Praha - Finalista posledního ročníku KHL má velké problémy. Lev Praha stojí před reálnou možností, že si příští sezónu v prestižní soutěži nezahraje. O osudu má být jasno v pondělí.
"Klub v tuto chvíli potvrzuje problémy s financováním následující sezony a existuje možnost, že v příštím ročníku KHL Lev nebude startovat. Situace se intenzivně řeší, finální verdikt bude znám v průběhu pondělí následujícího týdne. Všechny ostatní informace o budoucnosti klubu jsou v tuto chvíli pouze spekulacemi," stojí v prohlášení akcionářů Petra Speychala a Jevgenije Myškovského na internetových stránkách klubu.
Lev byl přitom v uplynulém ročníku nadmíru úspěšný. Probojoval se až do finále, kde v sedmém utkání padl s Magnitogorskem. Prvním mimoruským vítězem Gagarinova poháru se tak nestal.
Psali jsme: Pražský Lev už nebude hrát KHL! Nedávno válcovali soupeře, nyní končí"Já věřím, že se ještě povede Lva zachránit, že vedení KHL nenechá zaniknout svůj klub v Praze. Podle mě na tom mají zájem, vždyť se soutěž stále rozšiřuje dál do Evropy," řekl v rozhovoru pro idnes.cz obránce Lva Ondřej Němec.
Lev si v těžké sportovní konkurenci našel v Praze své fanoušky a jeho zánik by byl jistě nešťastným řešením. Na druhou stranu se v médiích přetřásala částka více 740 milionů, které působení Lva v loňském ročníku spolklo.
"Za ty dva roky se nám povedlo tvrdou prací ukázat, že Lev v Česku má smysl. Podařilo se nám uspět v konkurenci Sparty a Slavie mezi fanoušky. Ve finále jsme vyprodali třikrát za sebou O2 arenu. Takže kdyby to byl opravdu konec, tak by to určitě mrzelo o to víc," dodává pro idnes.cz Němec.
Související
Ruské invazi navzdory. Jaškin třetím českým hokejistou, který bude hrát KHL
Tlak na české hokejisty v KHL. Opusťte ligu adorující Putina i národní tým, říká Czernin. Protestujte jako Čáslavská, radí Zdechovský
Aktuálně se děje
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
21. července 2026 13:22
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
Na pláži v chorvatské Bašce na ostrově Krk došlo v ranních hodinách k vážnému zranění ženy, kterou během silné bouřky zasáhl blesk v momentě, kdy nesla slunečník.
Zdroj: Libor Novák