Kolín nad Rýnem/Paříž - S rozdílnými pocity budou dnes usínat pořadatelské země světového šampionátu. Zatímco Německo si prohrou 2:3 v prodloužení s Dánskem zkomplikovala cestu do čtvrtfinále, ve druhé skupině Francie přemohla Bělorusko 4:3 po samostatných nájezdech a nadále živí naděje na postup mezi nejlepší osmičku.
Dánové po Slovácích porazili i Němce
První třetina vyprodaného utkání v Kolíně nad Rýnem přinesla zajímavou podívanou. V 9. minutě domácí poslal do vedení Patrick Reimer. Už za minutu mohlo být vyrovnáno, jenže Madsen v jasné šanci selhal, a na tahu byli opět na Němci. Od nohy důrazného Maceka se puk odrazil do sítě. Euforie hokejistů v bílém trvala do 17. minuty, v ní Dánové dvěma slepenými brankami Storma a Poulsena srovnali na 2:2.
Ve druhé třetině se skóre neměnilo, prim hráli brankaři obou mužstev. Po druhé přestávce se otěží ujalo Německo, jež chtělo splatit výbornou podporu fanoušků. Nicméně na gólmana Sebastiana Dahma si nepřišlo, a tak střetnutí dospělo do prodloužení. Při hře tři na tři Dány opět podržel Dahm a o výhře Skandinávců nakonec rozhodl Peter Regina. Centr finského Jokeritu se nemýlil při protiútoku.
V nájezdech úřadoval Francouz Da Costa, Bělorusové mají první bod na turnaji
První třetina pařížského souboje mezi Francií a Běloruskem se nesla ve znamení předzápasových prognóz. Domácí celek diktoval tempo a rovněž se mu podařilo vstřelit úvodní branku. Ve 13. minutě milimetrově přesně pálil bývalý útočník pražské Sparty Sacha Treille. V hale Bercy kromě nádherné trefy zaujala i bitka, v níž proti Perretovi dominoval Bělorus Vorobej.
Vstup do druhé třetiny se vydařil Francouzům, parádní trefa tentokrát nesla rukopis Damiena Fleuryho. Bělorusové ale nehodili hokejky do kouta a zabojovali o návrat do utkání. Ve 27. minutě snížil Pavlovič, když umně sklepl do brány vyražený kotouč. Poté střelci na jedné i druhé straně zahodili nadějné šance, Vorobej opanoval další šarvátku (podruhé byl nešťastníkem Roussel), až v 38. minutě padla vyrovnací branka. Náskok Francie byl minulostí po zakončení Jegora Šarangoviče.
Bělorusové dokonali obrat na začátku třetí třetiny, při přesilovce zakončil pohlednou kombinaci Alexander Kulakov. Východoevropané se následně stáhli bránit těsný náskok, v jejich snaze je však nepodržel brankař Lalande, který si v 53. minutě srazil za záda Bellemareovu střelu. Po inkasovaném gólu Bělorusové vylezli z ulity, a i když soupeře mocně zatlačili, skóre zůstalo do konce 60. minuty nerozhodné 3:3.
V prodloužení Francouzi ubránili oslabení i s pomocí tyče Huetovy branky a drama se přeneslo do samostatných nájezdů. Při dovedností disciplíně se dvakrát zaskvěl útočník Stéphane Da Costa a zařídil domácím cenné dva body.
Mistrovství světa v hokeji 2017
Skupina A (Kolín nad Rýnem):
Dánsko - Německo 3:2 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Storm (Kristensen, Jakobsen), 17. Poulsen (Christensen), 62. Regin (Ehlers, Dahm) - 9. Reimer (Ehliz, D. Seidenberg), 10. Macek (Y. Seidenberg, Kahun). Rozhodčí: Hribik (ČR), Linde (Švéd.) - Lhotský (ČR), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 18 629.
Dánsko: Dahm - N. B. Jensen, J. B. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser - Ehlers, Regin, Madsen - Storm, Jakobsen, Hardt - Poulsen, Green, Christensen - Bau Hansen, Aagaard, Russell - Meyer. Trenér: Jan Karlsson.
Německo: Aus den Birken - Reul, Ehrhoff, Müller, D. Seidenberg, Abeltshauser, Hördler, Krueger - Macek, Kahun, Y. Seidenberg - Ehliz, Tiffels, Reimer - Plachta, Schütz, Gogulla - Kink, Fauser, D. Wolf. Trenér: Marco Sturm.
Skupin B (Paříž):
Francie - Bělorusko 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. S. Treille (T. Da Costa, Raux), 21. Fleury (Roussel, S. Da Costa), 53. Bellemare (S. Da Costa), rozhodující sam. nájezd S. Da Costa - 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Děmkov). Rozhodčí: Odinš (Lot.), Öhlund (Švéd.) - Leermakers (Niz.), Suchánek (ČR). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 6 802.
Francie: Huet - Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Janil, Dame Malka, Raux - A. Roussel, Bellemare, S. Da Costa - Fleury, T. Da Costa, S. Treille - Meunier, Douay, Perret - Ritz, Lamperier, Rech - Claireaux. Trenér: Dave Henderson.
Bělorusko: Lalande - Korobov, Lisovec, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej - S. Kosticyn, Kovyršin, Kogalev - Šarangovič, Linglet, Pavlovič - Kulakov, Děmkov, A. Stas - Drozd, Karaban, A. Volkov - Stefanovič. Trenér: Dave Lewis.
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
hokej , Hokej MS , Hokej MS DEN Tým , Hokej MS GER Tým , Hokej MS FRA Tým , Hokej MS BLR Tým
Aktuálně se děje
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
včera
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
včera
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
včera
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
23. března 2026 21:48
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
23. března 2026 20:43
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Tato otázka se stala velmi aktuální poté, co se Írán minulý pátek pokusil zasáhnout společnou britsko-americkou vojenskou základnu Diego Garcia v Indickém oceánu. Britský ministr obrany John Healey potvrdil, že byly vypáleny dvě rakety – jedna selhala a druhá Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? la úspěšně sestřelena.
Zdroj: Libor Novák