Praha - Jaromír Jágr rozhodně nechce končit kariéru po neúspěšném play off s New Yorkem Islanders. Když se ho novináři po prohře 1:2 v prodloužení ptali, co bude dál, tak naznačil, že do toho za rok zase půjde s větší vervou.
Čtyřiačtyřicetiletý veterán byl perlou letošního ročníku NHL a boje o Stanley Cup možná nejen pro české fanoušky ztrácí lesk. Přesto může být Jágr hrdý na to, co se mu podařilo s Floridou dokázat. Co se týče bodů, klub zažil nejlepší sezonu historie. Jenže v play off čekal na Panthers odhodlaný a připravený soupeř.
"Nehrál jsem play off v posledních letech tak často a musím říct, že se stále budu učit. Když se vrátím, tak vím, že budu připraven. Musím ale trénovat jinak. Chci ale hrát, to je jisté. Ale musím být připravený. To vím," vyprávěl Jágr do objektivů kamer i desítek diktafonů.
Jágr si o Stanley Cupu zahrál poprvé od sezony 2012-13, kdy byl členem Boston Bruins. Tehdy také neskóroval. Zapsal ve 22 zápasech "jen" 10 asistencí. Letos to byly v šesti utkáních pouze dvě gólové nahrávky. Bez gólu už je v play off dlouhých 37 zápasů, naposledy skóroval 13 . dubna 2012 ještě v dresu Philadelphie Flyers při vítězství 8:5 nad Pittsburghem. I tak je pátým nejproduktivnějším hráčem historie play off - ve 208 zápasech dal 78 branek a na svém kontě má 201 kanadských bodů.
"Jistě, je to frustrující, že jsem neskóroval, ale budu vždycky bojovat až do konce," řekl na to konto Jágr. Snaha se mu nedá upřít, jenže Panthers letos narazili na zeď jménem Thomas Greiss a neuvěřitelně odhodlaného kapitána Johna Tavarese.
Panthers naposledy došli až do finále Stanley Cupu v roce 1996, tehdy to byl tým plný zkušených borců a veteránů s přidanou hodnotou. Letos byli okolo Jágra a gólmana Luonga skoro samí mladíci. Když v roce 2010 převzal tým manažer Dave Tallon, začal vše budovat od nuly.
"Měli jsme spousta kluků, kteří hráli své první play off. A play off hokej je opravdu jiný hokej," konstatoval Jágr. "Ale učili jsme se, nabrali zkušenosti. Někdy je potřeba prohrát, abyste příští rok vyhráli," filozofuje číslo 68.
Měl pravdu, vůbec první zkušenosti s boji o Stanley Cup prožili Jonathan Huberdeau, Aleksander Barkov, Nick Bjugstad, Garrett Wilson, Greg McKegg i Rocco Grimaldi. A také obránci Aaron Ekblad, Alex Petrovic a Michael Matheson. Potenciál tedy v týmu za rok určitě bude.
Ale bude u toho ještě Jágr? Smlouvu nemá a navzdory snové sezoně se mohou věci zase měnit. Trochu naznačil i trenér Gerard Gallant: "Uvidíme, co se stane," naznačil nejistě. "Nejsem ten, kdo má v kompetenci jednat. Takže uvidíme, co se stane přes léto," nechal nad Jágrem otazníky.
Související
Švýcarsko se nedočkalo hokejového zlata ani doma, ve finále tentokrát podlehlo Finsku. Norové berou senzační bronz
Rulík zhodnotil své poslední MS u národního týmu. Je rád za čtvrtfinále
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Plníme, co jsme řekli, tvrdí Babiš po půl roce u moci
před 1 hodinou
ANO by ovládlo volby, ODS se vrátila před STAN. Motoristé jsou na samé hraně
před 2 hodinami
Tragédie ve Španělsku. Požár nepřežilo 12 lidí, někteří nestihli utéct z aut
před 2 hodinami
Hasiči lokalizovali požár částečně zřícené budovy ve Zlíně
před 4 hodinami
Počasí o víkendu příliš tropické nebude. Teploty třicetistupňovou hranici nakonec nepřekonají
včera
Le Penová odstartovala kampaň pro prezidentské volby
včera
Sen se stal skutečností. Wimbledon uvidí v sobotu ryze české ženské finále mezi Muchovou a Noskovou
včera
Přijel pozdě, odjel předčasně, nemluvil s nikým. Pro jednoho lídra se summit NATO nevyvedl
včera
Útok Spojených států mířil na jadernou elektrárnu, tvrdí Teherán
včera
Námořníci opět váhají s cestami přes Hormuzský průliv, potvrzují data
včera
Policie si rozpočtově polepší. Peníze půjdou na investice i platy
včera
Podivná cesta domů. Trump se pokusil vysvětlit, proč v Británii měnil letoun
včera
Pavel zveřejnil lékařskou zprávu. Má doporučenou dietu
včera
Le Penová má nakročeno k vítězství v prezidentské volbě, naznačují průzkumy
včera
Pavel naznačil, že Ukrajina má dva měsíce na ukončení války s Ruskem
včera
Počasí potěší milovníky léta. Tropické hodnoty se ale nečekají
Aktualizováno včera
Zemřela legendární zpěvačka Bonnie Tyler
včera
V Británii fakticky začal výběr nového premiéra. Favorit je jasný
včera
Velký požár ve Zlíně. Hoří v areálu Svitu, platí třetí stupeň poplachu
včera
Trump tvrdí, že mu volali z Íránu. Teherán se prý chce dohodnout
Americký prezident Donald Trump po návratu domů ze summitu NATO v turecké Ankaře uvedl, že Írán opět žádá o uzavření mírové dohody. Teherán to oficiálně nepotvrdil. Nejnovější vývoj nastává poté, co Američané druhý den v řadě zasáhli desítky íránských cílů.
Zdroj: Lucie Podzimková