Nižnij Tagil - Týden poté, co ve finském Lillehammeru vyhrál jednokolový závod Roman Koudelka a dostal se tak na první příčku v průběžném celkovém pořadí Světového poháru, byl na programu další závod. Tentokrát se konal v ruském Nižním Tagilu. Už v pátek se skákala kvalifikace a v sobotu byl na programu hlavní závod. Do něj zasáhli tři Češi.
Mezi nimi však chyběl právě Roman Koudelka, jenž v Nižním Tagilu nebyl vůbec. Ve včerejší kvalifikaci, kde skončil na druhé pozici Jan Matura, neuspěl jediný Čech a to Antonín Hájek. Do hlavního závodu se však probojovali již zmíněný Matura společně s Jakubem Jandou a Lukášem Hlavou. Ještě dodejme, že ve včerejší kvalifikaci skočil druhý Matura 130 metrů. Páteční kvalifikaci na velkém můstku v Nižním Tagilu vyhrál Fin Määttä.
Hlavní závod byl tedy plánovaný na šestnáctou hodinu v sobotu odpoledne. Ten vyhrál Nor Fannemel. Nejlepším Čech se stal Jan Matura, jenž skončil na dvacáté pozici. Janda obsadil jednadvacáté místo.
Související
Pohřešovaný bývalý skokan na lyžích Antonín Hájek byl nalezen mrtev v pouhých 35 letech
Skokan na lyžích Viktor Polášek učinil překvapivé rozhodnutí. Ukončil kariéru
Skoky na lyžích , Jan Matura (skoky na lyžích)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Už to není politický nováček. Trump a Ťin-pching se setkávají za jiných okolností, na stole je řada citlivých témat
před 2 hodinami
Slovensko uzavřelo všechny hraniční přechody s Ukrajinou
před 3 hodinami
Trump přistál v Číně. Uvítali ho červeným kobercem, Zelenskyj mu poslal vzkaz
před 4 hodinami
Na další výletní lodi se šíří norovirus. V karanténě je 1700 pasažérů
před 5 hodinami
Trump se ostře pustil do Obamy. Sdílel lži, konspirační teorie a falešné citáty
před 6 hodinami
Česko kvůli hantaviru žádná speciální opatření nechystá
před 7 hodinami
Může vás postihnout kletba, vzkázal zlodějům lebky svaté Zdislavy pražský arcibiskup
před 8 hodinami
Polsko jako hlavní terč hybridní války. Počet cizích špionů v zemi raketově roste
před 8 hodinami
Trump odletěl na ostře sledovanou návštěvu Číny
před 9 hodinami
Pentagon zveřejnil, na kolik už USA vyšla válka v Íránu
před 10 hodinami
Trump prohlásil, že se blíží konec války na Ukrajině
před 10 hodinami
Muž v černém ukradl lebku svaté Zdislavy. Policie se obrátila na veřejnost
před 12 hodinami
Počasí do konce týdne: Celý víkend proprší
včera
Francie požaduje okamžitou celoevropskou reakci na šíření hantaviru
včera
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
včera
Sobotní exces v Edenu bude mít dohru. Šťastný chce zakázat zahalování obličeje na sportovních akcích
včera
Nové detaily o útoku Hamásu na Izrael: Ozbrojenci používali extrémní formu znásilňování a mučení
včera
Kvůli hantaviru není důvod panikařit, tvrdí vědci. Proč tím veřejnost příliš neuklidňují?
včera
Proč Starmer pod tlakem nerezignuje? Bojuje o čas
včera
Prohraný zápas, obří pokuta a zápasy bez diváků. Slavia zná trest, podle LFA s problémy musela počítat
Sobotní pražské derby mezi Slavií a Spartou, které mělo být oslavou fotbalu, skončilo pro vršovický klub naprostou pohromou. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) na svém mimořádném zasedání vynesla tresty, které v historii samostatné české ligy nemají obdoby. Výsledkem je nejen ztráta bodů u zeleného stolu, ale také obří finanční postih a uzavření stadionu.
Zdroj: Libor Novák