Nedvěd musí na osm měsíců zapomenout na funkcionářství ve fotbale. Juventus čeká odečet 15 bodů

V souvislosti s případem kolem protiprávních provizí z přestupů hráčů z let 2018 a 2020 padly první tresty pro bývalé funkcionáře Juventusu Turín včetně Pavla Nedvěda a pro klub samotný. Soud vyměřil pro držitele Zlatého míče z roku 2003 a bývalého klubového viceprezidenta Nedvěda osmiměsíční zákaz působení ve fotbale a kromě toho k nelibosti fanoušků „Staré dámy“ Juventus přijde o patnáct bodů v ligové tabulce

Kromě Nedvěda pak byl udělen trest zákazu činnosti i dlouholetému prezidentovi Juventusu Andreovi Agnellimu, stejně jako bývalému výkonnému řediteli Mauriziu Arrivabenemu. Oba dva se budou muset obejít bez funkcionářství ve fotbale dva roky. Trestu neunikl ani současný funkcionář v londýnském Tottenhamu Fabio Paraticio, jenž v Juventusu v inkriminovaných letech působil coby sportovní ředitel. Ten dostal zákaz činnosti ve fotbale ve výši dva a půl roku.

Připomeňme, že kromě zmiňovaných protiprávních provizí se funkcionáři Juventusu dopustili i toho, že vykazovali investorům falešné zisky. Přestože stejnému obvinění čelil velkoklub už loni a tehdy byl nakonec zproštěn viny, v listopadu loňského roku se nakonec rozhodla celá správní rada odstoupit. Pravý důvod tohoto rozhodnutí sice oficiálně nezazněl, ale podle médií šlo o zapletení vedení do případu týkajícího se zfalšovaného účetnictví.

Nejde o definitivní verdikt, jelikož se klub může proti těmto trestům odvolat k nejvyššímu sportovnímu soudu při Italském olympijském výboru. Zajímavostí pak určitě je, že současné tresty jsou pak tvrdší, než jaké chtěl italský fotbalový svaz. Ten žádal o odečet devíti bodů pro Juventus, Nedvěd měl podle něj dostat roční zákaz činnosti ve fotbale, Agnelli šestnáct a Paraticio pak dvacet měsíců.

Dodejme, že se nejedná o první podobné potíže pro Juventus. Už v roce 2006 doplatil na rozsáhlou korupční aféru tím, že sestoupil do druhé ligy, přičemž její novou sezónu začínal s -17 body. Kromě toho mu byly také sebrány ligové tituly z let 2005 a 2006. Turínskému celku se však následně do Serie A podařilo vrátit a to i zásluhou Pavla Nedvěda či gólmana Gigiho Buffona, kteří i přes tento nezdar v klubu zůstali.

Související

Pavel Nedvěd

Nedvěd nakonec pro reprezentaci pracovat nebude. Nabídku být generálním manažerem odmítl

Podle zákulisních informací měla být právě osoba bývalého fotbalového reprezentanta Pavla Nedvěda tím nejhlavnějším důvodem krachu posledních jednání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) o novém reprezentačním kouči v prosinci. Nyní by už žádný problém kolem volby nového trenéra národního týmu být neměl, protože ve středu se právě Pavel Nedvěd nechal slyšet, že nabídku ze strany asociace stát se generálním manažerem národního týmu nakonec odmítl. Stalo se tak den před mimořádným jednáním výkonného výboru FAČR, na kterém by se tak mohlo definitivně rozhodnout.
Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

Více souvisejících

Pavel Nedvěd Juventus FC

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 30 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

včera

včera

Studenti snědli chipsy s příchutí chilli. Skončili v nemocnici

V Tokiu bylo v úterý hospitalizováno 14 středoškoláků po konzumaci extrémně pálivých chipsů, informuje server Japan Times.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy