Praha - Po předloňském hokejovém světovém šampionátu, který se tehdy konal v Praze a Ostravě, legendární česká šedesátosmička Jaromír Jágr oznámil konec své dlouhodobé reprezentační kariéry. Nyní se však zdá, že by se pětačtyřicetiletý hokejista, který má doma mimo dalších několika trofejí i zlatou olympijskou medaili z Nagana 1998 a který aktuálně čeká na to, jestli se mu někdo z kanadsko-americké NHL ozve a nabídne mu nové angažmá, mohl co nevidět vrátit do reprezentačního dresu a pomoci tak trenérovi Jakubu Jandačovi na nadcházejících Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Připustil to v mimořádném úterním rozhovoru pro ČT Sport vedený hokejovým komentátorem Robertem Zárubou.
V rámci něj se Jágr vyjádřil i k aktuální situaci, ve které se nachází, tedy, že je momentálně bez angažmá poté, co po konci loňské sezóny skončilo jeho působení ve Floridě. Nyní je pravděpodobné spíš to, že Jágra uvidíme někde na evropském kontinentu. „Nemusí to být zrovna KHL, může to být jinde v Evropě nebo i tady na Kladně. Možná se pokusím i o návrat do reprezentace. Teď by ta šance možná byla větší," řekl konkrétně Jágr, jenž tak poukázal na to, že zámořská hokejová soutěž se kvůli olympiádě příští rok nepřerušuje a v případě, že by hrála tato žijící legenda v Evropě, měl by velikou šanci dostat se právě na olympiádu.
Pokud by se nakonec přeci jen podařilo Jágrovi podílit národní tým na olympijský turnaj, jenž je na programu příští rok v únoru, stal by se tak prvním tuzemským hokejistou v historii, který by se během své kariéry zúčastnil šesti olympiád za sebou. „Neříkám, že je návrat do nároďáku teď vyloženě ve hře. To jen kdybych na to měl, trenéři o mě stáli a já věděl, že budu přínosem. Záleží taky kde budu hrát, abych měl čas se připravit, nemusel moc cestovat a tak dále. Ale věřím, že bych se připravit dokázal. Zatím se na to ale necítím," přiblížil Jágr své myšlenkové pochody týkající se jeho budoucnosti.
Přestože nevyloučil své další působení někde v Evropě, tak i tak by se nejradši vrátil zase za Atlantik. Není to tak, že by tam o něj nebyl zájem, sám hokejista pak potvrdil i zájem ze strany týmu Calgary, o kterém se v předešlých týdnech mluvilo. „Prioritou je pořád NHL. Doufám, že se něco naskytne. Nikam nespěchám. Budu čekat, dokud mi bude bavit čekat. Ve hře byla spoustu týmů, ale to se ze dne na den mění. Je to hra peněz. Čas nikoho zatím nestačí. Calgary bylo z mužstev, které mělo zájem hned od prvního dne, co jsem se stal volným hráčem. Ale jak velký zájem, to je těžký posoudit. Je to takový poker, nikdo neukáže otevřeně karty, ani můj agent ne," přiblížil zákulisí takovýchto jednání.
Dodal, že ale žádná z dosud známých nabídek ho nedokázala oslovit takovým způsobem, že by hned do toho šel. „Je spousta faktorů, které to ovlivňují. V mém rozhodování hraje roli, jestli půjdu do mužstva, kde mají míň křídel, kde hrají podobným stylem jako já, kde jsou hráči, se kterými bych si mohl rozumět. A roli hrají i peníze. Když vezmeš nabídku za milión, tak ti v půlce sezóny můžou říct: Ahoj," řekl.
Související
Švýcarsko se nedočkalo hokejového zlata ani doma, ve finále tentokrát podlehlo Finsku. Norové berou senzační bronz
Rulík zhodnotil své poslední MS u národního týmu. Je rád za čtvrtfinále
Aktuálně se děje
včera
Rodičovský příspěvek bude 400 tisíc korun. Sněmovna schválila i úpravy superdávky
včera
Artis Brno dalším nováčkem Chance ligy. Nahrazuje vyloučenou Karvinou
včera
Závěry summitu NATO. Deklarace zmiňuje Rusko, Ukrajinu i Írán
včera
Babiš a Macinka ztrapnili jen sebe, rýpl si expremiér Fiala
včera
Španělé se gólem v závěru postarali o poslední Ronaldův zápas na MS. Američané končí
včera
Velká důlní tragédie před 65 lety. Zahynulo přes 100 horníků
včera
Babiš si podal ruku s Trumpem. Kritika Česka kvůli výdajům se nekonala
včera
Trump z Ankary varoval Írán. Znovu vás tvrdě zasáhneme, vzkázal
včera
Policejní manévry ve Strakonicích. Žena vyhrožovala sousedovi se zbraní
včera
Írán vyzval Američany, aby se podrobili novému režimu v Hormuzském průlivu
včera
Pavla se na večeři ptali na podporu Kyjeva. Babišovi vadí, že se nemluví o míru
včera
Trumpova slova vedou k reakci trhů. Dalo se to očekávat
včera
Policisté v národním parku. České Švýcarsko je pod dohledem společných hlídek
Aktualizováno včera
Trump oznámil konec příměří na Blízkém východě. Íránce má za nemocné lháře
včera
Le Penová v rozhovoru prozradila, co bude s její prezidentskou kandidaturou
včera
Ruští sportovci se zřejmě vrátí na olympiádu. Padlo zásadní rozhodnutí
včera
Američané opět útočili v Íránu. Revoluční gardy v odvetě cílily na vojenská zařízení
včera
Může za to obskurní hádka. V cizině řeší, proč Pavel a Babiš neletěli do Ankary spolu
včera
Červencové počasí bude poměrně stabilní, naznačuje nový výhled
7. července 2026 22:01
Obchody byly o svátcích v červenci k dispozici. Podzim nabídne jiný obrázek
Překvapily vás včera či dnes otevřené obchody? I po letech si Češi nejsou jistí tím, kdy je během svátků otevřeno a kdy naopak zavřeno. Kdy se provozovatelé budou opět podřizovat platnému zákonu? Dvakrát je to čeká na podzim.
Zdroj: Jan Hrabě