Rio de Janeiro - Srbský tenista své vytoužené zlato nezíská, aspoň v singlu ne. Los mu v prvním kole postavil do cesty soupeře zvučného jména, který se naplno vrací po dlouhodobé pauze na světové kurty.
Argentinec Juan Martín del Potro měl problémy s levým zápěstím, které mu vystavily téměř roční nucenou přestávku. Ačkoliv sedmadvacetiletý tenista mezitím spadl do poloviny druhé stovky žebříčku, o jeho kvalitách rozhodně nešlo pochybovat. Dal se očekávat urputný boj a ten také nadšeni diváci na centrálním kurtu viděli.
Djoković si byl dobře vědom hrozby, kterou představuje Argentincův dělový forhend, proto se snažil hrát výměny do del Potrova bekhendu. Jeho záměr mu však vycházel jen málokdy, jeho soupeř se dokázal většinou vždy dostat do postavení, kdy se mohl spolehnout na svůj silnější úder, navíc jeho 198 centimetrů výšky a velké rozpětí rukou umožňovalo Argentinci vracet kolikrát zdánlivě ztracené míče. Srb dělal poměrně dost nevynucených chyb a místy jako by nebyl dostatečně trpělivý. Přesto si však oba tenisté drželi své podání až do první zkrácené hry. Tu začal del Potro lépe minibrejkem a rozhodujícím byl jeho průlom za stavu 4:3, kdy Novakovi utekl na rozdíl tří bodů a už si nenechal první set vzít.
V tom druhém del Potrovi postupně docházely síly, ale vždy se dokázal koncentrovat na své podání, při kterém nedovolil světové jedničce žádný brejk, sám dvakrát pozlobil Djokoviće při jeho servisu. I když mohl utkání ukončit už za stavu 5:4, Novak ještě nebezpečí odvrátil a zápas podruhé dospěl do tie-breaku. V něm ale Djokovićovi ujel vlak, nechal del Potra zahrát pět vítězných míčů a teprve poté se dostal ke slovu i on. Zápas pak ukončil del Potro "prasátkem", tedy úderem, který mu v zápase několikrát pomohl.
Djoković končí a del Potro se tak rázem stal jedním z favoritů turnaje, protože prakticky nekazil a jeho údery málokdy končily v síti nebo zámezí. Jediným problémem může být jeho fyzická připravenost, protože zápas, který trval dvě hodiny a 24 minut dohrával opravdu viditelně unaven.
Novak Djoković - Juan Martín del Potro 6:7 (4:7), 6:7 (2:7)
Související
Některé boxerské zápasy na olympiádě v Riu byly zmanipulované, tvrdí McLaren
Olympiáda byla podplacená. Bývalý guvernér přiznal korupci
Olympijské hry 2016 , tenis , Novak Djoković
Aktuálně se děje
včera
Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře
včera
Za tři dny přibylo 300 mrtvých. Nynější epidemie eboly se šíří nejrychleji v historii
včera
Policejní komando zastřelilo podezřelého z teroristického útoku v Berlíně
včera
Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř
včera
Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny
včera
Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data
včera
Burnham se poprvé spojil s Trumpem. Budu mu i oponovat, slíbil Britům
včera
Kouř z požárů na západě Evropy doputoval do Česka. Lidé se nemusí obávat
včera
Babiš hodlá přehlasovat veto z Hradu. Pavla vyzval, aby sám šetřil
včera
Pachatel útoku v Berlíně by se neměl skrývat v Česku, uvedla policie
včera
Francii a Španělsko dusí požáry, které se nedaří zastavit. Pomáhají i vojáci
včera
Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie
včera
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
včera
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
včera
Zelenskyj nepochybuje o další ruské mobilizaci. Nasazeni budou i Severokorejci
včera
Kriminalisté objasnili vraždu po téměř 20 letech. Pachatel ale k soudu nezamíří
včera
Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý
včera
První výhled počasí na příští víkend. Tropy budou úřadovat
25. července 2026 21:06
Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu
25. července 2026 20:19
Hradec si odváží z Norska senzační výhru, Jablonec duel plný zvratů v Chorvatsku nezvládl
Ještě před tím, než se o posledním červencovém víkendu definitivně rozjela česká fotbalová klubová scéna na domácí scéně, už ve čtvrtek nastoupily první dva české týmy v rámci evropských předkol ke svým prvním zápasům v nové sezóně 2026/27.
Zdroj: David Holub