Valencie – Český Tři sestry Sailing Team na jachtě Three Sisters se v prvním červencovém víkendu zúčastnil evropského šampionátu v ORC námořním jachtingu. Ve španělské Valencii si naši jachtaři nevedli vůbec špatně a v konkurenci osmadvaceti lodí ve své skupině se umístili na pátém místě.
První den šampionátu byla na programu rozjížďka dlouhá 63 námořních mil, odstartovaná za extrémního větru přes 30 uzlů a třímetrových vln. Pětina lodí ji vůbec nedojela pro technické problémy, roztrhané plachty nebo zranění posádky. Námořníci z Three Sisters se pro změnu potýkali nejen s nepřízní moře, větru a hustým deštěm, ale také s mořskou nemocí části týmu. Nakonec však všechno dobře dopadlo a bylo z toho výborné 3. místo.Další den v pátek byla za středního větru odjeta jen jedna inshore rozjížďka, v níž se české jachtě nedařilo a zakončovala až za první třetinou startovního pole. V sobotu se vítr měnil od slabšího po silný a ve třech závodech toho dne byl výkon našich námořníků lepší, než předchozího dne. Před posledním dnem mistrovství tak figurovala naše jachta na 7. místě celkového pořadí.V neděli jela posádka velmi dobře, avšak těsně před cílem byla jediná a poslední rozjížďka šampionátu zrušena pro změnu větru. Nakonec do celkového hodnocení promluvili rozhodčí penalizací estonské jachty Katarina II pro překročení technických pravidel a naše jachta se posunula na konečné a zasloužené 5. místo. Vítězem se stal exmistr světa a Evropy italský Low Noise, následovaný jachtami Movistar a Morgan IV.
10. listopadu 2025 20:14
MOV zvažuje zákaz účasti transgender žen v ženských olympijských kategoriích
Související
Série #kulturažije již tvůrcům vynesla přes čtyři miliony korun
Klus, Plexis či Tři sestry. Odstartovala podzimní turné, fanoušci uslyší nové songy
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
před 1 hodinou
Předvánoční úspěch českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 1 hodinou
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 1 hodinou
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 1 hodinou
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 3 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 3 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 4 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 5 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 6 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 8 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 9 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
včera
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
Peking má hned několik důvodů, proč ostře vystupovat proti stupňujícímu se vojenskému tlaku USA na Venezuelu. Nedávné zadržení ropných tankerů americkou pobřežní stráží v rámci Trumpovy „úplné blokády“ zasahuje ekonomické srdce jednoho z nejbližších partnerů Číny v Latinské Americe. Právě Čína je přitom hlavním odběratelem venezuelské ropy – v posledních měsících k ní směřovalo zhruba 80 % veškerého exportu této jihoamerické země.
Zdroj: Libor Novák