Yongpyong - Kateřina Pauláthová ovládla dějiště zimní olympiády 2018 a ze super-G si odvezla zlatou medaili. Pro Katku je to tak již druhé zlato v letošní sezóně, to první si vybojovala už v listopadu.
Jižní Korea, hostitelka ZOH 2018, dnes přivítala v Yongpyongu účastníky kontinentální soutěže Far East Cupu. Závod nejlépe zvládla jednadvacetiletá Češka Kateřina Pauláthová. Na stěnu si tak mohla ke zlaté medaili z obřího slalomu ve švédském Funäsdalenu přidat ještě zlato ze super-G.Kateřina si na tiskové konferenci pochvalovala vstřícnost lidí v lyžařském středisku a celkový vzhled tratě. Dodala ale, že trať je velice náročná, protože je budována velice strmě a úzce.Dnešní závod poskytl malou olympijskou ochutnávku, protože trať, na které se dnes super-G jelo, je zároveň tratí, která ponese lyže jezdců, jedoucích olympijský slalom a obří slalom na ZOH 2018.Katka si za první místo odnesla nádherný šek na jeden milion wonů. Po přepočtu na české koruny je ale cifra o poznání kratší, asi dvacet tři tisíc korun.Lyžařky se už pomalu můžou chystat na MS, do kterého zbývá ještě pět závodů a je tak stále na co se těšit.
Související
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
Ledecká po snowboardu neuspěla ani na lyžích, super-G nedojela. Nováková senzačně čtrnáctá
Lyžování , olympiáda , Kateřina Pauláthová (lyžařka)
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 1 hodinou
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 2 hodinami
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 4 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 4 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 5 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 6 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 7 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 7 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 8 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 8 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 9 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 10 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 11 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
Olympijský hokejový turnaj mužů dospěl do semifinálové fáze. V ní se kromě Kanaďanů, kteří přešli ve čtvrtfinále přes českou reprezentaci, představí i Američané, Finové a Slováci. Zatímco Američané přešli přes Švédy, které porazili 2:1 v prodloužení, extra čas rozhodl i čtvrtfinálový duel Švýcarů s Finy, kterým se povedlo nakonec z 0:2 otočit na 3:2 dokázali tak, že i v hokeji existuje tzv. „Csaplárova past“. Nejjednodušší cestu do semifinále měli Slováci, kteří i v této fázi turnaje pokračují ve svém výtečném hokeji a vcelku jasně tak přehráli Němce 6:2. Nadále tak tedy mohou po bronzovém Pekingu snít o své druhé hokejové olympijské medaili v řadě.
Zdroj: David Holub