Šéfem Mezinárodní hokejové federace IIHF se český funkconář Petr Bříza sice nestal, ale po sobotním kongresu IIHF v Petrohradě smutnit přeci jenom nemusí. Bývalý brankář, jenž svou funkcionářskou kariéru začínal na Spartě a poté se stal v roce 2016 čenem Rady IIHF a také šéfem komise pro rozvoj mládežnického a juniorského hokeje, byl totiž zvolen do funkce prvního místopředsedy IIHF.
Bříza, jenž je místopředsedou i v českém hokejovém svazu, byl do této funkce zvolen delegáty v Petrohradě ve druhém kole, kdy dostal 70 hlasů, zatímco jeho protikandidát Bob Nicholson z Kanady 33 hlasů. Ještě v prvním kole se Břízovi podařilo porazit i Dána Henrika Bacha Nielsena. Co se týče Kanaďana Nicholsona, tak ten se pak stal místopředsedou za Ameriku.
jsem připraven hokej propagovat a chránit, prohlásil nový šéf Tardif
Co se týče nově zvolenbého šéfa IIHF Francouze Luca Tardifa, tak zvítězil ve finále nad Němcem Reindlem poměrem 67:39.
"Mám jen své odhodlání, šílenou vášeň pro tenhle sport, smysl pro týmovou práci, respekt k lidem a upřímnost, kterou mohu nabídnout. Věřte mi, že udělám vše pro to, abych naplnil vaše očekávání," nechal se slyšet osmašedesátiletý francouzský funkcionář, jenž vede francouzský hokej už od roku 2006. "Jsem připraven náš sport propagovat, chránit ho, připravit na budoucnost, a hlavně jej důstojně reprezentovat. Líbí se mi věta: Sám jdeš rychleji, ale společně jdeš dál. Rozvoj našeho sportu je tím hlavním cílem, kterého plánujeme dosáhnout," pokračoval.
Vedle toho, že je hlavou francouzského hokeje, se stal v roce 2012 i čenem Rady IIHHF, kde byl pokladníkem. Přestože se Tardif narodil v Kanadě, svůj život spjal s hokejem především v Evropě. A to i jako hráč, když nastupoval v nizozemské, belgické i francouzské lize, kde se mu podařilo získat tamní ligový titul s Rouen a to v roce 1990.
Související
Švýcarsko se nedočkalo hokejového zlata ani doma, ve finále tentokrát podlehlo Finsku. Norové berou senzační bronz
Rulík zhodnotil své poslední MS u národního týmu. Je rád za čtvrtfinále
Aktuálně se děje
včera
Buckinghamský palác recykluje reakci na dotazy ohledně prince Andrewa
včera
Pavel kondoloval thajskému králi, jehož nejstarší dcera zemřela v nemocnici
včera
Trump má narozeniny. Ministerstvo zveřejnilo svérázné Macinkovo přání
včera
Další vražda v Praze. Cizinec při konfliktu vytáhl nůž, napadený zemřel
včera
Brazílie vstoupila do MS nemastně neslaně. Katar získal historický bod, slaví Skotsko a Austrálie
včera
Nová letecká linka z Prahy. Do Lisabonu začne létat na podzim
včera
Tragédie v Chorvatsku. Tři Češi nepřežili srážku lodí, potvrdil to konzulát
včera
Výkon Kanady proti Bosně stačil na remízu, Američané vstoupili do MS jasnou výhrou
včera
Odmítnutí švýcarského populačního stropu je mírně pozitivní zprávou i pro Česko
včera
Armáda propustila vojáka, který byl v Kongu, z preventivní karantény
včera
Trumpovo jméno je pryč z Kennedyho centra. Bílý dům vzdoroval do poslední chvíle
včera
ANO by jasně vyhrálo volby, Starostové se v opozičním souboji drží před ODS
včera
Britové zadrželi loď z ruské stínové flotily, oznámil Starmer
včera
Rychleji než dřív. České dráhy od neděle opět jezdí přímo do Hamburku
včera
Írán stále budí nejistotu. Teherán naznačil, jak to má s podpisem dohody
včera
Ebola se nadále šíří v Kongu. Úřady potvrdily nové případy i další úmrtí
včera
Mírovou dohodu s Íránem podepíšeme dnes, oznámil Trump
včera
Počasí bude příští týden tropické, potvrdili meteorologové
13. června 2026 21:56
Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce
13. června 2026 20:42
Prodejny Penny ve čtvrtek zavřou dříve. Má to zajímavý důvod
Obchody v Česku upravují otevírací dobu prakticky jen během vybraných státních svátků, kdy je k tomu nutí zákon. V červnu ale nastane jedna speciální situace. Příští týden uzavře jeden z tuzemských řetězců své prodejny předčasně kvůli fotbalu.
Zdroj: Jan Hrabě