Praha/Florida - Mladé české golfové naděje na celosvětovém šampionátu září!
Na začátku srpna se odehrál turnaj U.S. Kids Golf World Championship 2017 v golfovém ráji Golf Club Pinehurst na Floridě. Českou republiku reprezentovali čtyři mladí gofisti a golfistiky ve věkovém rozmezí 7 - 10 let. Jejich odhodlání a nadšení pro golf je zjevné už v jejich mladém věku. Nezalekli se účasti ani ve světovém turnaji daleko od domova a ve svých kategoriích dosáhli skvělých výsledků.
Konkurence byla jako každý rok velmi kvalitní a účast byla obrovská. Turnaje se zúčastnilo přes 700 hráčů z celého světa.
Skvělé výsledky českých golfových nadějí:
Louis Klein- v kategorii Boys 7, který skončil na 3. místě s celkovým score (-4).
Annika Kohoutková- v kategorii Girls 10 se umístila po třech skvělých kolech (81,76,77) na 21. místě. Od top 20 jí dělila pouze jedna rána.
Eliáš Pokorný- v kategorii Boys 10 se umístil na 168. místě s celkovým score (+65).
Gabriel Pokorný- v kategorii Boys 8 se umístil na 133. místě s celkovým score (+49).
Nadcházející turnaje v České republice
V rámci US Kids Golf Tour proběhly také v České republice během května a června turnaje na několika místech republiky. Na konci srpna se uskuteční semifinále v našem hlavním městě. Turnaj zakončí finále v místě, kde to všechno začalo. Těšit se na něj můžete 2. září 2017 v Darovanském Dvoře. "Ze semifinálového a finálového kola v Česku nominujeme ty nejlepší hráče a hráčky, kteří se tak mohou dostat do evropského a světového šampionátu US Kids Cup v roce 2018," uvedl Martin Bešta za agenturu Bestalent Golf, která US Kids Cup v Česku organizuje.
Pojďte s námi držet palce a fandit mladým českým nadějím!
Semifinále:
- 29. 08. 2017 ( út ) - Prague City Golf Zbraslav
Finále:
- 02. 09. 2017 ( so ) - Darovanský Dvůr
Související
Trumpovy finance pod lupou. Šéf Bílého domu prozradil, co mu vydělává
Zlatá éra golfu končí? V USA se zavírají se stovky hřišť, hráče už netáhne
Aktuálně se děje
včera
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
včera
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
včera
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
včera
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
včera
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
včera
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
včera
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
včera
Chceme další ročník MS ve fotbale, uspořádáme jej sami, vyzval Trump šéfa FIFA a poradil mu, jak nenaštvat ostatní
včera
Babiš omylem ukázal notičky na Pavla. Prezidenta má podle podkladů ignorovat
včera
Místo uznání je doma bijí. Čemu čelí ukrajinští vojáci po návratu z fronty?
včera
Rusko zaútočilo na tureckou civilní obchodní loď. Deset lidí zemřelo
včera
Spojené státy devátou noc v řadě bombardovaly Írán
včera
Počasí tento týden: Objeví se déšť, studená rána i tropy
Aktualizováno včera
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
19. července 2026 22:02
Darovat, nebo zlevnit. V EU začal platit zákaz likvidace neprodaného oblečení, firmy už jej nesmí vyhazovat
19. července 2026 20:50
Když Putin nechce mír dobrovolně, Kyjev si ho vynutí. Zelenskyj oznámil zahájení klíčových schůzek ke konci války
19. července 2026 19:38
Natankujte ještě dnes. Strop na pohonné hmoty končí, ceny paliv od zítřka porostou
19. července 2026 18:24
Není důvod, aby ceny ropy rostly. Hormuzským průlivem lodě normálně proplouvají, tvrdí USA
19. července 2026 17:05
Volby v USA se blíží. Trumpova podpora je na historickém minimu, Demokraté ale vyhráno nemají
19. července 2026 15:50
Nikopol. Ukrajinské město, o kterém jste nikdy neslyšeli, by mohlo obranu před drony učit celý svět
Jihoukrajinské město Nikopol se v hlavních zprávách objevuje jen zřídka, neboť zůstává ve stínu hrozeb spojených s nedalekou okupovanou Záporožskou jadernou elektrárnou, která leží přímo na protějším břehu řeky. Podle místních úřadů je však toto frontové město terčem útoků prakticky každý den od samého počátku ruské invaze. Vzhledem k bezprostřední blízkosti nepřátelských pozic, jež jsou na druhém břehu Dněpru vzdálené pouhé tři kilometry, čelí civilní obyvatelé permanentnímu riziku náletů bezpilotních letounů s krátkým doletem. Místní dobrovolníci potvrzují, že ačkoliv si na neustálé nebezpečí do jisté míry zvykli, všudypřítomný strach je nikdy zcela neopouští a je nesmírně obtížné sledovat, jak toto napětí doléhá na starší či hendikepované spoluobčany.
Zdroj: Libor Novák