konci. Rezignovat nehodlá
včera
Vrácení zboží na jeden klik? České e-shopy čeká zásadní změna
včera
EU zvažuje omezení sociálních sítí pro mladé. Zakázat je může už v létě
včera
Dialog skončil. Fanoušky čekají přísné represe, zrušené oslavy i kontrola občanek, oznámil Tvrdík
včera
Mrazivé detaily odhaleny. Vyšetřování zjistilo, co převážela potopená ruská nákladní loď
včera
Zelenského bývala pravá ruka je podezřelá z účasti na masivním případu korupce
Ukrajinské protikorupční úřady označily mocného bývalého šéfa prezidentské kanceláře Andrije Jermaka za podezřelého v rozsáhlém vyšetřování korupce. Tento krok pravděpodobně zvýší tlak na úřad prezidenta Volodymyra Zelenského v citlivém období probíhající války s Ruskem.
Zdroj: Libor Novák