Český pokerový milionář Staszko: Žádosti o půjčku se hrnou, o sňatek ještě ne!

Praha - Pětatřicetiletý rodák z Třince Martin Staszko si užívá pocit z téměř sta milionů korun, které vyhrál minulý týden ve finále Světové pokerové série v Las Vegas, i pocitu nové hvězdy českého sportu. Žádné velké investice ovšem neplánuje, i nadále chce zůstat věrný bytu v panelovém domě.

Takový mediální zájem ještě Staszko nezažil. Na tiskové konferenci na pražském Smíchově na něj v pondělí čekalo zhruba 30 novinářů, sympatický muž z Třince se ale zaskočit nenechal. Odpovídal v klidu a často se usmíval. Jak by také ne, když ve Světové pokerové sérii za sebou nechal téměř sedm tisíc soupeřů. Překonal ho jen Němec Pius Heinz.

Tomu pomáhal v přípravě agent FBI, své rádce vyhledal i Staszko. "Spolupracoval jsem se svým dobrý kamarádem Adamem Chalupníčkem z Brna. Je to psycholog, pomáhal mi studovat lidi a jejich chování," prozradil hvězdný hráč mezinárodní pokerové scény.

Studoval strojní vysokou školu a naposledy pracoval jako vedoucí výroby v jedné automobilce. Před rokem a půl zde ale skončil a začal se naplno živit kartami. "Měl jsem dobrou práci, ale časově náročnou. A kombinovat civilní zaměstnání s pokerem se prostě nedá. Když to chcete dělat na sto procent, musíte si vybrat," poznamenal Staszko, jenž se čím dál oblíbenějšímu karetnímu sportu začal věnovat před čtyřmi a půl lety, kdy ho přestaly bavit šachy.

A do své nové záliby se ponořil vskutku naplno. "Později jsem se jí věnoval i pět dnů v týdnu od 5 do 15 hodin denně. Je to podobné jako normální práce," konstatoval s tím, že ve stolních či karetních hrách vždy dominoval a nepochyboval o tom, že prorazí i v pokeru. "Věřil jsem, že budu úspěšný. Už když jsem skončil v zaměstnání, měl jsem za sebou nějaké slušné výhry. Když dodržujete určitou strategii, nepodstupujete žádné riziko. Tušil jsem, že budu ziskový hráč," pochlubil se.

Životního úspěchu ale dosáhl až minulý týden v Las Vegas. "Už mi gratulovalo obrovské množství lidí. Přišlo mi tak 400 smsek, strašně telefonátů, stovka mailů... Před tiskovkou mi blahopřála i starostka Třince a zvala mě na radnici," řekl Staszko a dodal: "Co se nyní kolem mě děje, jsem ještě nezažil. Když už dávám miliontý rozhovor, trochu mi to vadí, ale věřím, že jsem na to připraven a ten zájem zvládnu."

Samozřejmě se mu ozvali i ti, kteří by z nezadaného milionáře chtěli něco "vytřískat". "Už mi někteří psali, že by chtěli půjčit peníze. Já jen doufám, že lidí, co mě budou podobným způsobem otravovat, moc nebude," hořce se pousmál. "Zato nabídka k sňatku mi nepřišla ještě žádná, pořád na ni čekám... A co by moje budoucí žena měla mít? No, hlavně by měla být trochu pěkná," rozesmál se.

Související

Poker

Čech vyhrál v pokeru 68 milionů. Ve finále rozdrtil Němce i Američana

V přepočtu 67,8 milionu korun vyhrál v neděli v pokeru na evropském turnaji v Rozvadově na Tachovsku Čech Martin Kabrhel. Je to podle pořadatelů akce druhá nejvyšší česká výhra po 98 milionech, které v roce 2011 získal Martin Staszko na turnaji v Las Vegas. Kabrhel ale nynějším vítězstvím překonal Staszka na první příčce českého žebříčku celkových turnajových výher. Dnes to oznámil mluvčí kasina King's Resort Rozvadov Jaroslav Holý, kde se turnaj konal.
Poker

Němci zatkli pokerové podvodníky

Drážďany - Němečtí policisté dnes provedli v sedmi spolkových zemích zátah na pokerové podvodníky. Zadrželi šest lidí a zabavili velké množství důkazního materiálu, jednu střelnou zbraň a omamné prostředky, informovala dnes agentura DPA.

Více souvisejících

Poker

Aktuálně se děje

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu

Premiér Andrej Babiš (ANO) je na první zahraniční cestě mimo EU, konkrétně na pětidenní pracovní cestě po centrální Asii a Jižním Kavkazu. S prezidentem Ázerbájdžánu Ilhamem Alijevem jednal mimo jiné o dodávkách ropy a zemního plynu do Česka. Společně s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (ANO) se zúčastnil obchodního fóra, kterého se zúčastnilo téměř 130 zástupců firem z obou zemí. Premiéra na cestě doprovází podnikatelská delegace čítající 50 podnikatelů.

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu

Ještě než stihne aktuální sezóna české nejvyšší fotbalové soutěže skončit, vedení Baníku Ostravy ví, že ho ve zbytku ročníku povede již čtvrtý trenér. Po Pavlu Hapalovi, Tomáši Galáskovi a Ondřeji Smetanovi bude mít za cíl zachránit slavnou tuzemskou fotbalovou značku v první lize dosavadní trenér B-týmu Josef Dvorník. Pro osmatřicetiletého stratéga půjde o premiérové prvoligové angažmá a hned se bude jednat o takto velký křest ohněm.

včera

včera

včera

včera

Těžba ropy

Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly

Ceny ropy prudce vzrostly a vyšplhaly se až na úroveň 115 dolarů za barel v reakci na zprávy, že se Spojené státy připravují na prodloužení blokády íránských přístavů. Ropa Brent po úterním uzavření na hodnotě mírně nad 110 dolary posílila, a i když kolem poledne její cena mírně korigovala na 114,37 dolaru, stále se drží vysoko nad úrovněmi z období před vypuknutím konfliktu.

včera

včera

Evropský parlament

Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko

Evropská komise se rozhodla obrátit na Soudní dvůr Evropské unie v případě České republiky a Maďarska kvůli nesprávnému zapracování pravidel evropského zatýkacího rozkazu do jejich vnitrostátní legislativy. 

včera

Juraj Cintula

Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS

Slovenská justice vynesla definitivní tečku za jedním z nejzávažnějších kriminálních případů v historii země. Nejvyšší soud SR tuto středu pravoplatně potvrdil trest pro Juraje Cintulu, který v květnu 2024 v Handlové vážně postřelil předsedu vlády Roberta Fica. Útočník stráví za mřížemi 21 let.

včera

Donald Trump sdílel uměle vytvořený obrázek, na němž pózuje v obleku a slunečních brýlích s útočnou puškou

Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže

Donald Trump vydal další varování směrem k Íránu, tentokrát doprovázené vizuálně úderným příspěvkem na platformě Truth Social. Prezident sdílel uměle vytvořený obrázek, na němž pózuje v obleku a slunečních brýlích s útočnou puškou v ruce na pozadí výbuchů devastujících kopcovitou krajinu. Tento příspěvek, opatřený nápisem „No more Mr Nice Guy!“ (Konec hodného pána), představuje dosud nejostřejší tón v jeho komunikaci vůči Teheránu.

včera

Ilustrační foto

Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy

Světová meteorologická organizace (WMO) varuje před blížícím se klimatickým jevem El Niño, jehož rozvoj se očekává od poloviny roku 2026. Podle nejnovějších prognóz dojde k výraznému ovlivnění globálních teplot a srážkových úhrnů. Po období neutrálních podmínek z počátku roku ukazují klimatické modely na rychlé oteplování povrchových vod v rovníkovém Pacifiku, k čemuž by mohlo dojít již v období od května do července.

včera

Těžba ropy

Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?

Rozhodnutí Spojených arabských emirátů (SAE) o náhlém vystoupení z kartelu OPEC je událostí mimořádného významu. Emiráty byly členy této organizace ještě dříve, než v roce 1971 vznikly jako samostatný stát. OPEC po celá desetiletí ovládal ceny ropy regulací těžby, přičemž zásadní roli sehrál už během ropných krizí v 70. letech, které tehdy od základů změnily globální energetickou politiku.

včera

Nábor dobrovolníků do ruské armády

Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům

Estonsko podniká kroky k tomu, aby zabránilo ruským vojákům ve vstupu do země, a to i v době, kdy boje na Ukrajině utichnou. Tato pobaltská země letos zablokovala vstup přibližně 1 300 bývalým ruským bojovníkům a nyní vyvíjí tlak na Brusel, aby zavedl celoevropský zákaz. Tallinn prosazuje, aby dveře do Evropské unie zůstaly pro tyto osoby zavřené dlouho poté, co na frontě utichnou zbraně.

včera

Vojenská přehlídka u příležitosti výročí konce druhé světové války. (9.5.2025)

Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají

Rusko letos výrazně omezí průběh tradiční vojenské přehlídky ke Dni vítězství na Rudém náměstí v Moskvě. Ministerstvo obrany oznámilo, že se akce obejde bez předvádění vojenské techniky, což je u události, která obvykle slouží k prezentaci vojenské síly státu, neobvyklé. Jako důvod úřady uvedly současnou operační situaci, aniž by poskytly podrobnější vysvětlení.

včera

Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí

Vzpomínky na pád banky Lehman Brothers v září 2008 jsou pro mnohé stále živé. Bobby Seagull tehdy pracoval jako obchodník v londýnském Canary Wharf a do kanceláře dorazil před šestou ráno naposledy. Ačkoliv zprávy z Ameriky věštily bankrot, zaměstnanci v Británii netušili, co to pro ně znamená. V kancelářích zavládl chaos a někteří lidé si začali brát obrazy ze stěn jako náhradu za dlužné akcie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy