Olomouc - Sebevražda sedmnáctiletého florbalisty Radima Šelmeciho zasáhla sportovní svět. Dnes na jeho pohřeb dorazily desítky kamarádů. Nechyběli ani spoluhráči z týmu. Proč si chlapec vzal život?
Radim Šelmeci zemřel v neděli v Olomouci. Za neznámých okolností podle dostupných informací spáchal sebevraždu kvůli špatným výsledkům ve škole. Objevily se i informace, že měl problémy v milostném životě.
Dnes se Radim Šelmeci vypravil na svou poslední cestu. Přišla se rozloučit rodina, sousedé i kamarádi z florbalového týmu. Na smuteční katafalk mu spoluhráči dali dres s podpisy i florbalové míčky. Na poslední cestu Radima vyprovodila píseň od skupiny Queen – We Are The Champions.
"Těch pár let, co jsme spolu odehráli, na ty nikdy nezapomenu. I když jsi byl lepší, tak jsme tě měli rádi. Jsem rád, že jsem Tě mohl poznat a obdivuju, jak daleko jsi se svou dravostí dostal. Asi jsi k tomu, co se stalo měl svoje důvody, v našich srdcích jsi však pořád.," napsal do diskuze na portálu youtube.com spoluhráč Marek Mynář.
"Vždy jsi byl ten, který dokázal rozesmát okolí. Tím je pro nás nepochopitelnější Tvá náhlá smrt, kvůli které nás všechny bolí u srdce. Tento text píší se slzami v očích a s myšlenkou, že Ti musím napsat, jak si Tě vážím. Chci, abys věděl, že při každém zápasu, kdy se všichni sejdeme, nám bude někdo chybět. Budeš to ty. Ale nezapomeň, že vždycky zůstaneš v našich srdcích," napsal na portál youtube.com další ze spoluhráčů a vyjádřil tím pocity celého juniorského družstva.
Vzpomínka na Radima, tak jak ji vytvořil jeho kamarád:
Zdroj: YouTube"Nejde to pochopit. Nevěřím ale tomu, že by to udělal kvůli problémům ve škole. Vždyť to byl na základní škole vždycky nejlepší žák, jedničkář a pohodář, navíc v dobrém slova smyslu otlučený od mantinelů," řekl novinářům z Blesku chlapcův učitel ze základní školy.
Radim Šelmeci byl nadějný reprezentant, měl dva tituly s juniorkou, začínal hrát za a-tým svého klubu. Zkrátka jeden z největších talentů v republice. Spoluhráči a fanoušci mohou uctít jeho památku minutou ticha před nedělním zápasem proti Kladnu.
10. listopadu 2025 20:14
MOV zvažuje zákaz účasti transgender žen v ženských olympijských kategoriích
Související
Incident na pohřbu florbalisty Šelmeciho (†17). Co se stalo?
Proč jsi mi to udělal? ptá se bratr florbalisty Šelmeciho
Radim Šelmeci (florbalista) , Floorball (florbal)
Aktuálně se děje
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
včera
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
29. prosince 2025 21:33
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
29. prosince 2025 20:24
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
29. prosince 2025 19:10
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
29. prosince 2025 18:03
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že ukrajinské drony zaútočily na jednu z rezidencí prezidenta Vladimira Putina v Novgorodské oblasti. Ačkoliv incident nezpůsobil žádné škody ani oběti na životech, Moskva varovala, že kvůli tomuto útoku přehodnotí svou vyjednávací pozici v probíhajících mírových rozhovorech.
Zdroj: Libor Novák