Jihlava - Dukla Jihlava je blízko návratu do české nejvyšší hokejové soutěže. Stačí prý jen poslat do Karlových Varů 12 milionů korun. Tým z Vysočiny o tom informoval na svých internetových stránkách.
Tradiční hokejová bašta prožívala roky největší slávy v 70. a 80. letech minulého století. Dukla nasbírala díky bratřím Holíkům, Stanislavu Neveselému či Josefovi Augustovi hned dvanáct mistrovských titulů. S koncem podpory armády ale elitní hokej město pomalu opustil. Jihlava poprvé sestoupila v roce 1999 a i když se za šest sezon mezi elitu vrátila, zase po neúspěšném ročníku putovala zpátky do 1. ligy.
V posledních letech se ale výsledky týmu pomalu zlepšovaly a letos dokonce hrála Dukla baráž. Byla sice neúspěšná, ale zároveň klub dal najevo, že by ho postup do elity lákal.
Nyní přišla nabídka. V Karlových Varech se podle informací z Vysočiny příští rok extraliga hrát nebude, majitelé nabízí licenci. A Dukla obdržela konkrétní nabídku, převod práv má stát 12 milionů korun.
"Bude záležet na vlastníkovi klubu, kterým je Město Jihlava, zda tuto nabídku využije," uvedl jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban Karlovarská Energie je prodeji opravdu naproti, svědčí o tom i fakt, že nabízí prodej i formou splátek.
Karlovy Vary ale nemusí být jediným městem, ktrerý se zbaví extraligové licence. Nadále pokračuje jednání v Chomutově o podpoře města a pokud vedení Pirátů neuspěje, zřejmě by rádo nabídlo nejvyšší soutěž Kladnu.
Související
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 1 hodinou
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 2 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
včera
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
včera
Rutte vysvětlil, jaký bude mít stažení amerických vojáků vliv na obranu Evropy
včera
Politico: Ukrajina by měla být v NATO, prohlásil český náčelník generálního štábu
včera
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
včera
„Budete čelit zdrcující reakci.“ Rutte varoval Putina před použitím jaderných zbraní proti Ukrajině
včera
USA se jednoduše rozhodly, že epidemii eboly nezastaví, varují experti
včera
Právní proces s politickým podtextem. Americké ministerstvo po 40 letech obvinilo Castra
včera
Ukrajina je vojenskou velmocí. Evropa se musí rozhodnout, zda skončí v ruských rukou, varuje Estonsko
Bývalá estonská prezidentka Kersti Kaljulaidová na pražském fóru Globsec nabídla jasný pohled na otázku možného přijetí Ukrajiny do Evropské unie. Podle ní by se celá diskuse měla výrazně zjednodušit a neměla by se zasekávat na technických detailech, jako je například to, jak ukrajinské zemědělství zapadne do společné zemědělské politiky bloku.
Zdroj: Libor Novák