Německá reprezentace bude mít nového kouče. Po ostudě s Japonskem skončil Hansi Flick

Během probíhající kvalifikace na mistrovství Evropy, které se coby pořadatelská země neúčastní, se Německo ocitá ve fotbalové krizi, když jeho reprezentace nyní hledá nového trenéra. Ten dosavadní Hansi Flick skončil po víkendové porážce s Japonskem 1:4. Připomeňme, že v Německu evropský šampionát začne již příští rok v červnu.

Hansi Flick byl koučem německého fotbalového národního A-týmu v září roku 2021, kdy se stal nástupcem Joachima Löwa. Od Flicka se čekal výraznější úspěch už na loňském mistrovství světa v Kataru, tam ale Němci skončili překvapivě už ve skupině. Nicméně, i tento špatný výsledek tehdy ještě ustál.

Během letošního kalendářního roku se pak Němcům pod Flickovým vedením vůbec nedařilo, když ze šesti dosavadních zápasů vyhráli pouze jediný. Navíc z posledních tří zápasů vzešlo pro Němce nelichotivé celkové skóre 1:7. Proto se tak nakonec nelze divit tomu, že se vedení německého svazu odvolat vedle osmapadesátiletého Flicka i jeho dva asistenty Marcuse Sorga a Dannyho Röhla.

"Ve vedení jsme se shodli, že národní tým po posledních neuspokojivých výsledcích potřebuje nový impulz. Pro mě osobně to bylo dosud nejtěžší rozhodnutí ve funkci," uvedl ke svému rozhodnutí Bernd Neuendorf, šéf německého fotbalového svazu a pokračoval: "Ale před blížícím se domácím mistrovstvím Evropy potřebujeme tým nabít optimismem a sebevědomím."

I proto by nejradši německý svaz oznámil jméno nového kouče národního týmu co možná nejrychleji. V úterním přípravném zápase s Francií pak Německo vedla dočasná trojice Rudi Völler, Hannes Wolf a Sandro Wagner.

K Hansimu Flickovi pak dodejme, že před nástupem do reprezentace působil jako hlavní trenér Bayernu Mnichov, se kterým byl úspěšný, když s ním v roce 2020 vyhrál Ligu mistrů. U reprezentace pak Flick působil v letech 2006 až 2014 coby asistent trenéra Joachima Löwa. Podílel se tak na stříbru z mistrovství Evropy 2008 a na zlatu z mistrovství světa 2014.

Související

Více souvisejících

Německo Fotbal

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

před 10 hodinami

Jednání v Baku s prezidentem Ilhamem Alijevem. Tajemník Jurij Kim a hlavní poradce pro jednání Kavkazu Louis Bono řeší naléhavou humanitární situaci v Náhorním Karabachu.

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

před 11 hodinami

Počasí v noci dalo hasičům zabrat. Zlámané stromy místy zastavily dopravu

Bouřky a silný vítr, které v úterý večer a v noci zasáhly Česko, lámaly stromy, ničily střechy i elektrická vedení. Hasiči měli napříč několika kraji stovky výjezdů. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy