Třetí letošní medaile pro český juniorský hokej. Hokejisté do 16 let si z olympiády vezou stříbro

Po hokejistech do 20 let (bronz na MS) a hokejistkách do 18 let (stříbro na MS) byl letošní leden zakončen dalším, v pořadí již třetím úspěchem českého juniorského hokeje. Tentokrát se jedná o hokejisty do 16 let, kteří na olympiádě mládeže v Kangwonu dokráčeli až ke stříbrným medailím poté, co nestačili ve finále na Američany, se kterými prohráli 0:4.

Připomeňme, že Češi se do finále dostali přes Slováky (3:2), Američany (6:5 po nájezdech) a Finy, nad kterými vyhráli v semifinále 3:1. Ve finále se pak svěřenci kouče Milana Razýma opět střetli s Američany, nad kterými ve skupině tedy vyhráli výše zmíněným výsledkem, přestože tehdy s nimi prohrávali dokonce už 1:4.

Nyní se ale takový podobný výsledek, natožpak obrat nekonal. Přes veškerou snahu hrát s Američany vyrovnaný hokej po dvou třetinách zámořští hokejisté vedli 2:0, přičemž skóre otevřeli již v 9. minutě. Na 3:0 zvýšili reprezentanti hvězd a pruhů až pět minut před závěrečnou sirénou a v následné přesilovce pak přidali čtvrtý hřebíček do české rakve v tomto finálovém zápase.

Nicméně i přesto se rozhodně jedná o další úspěšný zápis pro český juniorský hokej během ledna a navíc se jednalo o čtvrtý cenný kov z této olympiády mládeže. Dodejme, že z této akce vezou domů zlato biatlonistka Ilona Plecháčová a dva bronzy pak smíšená biatlonová štafeta a snowboardistka Vanessa Volopichová závodící ve slopestylu. 

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Nečekaný vyhazov u aspiranta na titul. Pardubice ukončily spolupráci s trenérem Varaďou

Navzdory tomu, že se hokejové Pardubice nacházejí na druhém místě extraligové tabulky o pouhý bod za vedoucí pražskou Spartou a souboj s Pražany ve středu zvládly a vyhrály 2:1 po prodloužení, rozhodlo se pardubické vedení před závěrem základní části extraligy a následným play-off nečekaně ukončit spolupráci s trenérem Václavem Varaďou. Toho nahradí jeho dosavadní asistent Marek Zadina.
Hokej, ilustrační foto

České juniorky ve finále MS nestačily na Američanky. I tak jde o velký krok pro český ženský hokej

Už samotný postup do finále mistrovství světa byl pro české hokejové reprezentantky do 18 let historickým úspěchem, který málokdo čekal. Málokdo pak předpokládal, že by juniorky mohly svou senzační cestu dotáhnout až k triumfu nad Američankami ve finále. I navzdory víře mnoha českých fanoušků se tyto předpoklady naplnily, když Američanky nikterak nezaskočil gól Adély Šapovalivové těsně před druhou pauzou, kterým se snížilo na 1:2. Nakonec zámořské hokejistky ve třetí třetině naplno ukázaly rozdíl mezi oběma týmy a jasně Češky převálcovaly 5:1. I tak je stříbro ze světového šampionátu příslibem do budoucna pro český ženský hokej.

Více souvisejících

hokej olympiáda

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

USA shodily z letadel první humanitární pomoc do Pásma Gazy

Tři americká vojenská transportní letadla v sobotu shodila první humanitární pomoc pro civilisty do Pásma Gazy. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy