Praha - Jak že je to v české kotlině s výchovou hokejové mládeže? Už už se zdálo, že se věci obrací k lepšímu. Poslední výsledek z mistrovství světa hráčů do 18 let ale ukázal, že prostě nestačíme. A na střídačce klidně může stát věhlasný Robert Reichel.
Je česká osmnáctka silný nebo slabý ročník? A umí mladíky připravit na mezinárodní hokej česká extraliga? Zdá se, že ne. Na soupisce reprezentačního týmu, který inkasoval od výběru USA drtivý debakl 0:8 jsou opravdu zajímavá jména. Jenže prostě to nestačí.
Možná nejhorší chvíle své nadějně rozvíjející se kariéry prožil třeba i Kristián Reichel, syn legendy české hokejové legendy. Debakl vytrpěl i zázračný talent Filip Zadina, který do české extraligy skočil už ve svých 16 letech. A přihlížel mu i Lukáš Doudera, který letos za třinecké Oceláře odehrál hned 30 zápasů.
Výsledek je stejně 0:8 a pohled na bezmoc mladíků je tristní. "Klukům jsme poděkovali za společné tři roky. Řekli jsme jim, že kariéru mají před sebou a musí na sobě pracovat. Popřáli jsme jim hodně štěstí," hodnotil trenér Robert Reichel pro web hokej.cz nepovedený turnaj.
Z utkání s USA ale závěry dělat nechtěl. Amerika prý má úplně jiný model přípravy a tým, který Čechy smetl spolu trénuje tři roky. V Česku ale prý takhle pracovat nejde. "Myslím si, že je to nereálné. Zaprvé je to strašně drahý špás, na druhou stranu si myslím, že v každém ročníku ani není tolik kvalitních hráčů, kteří by to mohli absolvovat. Tohle je můj názor," konstatuje Reichel.
Kdoví, co českému mládežnickému hokeji pomůže...
Související
Švýcarsko se nedočkalo hokejového zlata ani doma, ve finále tentokrát podlehlo Finsku. Norové berou senzační bronz
Rulík zhodnotil své poslední MS u národního týmu. Je rád za čtvrtfinále
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Policie Turka za rasistické a nenávistné komentáře stíhat nebude
před 1 hodinou
Zelenskyj protestujícím neustoupí. Fedorova do funkce ministra obrany nevrátí, píše ukrajinský tisk
před 2 hodinami
Ukrajina vyvíjí vlastní balistické rakety. Na podzim budou schopny zasáhnout Moskvu
před 2 hodinami
Zelenskyj dorazil do USA na setkání s Trumpem
před 3 hodinami
Co čeho může Trumpa dotlačit? V USA se obávají příjezdu Netanjahua
před 4 hodinami
Trump varuje Írán: Pokud se krize okamžitě nevyřeší, obnovíme útoky
před 4 hodinami
Horké počasí je tady. Meteorologové varují, vlna veder začne ve středu
před 5 hodinami
Roztržka v OSN: Francie přirovnala Washington k autoritářským režimům, americká delegace ze zasedání RB odešla
před 6 hodinami
Kyjev po smrti Grahama ztratil v USA stěžejního spojence. Zelenskyj míří do Washingtonu s nelehkým úkolem
před 6 hodinami
Chladná atmosféra zatěžkávací zkoušky. Netanjahu míří do Bílého domu bez červeného koberce
před 7 hodinami
Ukrajinské drony zaútočily na Moskvu. Zastavily provoz na tamních letištích
před 8 hodinami
Požáry v západní Evropě nabývají katastrofálních rozměrů. Čelíme největší krizi od druhé světové, prohlásil Macron
před 9 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Po tropech se budou teploty přibližovat k normálu
včera
Krajská organizace přišla o miliony. Byl to opravdu podvod, míní vyšetřovatelé
včera
Německou reprezentaci přebírá Klopp, v Itálii zkrachovala jednání s Guardiolou
včera
Poslední dny platnosti nejstarších občanek. Mezi lidmi jsou jich stále tisíce
včera
Trump tvrdí, že Íránu naslouchá. Jedné podmínky se však nehodlá vzdát
včera
Knížák bude mít pohřeb se státními poctami, rozhodla vláda
včera
Policie řeší černou šelmu na Táborsku. Svědkyně natočila video
včera