Michálek ukončil brankovou abstinenci. Krejčí, Frolík a Sobotka asistovali

Ottawa - Mimo jiné dva zajímavé zápasy s českou stopou přinesl čtvrteční program NHL. Milan Michálek se po dlouhé době brankově prosadil proti Winnipegu, za který asistoval Michael Frolík. Nahrávka Davida Krejčího pomohla k výhře Bostonu nad Nashvillem, jehož branku hájil Marek Mazanec.

Konec čekání na radost z puku za soupeřovými zády mohl oslavit útočník Ottawy Milan Michálek. Ve 20. minutě duelu s Winnipegem zvyšoval na 2:1 a připsal si tak sedmou branku ročníku. Pouze na lavičce zůstal brankář Jets Ondřej Pavelec, zato jeho spoluhráč Michael Frolík nahrával na gól Evanderu Kaneovi.

Pavelec v poslední době příliš nechytá, opak ovšem může říct jeho mladší kolega z Nashvillu Marek Mazanec. Dvaadvacetiletý rodák z Českých Budějovic pomohl Predátorům k remíze v řádné hrací době na ledě Bostonu, který ale rozhodl ve svůj prospěch v prodloužení. Za Bruins jednou nahrával nejlépe bodující Čech v zámoří David Krejčí.

St. Louis překvapivě vysoko porazilo Los Angeles Kings. Triumf 5:0 nesl na straně Blues českou stopu. Na třetí branku totiž nahrával Vladimír Sobotka, který si díky své aktivitě odnesl ocenění třetí hvězda utkání. Dva góly vsítil T.J. Oshie, druhá star zápasu.

Jediný hattrick čtvrtečního programu vidělo obecenstvo ve Washingtonu. Tam zavítala Carolina s forvardem Jeffem Skinnerem. Ten v posledních dvou zápasech, včetně tří gólů do branky Capitals, zaznamenal pět zásahů a i přes své mládí (21 let) potvrzuje výborné střelecké kvality.

Konečné výsledky zápasů NHL za 2. 1. 2014:

Boston - Nashville 3:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 2:1, 1:0)Branky: 45. Boychuk, 53. Iginla (Krejčí), 61. Marchand - 39. Stalberg, 55. Weber

NY Islanders - Chicago 3:2 v prodloužení (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)Branky: 16. Cizikas, 29. Vanek, 61. Okposo - 39. Seabrook, 42. B. Smith

Washington - Carolina 3:4 v prodloužení (0:1, 3:2, 0:0, 0:1)Branky: 21. Ovečkin, 24. Brouwer, 24. Oleksy - 14., 25. a 62. Skinner, 22. Malhotra

Ottawa - Winnipeg 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)Branky: 14. Zibanejad, 20. M. Michálek, 47. Z. Smith, 52. MacArthur - 16. Byfuglien, 22. E. Kane (Frolík), 55. O. Jokinen

Minnesota - Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)Branky: 25. Scandella, 27. Pominville, 37. Zucker, 60. Brodziak - 59. Ellis

Dallas - Montreal 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)Branky: 7. Jamie Benn, 26. Nichuškin trestné střílení, 48. Seguin, 49. Dillon - 12. a 59. Pacioretty, 22. Desharnais, 27. Subban, 44. Gallagher, 51. Eller

Colorado - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)Branky: 12. McGinn, 30. O'Reilly - 34. Simmonds

Phoenix - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)Branky: 36. Horton, 51. Umberger

St. Louis - Los Angeles 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)Branky: 32. a 34. Oshie (na druhou Sobotka), 5. Morrow, 44. Tarasenko, 47. Jackman

San Jose - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)Branky: 15. Burns, 16. Marleau, 28. Kearns, 29. Couture, 46. Pavelski - 36. Jakupov