Kolín nad Rýnem/Paříž - Němečtí hokejisté splnili povinnost a před vyprodanou halou porazili poslední Itálii 4:1. O příjemné překvapení se postarali Švýcaři, kteří otočili nepříznivý stav s Kanadou a zvítězili 3:2 v prodloužení. Obhájci titulu tak ztratili první body na šampionátu.
Německo nevzdává boj o čtvrtfinále, Itálie má blízko k sestupu
Němce před dnešním duelem posílilo velké jméno. Ze zámoří přiletěl hvězdný útočník Edmontonu Oilers Leon Draisaitl, který si první bod na turnaji připsal už po čtyřech minutách. Po jeho přihrávce skóroval Ehrhoff. Italové však odpověděli už za minutu, Marchettiho střela prosvištěla mezi betony Dannyho aus den Birkena. Němci se brzkou ztrátou vedení nenechali rozhodit a soupeře okamžitě zatlačili. Ještě v první třetině, kterou na střely vyhráli 13:2, se v přesilovce prosadil Matthias Plachta.
Domácí mužstvo s chutí útočilo také po úvodní obrátce a ve 23. minutě Yannic Seidenberg elegantním nápřahem vymetl horní růžek branky. Pojistku na německém výsledku přidal ve 26. minutě dorážející Kahun a všem přítomných v naplněné kolínské hale bylo jasné, kdo se stane vítězem. Favorit ve zbytku střetnutí opravdu nedopustil žádné komplikace.
Němci vyrovnali bodový počin čtvrtého Lotyšska, s nímž si to, pokud tedy celek z Pobaltí v pondělí nezaskočí Rusy, na závěr skupinového programu rozdají o postup do čtvrtfinále. Italové s jedním bodem uzavírají skupinu A a jejich šance na záchranu se výrazně ztenčily.
Kanadská mašina se zasekla na Švýcarsku, které se vyhouplo na druhou příčku před Česko
Kanaďané si proti Švýcarsku vypracovali rychlý náskok dvou branek. Díky důrazu před bránou do 7. minuty skórovali O’Reilly a Marner a vypadalo to, že žhavý kandidát na zisk zlatých medailí vyhraje i šesté utkání na šampionátu. Švýcaři ale vyměnili brankaře a začali předvádět dobrý hokej. K jejich štěstí navíc Kanada zahodila několik slibných šancí a čerstvý gólman Genoni chytal velmi spolehlivě.
Na začátku třetí třetiny Švýcarsko dostalo výhodu přesilové hry, jež při nedůsledném bránění Kanady vyústila ve snížení. Volný puk bekhendem doklepl do brány Fabrice Herzog. Zaskočení obhájci titulu najednou nestíhali a záhy inkasovali podruhé. V 50. minutě si našla cestu do brány Praplanova střela, přičemž zpytovat svědomí bude gólman Pickard.
Utkání v Paříži dospělo do prodloužení, v němž se více dařilo Kanadě, ovšem Fabrice Herzog si 80 sekund před koncem obhodil obránce Leeho a podruhé během večera bekhendovým zakončením překonal Pickarda. Javorové listy i přes prohru zůstávají na prvním místě skupiny B, Švýcaři jsou hned za nimi.
Mistrovství světa v hokeji 2017
Skupina A (Kolín nad Rýnem):
Itálie - Německo 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. M. Marchetti (S. Kostner, S. Marchetti) - 4. Ehrhoff (Draisaitl), 19. Plachta (D. Seidenberg, Kahun), 23. Y. Seidenberg (Hördler), 26. Kahun (Y. Seidenberg). Rozhodčí: Reneau (USA), Wehrli (Švýc.) - Malmqvist (Švéd.), Šefčík (SR). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 18 712.
Itálie: Andreas Bernard - T. Larkin, Zanatta, Hofer, Helfer, Egger, S. Marchetti, Miglioranzi - Insam, Andergassen, Traversa - Morini, S. Kostner, D. Kostner - Gander, Anton Bernard, M. Marchetti - Goi, Lambacher. Trenér: Stephan Mair.
Německo: Aus den Birken - Reul, Ehrhoff, Müller, D. Seidenberg, Abeltshauser, Hördler, Krueger - Ehliz, Tiffels, Reimer - Schütz, Hager, D. Wolf - Macek, Draisaitl, Plachta - Kink, Kahun, Y. Seidenberg - Fauser. Trenér: Marco Sturm.
