Praha - Doněck Lvu dlouho vzdoroval, dělal mu nepříjemnosti. A to nejenom na ledě, když například Pražanům připravil neplánovaný „výlet" na Ukrajinu. Domácí prostředí Donbassu ale paradoxně nepomohlo. Šestý zápas a zároveň celou sérii rozhodl přesilovkovým gólem deset minut před koncem třetí třetiny Ondřej Němec. „Byl to skvělý gól a skvělý pocit," liboval si jeden z hrdinů zápasu.
Do té doby, než jste propálil Laca, se hrálo za bezbrankového stavu. Radost a taky úleva, že to tam konečně padlo, byla asi hodně veliká, že?Rozhodně. My jsme se o tom po druhé třetině bavili se Švíckem v kabině, že rozhodne jeden gól, jedna přesilovka. Oni svojí nevyužili, tu jsme skvěle ubránili a pak jsme šli do početní výhody my. To byla naše šance, abychom zápas dotáhli do vítězného konce. Zaplaťpánbůh, že nám to tam konečně padlo, protože naší pětce zatím v průběhu play-off přesilovky moc nešly.
Co u vaší branky sehrálo největší roli?Určitě nejdůležitější práci tam v tu chvíli odvedl na brankovišti Novotňák. Laco nic neviděl, přiletělo to tam a byl z toho gól. Přesně takovéto góly teď v play-off potřebujeme dávat.
Kapitán vám v jednom zápase chyběl a hned to bylo na vaší hře mírně znát. Po jeho návratu bylo ale vše jinak...My jsme zkoušeli různé varianty přesilovky, ale nešlo nám to. Pak ale Novotňák řekl, že si tam stoupne a bude dělat černou práci. Dostal tam spoustu ran, musel toho hodně přijmout, takže tohle je taková odměna pro nás všechny, že jsme se trefili a že jsme postoupili do dalšího kola.
Po vašem gólu zbývalo do konce zápasu ještě deset minut, tedy spoustu času, aby Doněck vyrovnal. Jako tým jste si to ale bez větších problémů opravdu zkušeně pohlídali.Byl to skvělý kolektivní výkon podpořený neuvěřitelným gólmanem. Nechci ale zmínit jenom Atteho, který chytal opravdu fantasticky, ale Veha nás držel ostatní čtyři zápasy. Oba dva brankáři jsou neskuteční, strašně nám pomáhají v tom, že my můžeme hrát v klidu to, co nám trenéři naordinují. Zatím to platilo, uvidíme, jak to budeme schopni aplikovat na Jaroslavl. Tým je teď strašně nakopnutý, strašně si věří a to ať je to první, nebo čtvrtá lajna. Věřím v to, že s Jaroslavlí sehrajeme skvělou sérii se šťastným koncem.
Pro vás osobně je postup do finále konference zatím největší úspěch během působení v KHL. Kam až podle vás může tento tým dojít?Bavili jsme se o tom s klukama. Ale nechceme na to myslet, chceme se soustředit jenom na ten další zápas, jenom na další sérii. Co bude dál, je ve hvězdách. Musíme se kvalitně připravit na příští utkání a od toho se to celé bude odvíjet.
Lokomotiv působí v dosavadním průběhu play-off velmi suverénně. Je to černý kůň celé ligy...Jaroslavl hraje takový zvláštní styl, takový typický starší ruský hokej. Hrají jeden na jednoho, lezou vám po zádech. Do toho tam přišel ještě kanadský trenér, který do jejich hry zabudoval i trochu toho kanadského stylu. V téhle sérii nebude favorit. Oni vyřadili Dynamo i Petrohrad, takže to budou určitě skvělé zápasy.
Zdroj: Redakce, Lev Praha
Související
Ruské invazi navzdory. Jaškin třetím českým hokejistou, který bude hrát KHL
Tlak na české hokejisty v KHL. Opusťte ligu adorující Putina i národní tým, říká Czernin. Protestujte jako Čáslavská, radí Zdechovský
KHL , LEV Praha , Ondřej Němec (hokejista)
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
včera
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
včera
Pavel popíchl Motoristy po setkání s legendárním formulovým pilotem
včera
Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek
včera
První informace o rozloučení s Brejchovou. Dva ministři přišli s návrhem
včera
Zimní počasí se pomalu začíná loučit, potvrzuje měsíční výhled meteorologů
včera
Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO
včera
Vytrvalostní biatlonový závod se českým mužům nevydařil. Nejlepší byl Hornig
včera
Tlak Washingtonu neustává. O budoucnosti Grónska budeme ještě mluvit, potvrdil Vance
včera
Kongres: Trumpovi úředníci začernili Epsteinovy spisy, aby zakryli jména významných osob
včera
MSC: Svět vstoupil pod vedením Trumpa do éry „politiky demoliční koule“
včera
Svět se stává příliš teplým i na umělý sníh. Počasí uvrhá zimní olympijské hry do nejisté budoucnosti
včera
Macron vyzval Evropu, aby konečně začala vystupovat jako skutečná velmoc
včera
Policie vyšetřuje možné ublížení na zdraví u stovek pacientů s defibrilátory
včera
Evropská komise chystá bezpečnostní opatření, kterým sníží vliv Číny v Evropě
včera
Putinovi se bezpečnostní záruky pro Ukrajinu nelíbí. Evropu to ale nesmí zajímat
včera
Jak Trump změnil Ameriku? Většině lidí se do USA nechce, zvažují i zrušení dovolené
včera
Starmer utnul výzvy k rezignaci. Odstoupit nehodlá
Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější krizi svého úřadu poté, co lídr skotských labouristů Anas Sarwar veřejně vyzval k jeho rezignaci. Starmer na pondělním zasedání parlamentní frakce prohlásil, že není připraven odejít a uvrhnout zemi do chaosu, jeho pozice je však po sérii rezignací klíčových spolupracovníků vážně oslabena.
Zdroj: Libor Novák