Elitní maratonec Mutai je favoritem pražské Grand Prix na 10 km. A jedna zajímavost navíc

Praha - Večerní běh Prahou Grand Prix Praha má v letošním roce nového hlavního partnera. Je jím nealko pivo Birell, ideální nápoj pro lidi vyznávající aktivní životní styl. Nový hlavní partner chystá pro účastníky závodu hned několik zážitků. Pro běžce připravil unikátní foto aplikaci. Profesionální fotografové pořídí v průběhu závodu fotku závodníka, která se okamžitě zobrazí na jeho osobním facebookovém profilu. Zařídí to speciální kód, který bude mít každé startovní číslo. V prodeji bude i limitovaná edice pamětních sklenic Birell s podpisem Patricka Makau. Výtěžek poputuje na podporu běžeckých nadějí zařazených do skupiny Czech Marathon Hopes.

„Těší mě, že je Birell hlavním partnerem této významné akce, která má obrovský ohlas nejen v ČR, ale také v zahraničí. Je nám ctí, že budeme moci osvěžit našim nealko pivem těla účastníků závodů a našimi projekty i jejich mysl," řekl marketingový manažer značky Birell Luděk Baumruk.

Všichni běžci budou moci využít speciální online foto aplikaci. Profesionální fotografové budou pořizovat fotky všech závodníků. Speciální kód na každém startovním čísle pak umožní to, že fotka konkrétního běžce se okamžitě zobrazí na jeho facebookovém profilu. Odkaz na ni pak dorazí společně s dosaženým časem i formou sms a také e-mailem.

„Věřím, že běžci tuto moderní službu, která bude zdarma, ocení. Využívá nejmodernější technologie a řekl bych, že přesně odpovídá potřebám dnešních lidí. Dokáže bleskově propojit realitu s online světem," řekl Luděk Baumruk a dodal, že je potřeba, aby běžec zaregistroval své startovní číslo na www.birell.cz/grandprix a provedl synchronizaci se svým profilem na Facebooku.

V prodeji bude limitovaná edice pamětních sklenic Birell s podpisem Patricka Makau. Jedna stojí 99 Kč a výtěžek je určen na podporu českých běžeckých nadějí ve skupině Czech Marathon Hopes. Sklenice bude k dostání v prostoru startu a cíle a také v Running Mall (roh ulic Františka Křížka a Milady Horákové).

Související

Pražský maraton 2023.

Prague International Marathon odstartuje prezident Pavel a ozdobí ho řada celebrit z Battle of the Teams

Zítra v neděli odstartuje 27. ročník Maratonu Praha. Letos se na něm uskuteční řada novinek. Start jednoho z nejúspěšnějších běžeckých závodů na světě je totiž naplánován z Václavského náměstí a řada doprovodných programů se uskuteční v Marathon Expo na Výstavišti Holešovice. Očekává se více než 10 tisíc běžců. Také letos maraton ozdobí projekt Battle of the Teams, do kterého se zapojilo pět týmů. Slavnostní start provede v neděli od 9:00 prezident Petr Pavel. 

Více souvisejících

Pražský maraton Grand Prix Praha (Večerní běh Prahou)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Aktualizováno před 14 hodinami

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

před 14 hodinami

před 14 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

před 15 hodinami

před 16 hodinami

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy