Barcelona - Hyundai Motorsport opět získal dvě umístění na stupních vítězů. Španělskou rallye dokončily všechny čtyři posádky, z nichž tři se seřadily na druhém, třetím a čtvrtém místě. Domácí hrdina Dani Sordo druhým místem o jednu pozici zlepšil svůj loňský výsledek, Belgičan Thierry Neuville skončil hned za ním a Novozélanďan Hayden Paddon dojel čtvrtý se ztrátou necelé minuty a půl na vítěze Sebastiena Ogiera.
Pro Neuvilla jde již o páté stupně vítězů v letošní sezóně a tento výsledek ho posouvá na celkové druhé místo v pořadí jezdců při rovnosti bodů s Andreasem Mikkelsenem. Celkově sedmý dojel Nizozemec Kevin Abbring, pro kterého jde o nejlepší výsledek v hlavní soutěži WRC vůbec.
„Neuvěřitelný víkend. Musím moc poděkovat fanouškům za veškerou podporu. Udělali jsme maximum, ale dnes to prostě na Sebastiena nestačilo. Rád bych mu poblahopřál k zisku titulu. Myslím ale, že druhé místo je skvělý výsledek a můžeme být hrdí," uvedl Dani Sordo.
Thierry Neuville poznamenal: „Myslím, že nešlo udělat o mnoho víc. Náš cíl byl zisk bodů a to se povedlo. Jako tým jsme předvedli vynikající výkon a skončili se třemi vozy v nejlepší čtyřce. To je pro nás silný impulz pro zbývající rallye v Británii a Austrálii a jsem si jistý, že tam budeme úspěšní."
Hyundai Motorsport má nyní v letošní sezóně celkem deset umístění na stupních vítězů. Ve Španělsku tým zvítězil ve třech rychlostních zkouškách a získal celkem devět druhých míst. Všechny čtyři posádky dojely do cíle.
Šéf týmu Michel Nandan k tomu poznamenal: „Chtěli jsme bojovat o vítězství, ale dnes to prostě nebylo možné, ale my musíme být velmi spokojeni dvěma vozy na stupních vítězů. Dani má za sebou fantastický víkend a před domácím publikem si zaslouží uznání. Thierry získal potřebné body a je ve hře o celkové druhé místo. Hayden si zajel svůj nejlepší výsledek na asfaltu a Kevin dosáhl svého nejlepšího umístění v šampionátu WRC. Nyní se musíme soustředit na Wales a Austrálii, kde bychom rádi dosáhli co nejvýše."
Předposlední rallye sezóny WRC 2016 startuje 27. října ve Walesu.
Konečná klasifikace
1. S. Ogier / J. Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) 3:13:03.62. D. Sordo / M. Martí (Hyundai New Generation i20 WRC) +15.63. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai New Generation i20 WRC) +1:15.04. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai New Generation i20 WRC) +1:27.85. M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta RS WRC) +3:24.46. O. Tanak / R. Molder (Ford Fiesta RS WRC) +5:24.97. K. Abbring / S. Marshall (Hyundai i20 WRC) +7:31.38. J. Kopecky / P. Dresler (Škoda Fabia R5) +9:05.19. P. Tidemand / J. Andersson (Škoda Fabia R5) +9:20.410. C. Breen / S. Martin (Citroën DS3 WRC) +9:57.1
2016 FIA World Rally Championship pořadí jezdců
S. Ogier 222 points / A. Mikkelsen 127 / T. Neuville 127 / H. Paddon 114 / D. Sordo 111 / J. M. Latvala 104 / M. Østberg 90 / O. Tanak 61 / K. Meeke 54 / C. Breen 36 / E. Camilli 27 / H. Solberg 14 / S. Lefebvre 12 / E. Lappi 12 / M. Prokop 12 / K. Abbring 10 / T. Suninen 8 / P. Tidemand 8 / J. Kopecky 7 / M. Ligato 6 / E. Evans 6 / L. Bertelli 4 / N. Fuchs 2 / A. Kremer 2 / V. Gorban 1 / K. Kruuda 1
2016 FIA World Rally Championship pořadí týmů
Volkswagen Motorsport 322 points / Hyundai Motorsport 260 / M-Sport World Rally Team 144 Volkswagen Motorsport II 136 / Hyundai Motorsport N 124 / DMACK World Rally Team 74 / Jipocar Czech National Team 18 / Yazeed Racing 4
Související
Tragická Rallye Šumava: Česko sbírá peníze na pohřeb zesnulé Aleny Krejčíkové. Co měla, investovala do auta
Tragédie na Rallye Šumava. Spolujezdkyně nepřežila nehodu, závod předčasně skončil
Aktuálně se děje
před 53 minutami
Teherán popřel Rubiova slova. Dohoda Íránu s USA jen tak nebude
před 1 hodinou
Tropické počasí ještě zesílí, nejvíce potrápí jižní Moravu. Platí výstraha
před 2 hodinami
Rubio naznačil, že dohoda s Íránem by mohla být už dnes
před 3 hodinami
Tropické počasí přidělává starosti. Meteorologové opět varují před požáry
před 3 hodinami
Bude dobrá a lepší než Obamova, řekl Trump o případné dohodě s Íránem
před 5 hodinami
Počasí: Tropy vystřídá ochlazení, pak se vedra vrátí
včera
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
včera
Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?
včera
Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA
včera
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
včera
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
včera
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
včera
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
včera
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
včera
OBRAZEM: Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
včera
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
včera
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
včera
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
včera
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
23. května 2026 22:46
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
V pražském Fóru Karlín se dnes večer uskutečnil finálový galavečer 17. ročníku prestižní soutěže krásy Miss Czech Republic 2026. O hlavní korunku a možnost reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích bojovala finálová desítka dívek, do které se probojovaly Aneta Vizinová, Sandra Chalupníková, Dominique Alagia, Markéta Králová, Eliška Kramná, Barbara Plintová, Laura Anna Glozarová, Lucie Pisková, Hana Dědková a Eliška Kukačová. Slavnostním programem plným napětí provázely moderátorka Daniela Brzobohatá a úřadující miss Justýna Zedníková.
Zdroj: Libor Novák