Tabulka:
Z S B 1. Rusko 5 27:25 14 2. USA 5 20:10 12 3. Švédsko 5 21:9 10 4. Lotyšsko 5 11:9 9 5. Německo 6 16:20 9 6. Dánsko 5 9:18 4 7. Slovensko 5 9:18 4 8. Itálie 6 6:30 1Skupina B (Paříž):
Kanada - Švýcarsko 2:3 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. R. O'Reilly (Marner, Parayko), 7. Marner (Ch. Lee, Konecny) - 47. Herzog (Praplan, Richard), 50. Praplan (Hollenstein), 64. Herzog (Untersander, Ambühl). Rozhodčí: Odinš (Lot.), Salonen (Fin.) - Leermakers (Niz.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 12 932.
Kanada: Pickard - Parayko, Vlasic, Demers, De Haan, Matheson, Ch. Lee, Morrissey - MacKinnon, Scheifele, R. O'Reilly - Simmonds, Giroux, Killorn - Skinner, Duchene, Couturier - Marner, Point, Konecny - B. Schenn. Trenér: Jon Cooper.
Švýcarsko: Hiller (7. Genoni) - Diaz, Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti - Rüfenacht, Schäppi, Almond - Praplan, Hollenstein, Haas - Ambühl, Suter, Brunner - Suri, Herzog, Richard - Bodenmann. Trenér: Patrick Fischer.
Tabulka:
Z S B 1. Kanada 5 22:8 13 2. Švýcarsko 5 17:10 11 3. Česko 5 17:9 10 4. Finsko 5 15:15 9 5. Norsko 5 15:10 8 6. Francie 5 17:13 7 7. Bělorusko 6 11:24 4 8. Slovinsko 6 12:32 1Související
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
hokej , Hokej MS , Hokej MS ITA Tým , Hokej MS GER Tým , Hokej MS CAN Tým , Hokej MS SUI Tým
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Zabystřanova jízda stačila na 17. místo. Nejlepší sdruženář v TOP 20, muži v curlingu byli blízko senzaci
před 54 minutami
V pražské ZOO se potvrdila ptačí chřipka. Platí mimořádná opatření
před 1 hodinou
Zemřel herec Van Der Beek, proslavil ho seriál Dawsonův svět
před 2 hodinami
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
před 3 hodinami
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
před 3 hodinami
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
před 3 hodinami
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
před 4 hodinami
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
před 5 hodinami
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
před 5 hodinami
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
před 6 hodinami
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
před 7 hodinami
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
před 8 hodinami
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
před 8 hodinami
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
před 9 hodinami
Hluboká krize důvěry. Lidé už ve spojenectví s USA nevěří, co bude po odchodu Trumpa nikdo netuší
před 10 hodinami
10 milionů, jinak konec dohod s EU. Švýcarsko čeká v létě bizarní hlasování
před 11 hodinami
Republikáni se postavili Bílému domu, blokují cla proti Kanadě. Čekají vás problémy, vzkázal jim Trump
před 12 hodinami
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
Americká legenda alpského lyžování Lindsey Vonnová psala svůj letošní olympijský příběh ještě před začátkem právě probíhajícího sportovního svátku v Miláně a Cortině d´Ampezzo. Závodnice, která se ve svých 41 letech před touto sezónou vrátila už po jednom konci své kariéry do kolotoče Světového poháru, v němž několikrát udivovala svými výkony atakující nejvyšší příčky, cílila právě na tyto olympijské hry jako na vrchol svého comebacku. Jenže vše se začalo komplikovat už při generálce na tyto Hry v Crans Montaně, kde při sjezdu spadla a zpřetrhala přední zkřížený vaz. Přesto se chtěla vrátit na velkou mezinárodní scénu pod pěti kruhy, jenže hned při svém prvním vystoupení ve sjezdu taktéž zažila karambol po pouhých dvanácti vteřinách od startu. Vrtulník ji následně musel převézt do nemocnice, kde zjistily zlomenou nohu a kde musely provést už tři operace. Jak to všechno ovlivní její kariéru v budoucnu, zatím nevíme, její otec má ale v této otázce docela jasno.
Zdroj: David Holub